Güzelkız.com

Saç Rengi Ve Stili Nasıl Seçilmeli


Saç Rengi Ve Stili Nasıl Seçilmeli

Saçınızın stilinize ve kişiliğinize uyum sağlaması sizin için çok önemli. Güzel ve uzun saçlar, genel görünümünüzü geliştirecek ve kendinize güveninizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, yalnızca size en iyi yakışan ve uyan saç stilini seçerseniz ve saçınızın uygun şekilde biçimlendirildiğinden emin olursanız, bu sonuçları elde edersiniz. En iyi saç modelini seçerken göz önüne alınması gereken bir takım şeyler var. Kişisel bir tercih olduğu kadar, kimse sadece sonuçtan hayal kırıklığına uğramamak için görünümlerini değiştirerek çok fazla paralar harcamak istemiyor. Bu nedenle, istediğiniz saç stilini doğru araştırdığınız dan ve yeteri kadar vakit harcadığınızdan emin olun.

Saç Kalınlığı ve Doku

Saçınızın kalınlığı ve dokusu, saç stilinizi etkileyecektir. Doku, saçın kalınlığını gösterir, buna karşılık saç hacmi saçınızın kalınlığı ile ilgilidir. Genel olarak saç dokusu ince, orta veya kalın olabilir. Saçınızın ince bir dokusu varsa, hacim ve kalınlık yanılsaması veren saç kesimleri ve stillerden tercihler yapmanız önerilir. Kalın saçlarınız varsa, saçınıza parlaklık katmanın en iyi yollarından biri, düz saç stilleri tercih etmektir.

saç stili ve rengi nasıl seçilmeli 2017 18

Yüz Yapısı

Seçtiğiniz saç stili, size istediğiniz görünüşü vermek için yüzünüzü tamamlamalıdır. Bu nedenle saç stilini seçerken yüz yapınızı akılda tutmak önemlidir. Dünyadaki insanların yüz yapıları yedi farklı kategoriye ayrılır; her kategori için en iyi sonuç veren stil ve renkler bulunur. Düştüğünüz kategoriyi ve yüz yapısına uygun saç stilini öğrenmek için iyi bir araştırma yapmalısınız.

Saç renginiz teniniz ile uyumlu mu?

Dalga Şekli

İnsanlar öncelikle düz, dalgalı veya kıvırcık saçlıdırlar. Saçınızın dalga şekli, buklelerin nasıl yapıldığını belirlemede önemli bir rol oynayacaktır. Bir sonraki saç stilinizi seçerken dalga modelini bilmek ve aklında tutmak önemlidir. Düz saçlarınız varsa, saçlarınızın bukleleri almasını istediğinizde zorluklar yaşarsınız. Uzun süreli bukleler elde etmek istiyorsanız, su dalgası veya perma mükemmel seçeneklerdir. Bununla birlikte, eğer kıvrımlı veya dalgalı saçlarınız varsa, maşa ya da saç kurutmak makinası düşünebilirsiniz.

saç stili nasıl seçilir 2018

saç stili nasıl seçilir 2018

Saç Esnekliği

Saçınızın esnekliği kopma direncini ve maddeleri ne kadar iyi absorbe ettiğini belirler. Bir saç stili önermeden önce stilistiniz saç esnekliğini göz önüne almalıdır. Gözeneksiz olan saç kırığa karşı büyük ölçüde dirençli olmasına rağmen, bir perma ve boya yapmak istediğinizde zorluklar yaşarsınız. Gözenekli saçlarınız varsa, büyük miktarda kimyasal işleme tabi tutan saç stillerinden kaçınmalısınız.

saç kesimi nasıl seçilir 2018

saç kesimi nasıl seçilir 2018

Kişilik

Saç stil seçiminiz, bulunduğunuz kişiyi temsil edecektir. İstediğiniz kişiliği yansıtmak için saç stilinizi de kullanabilirsiniz. Eğer bir genç kızsın ve çocuksu bir görünüm elde etmek istersen, saçlarını kestirmeyi düşünün ya da buzz kesimi yapın. Katlı bir saç stili, neşeli bir görünüm sergilerken, orta boy bir saç kesimi profesyonel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Rahatınız ve kim olduğunuzu yansıtan stili seçin.

saç stili nasıl seçilmeli

saç stili nasıl seçilmeli

Yaşam tarzı

Yaşam tarzınız saç stilinizi etkileyecektir. Yoğun bir programınız varsa yapılması basit ve bakım yapılması çok zaman almayacak tarzlara başvurmayı düşünebilirsiniz. Uzun ve akıcı olan stillere gitmek yerine, yıkanması ve stili kolay bir kesim seçmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İlkbahar Yaz Stiliniz için Trend Doğal Saç Renkleri 2017 başlıklı makalemizde 2016, 2016 saç renkleri ve 2017 saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Saç Rengi Ve Stili Nasıl Seçilmeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.