Güzelkız.com

Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu?


Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu?

Saç rengi seçimi yaparken bir çok kadının yaptığı ortak hatalar arasında mevsim trendi saç renklerini tercih etmeleridir. Bilindiği gibi her mevsim için moda saç renkleri ortaya çıkıyor yada ünlü kadınların denediği saç renkleri bir çok kadın tarafından tercih ediliyor. Bir çok kadın bu popüler saç renklerini denerken ne yazık ki ten renklerine göre seçimler yapmıyor, sonrasında ise ortaya çıkan görünümden rahatsız oldukları için çok çabuk şekilde tekrar eski renklerine yada bir başka tona geçiş süreci başlıyor. Ten rengine uygun saç rengi nasıl seçilir, doğru saç rengi seçimi nasıl yapılmalı ve sıcak soğuk ten rengine uygun saç renkleri nelerdir yazımızda tüm bu detayları bulabilirsiniz.

Ten rengine uygun saç rengi seçimi

Saçlarınızın rengine karar vermeden önce ten renginizi ve ona uyumlu saç renklerini iyi bilmelisiniz. Ten renginizin ana tonu pembe ve mavi alt tonlara sahip ise siz soğuk ten rengine sahipsiniz demektir, bunun için soğuk ten rengine uygun saç renkleri hakkında yazımızın devamında size gereken bilgileri bulabilirsiniz. Ten renginiz sarı ve ve altın rengi tonlara sahipse siz sıcak ten rengine sahipsiniz, teninize uygun bir saç rengi ile daha dikkat çekici bir görünümü kolayca elde edebilirsiniz.

Ten renginizi kolayca anlamız için altın rengi takılar ile ufak bir ön izleme yapabilirsiniz, elinizin altında hem altın rengi hemde gümüş rengi bir takı olsun, bu iki aksesuarı teninize yaklaştırın ve aynada kendinize bakın. Hangi renk teniniz ile daha uyumlu ise ten renginize uygun saç renklerini kolayca bulabilirsiniz. Eğer altın rengi aksesuar teninize daha uyumlu ise siz sıcak ten rengine sahipsiniz demektir, gümüş rengi aksesuar teninize daha uyumlu ise soğuk ten rengine uyun saç modelleri seçmelisiniz. Kısacası iki farklı ten rengi var sıcak ve soğuk, ten renginizi bilmeniz hem uygun saç renkleri hemde kıyafetlerde renk seçimi konusunda daha başarılı olacağınız anlamına geliyor.

Uygun saç rengi seçimi için farklı faktörler

Ten rengine göre saç rengi seçimi yaparken farklı faktörlerde göz önünde tutulabilir, mesela gözler. Özellikle renkli gözlü kadınlar gözlerini ön plana çıkarmak için özel renk tonlarını tercih edebiliyor. Eğer renkli gözlere sahipseniz ve saç rengi seçiminizin gözlerini daha fazla ortaya çıkarmasını istiyorsanız öncelikle bir uzman görüşünden kesinlikle yararlanmalısınız. Boya uzmanları bu konuda size en sağlıklı yönlendirmeleri yapacaktır, hem teniniz ile uyumlu hemde gözlerinizi daha fazla dikkat çekici hale getirebilmeniz için size uygun tavsiyelerde bulunacaklardır.

Ten renginize uygun saç rengini seçtiyseniz sırada saç kesimine karar vermek kalıyor. Unutmayın ki teninize uygun saç rengi seçiminden sonra en önemli nokta doğru saç kesimine karar vermektir. Yani yüz şekline uygun bir saç modeli araştırmalısınız. Her renk için her kesim aynı görüntüyü vermeyecektir, bazı renkleri öne çıkaran saç kesimleri vardır, bununla birlikte yüz şeklinize uygun olmalıdır.

Sıcak ten rengi için saç renkleri neler ?

Ten rengi sarı ve alt ton olarak altın renklerine sahip kadınlar sıcak ten rengine sahiptir ve sıcak ten rengine en çok yakışan renkler altın tonları, karamel, kızıl ve bakır tonları, bal tonları, çikolata saç renkleri, koyu kahve tonları ve pas kızıl tonlarıdır.

cilt rengine uygun saç rengi nasıl seçilir

cilt rengine uygun saç rengi nasıl seçilir

Sıcak ten rengine sahip kadınların popüler saç renkleri arasında özellikle karamel tonları ve altın tonları gelir.

sicak cilt tonlari icin sac renkleri 2016

sicak cilt tonlari icin sac renkleri 2016

Daha dikkat çekici ve özellikle gözleri ön plana çıkarmak isteyen kadınlar kızıl bakır tonlarını tercih ediyor.

sıcak cilt tonu için saç renkleri

sıcak cilt tonu için saç renkleri

Soğuk ten rengi için saç renkleri neler ?

soğuk cilt tonu için uygun saç renkleri

Soğuk tene yakışan saç renkleri arasında öne çıkan renkler küllü sarışın, kumlu kahve ve tonları, platin rengi, açık kahve tonları, siyah, orta sarışın ve maun gibi renkler geliyor.

soğuk cilt tonu için saç renkleri

soğuk cilt tonu için saç renkleri

Platin, küllü sarışın ve kahve tonları soğuk ten rengi için tercih edilen en popüler saç renkleri arasında yer alıyor.

soğuk cilt tonuna yakışan saç renkleri

soğuk cilt tonuna yakışan saç renkleri

Boyadan sonra dikkat edin

Ten renginize uygun saç rengine karar verdiyseniz seçtiğiniz rengin daha kalıcı olması için, yani rengin saçlara tam olarak oturma için en az 2 hafta beklemelisiniz. Seçtiğiniz rengi koruyucu ve onarıcı bakım yapan krem ve şampuanları tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kapatıcı Nasıl Seçilir ? başlıklı makalemizde en iyi kapatıcılar, güzellik ve kapatıcı nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.
Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu? YORUMLARI - 3 YORUM
  1. […] Bakınız: Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu? […]

  2. […] Ayrıca Bakınız: Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu? […]

  3. […] Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu? […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.