Güzelkız.com

Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalı ?


Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalı ?

2016 2017 saç trendlerinde örgülü saç modelleri oldukça popüler, bizde doğru ve güzel saç örgüsü nasıl yapılmalı sizler için araştırdık.

İnstagram’ da genç kızların oldukça önem verdiği ve takip ettiği o mükemmel saç örgüsü modellerini galerimizde bulabilirsiniz.Her ne kadar düz saç örgüsü örmeyi bilsek de her seferinde eksik ve gözden kaçan bir şeyler oluyor.Mükemmel bir saç örgüsü yapmak düşünüldüğü kadar kolay değil. Saç örgüsü yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç detay fe püf noktası var.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalı ?

Saçlarınızı kurutmadan duştan çıkınca örün

Saçlarınızı duştan hemen sonra fazla suyunu havlu ile alın. Güzel ve doğru bir saç örgüsüne sahip olmak için saçlarınızı dümdüz tarayın.Bu şekilde örgü daha düzgün ve sıkı olacak ve saç örgünüz pürüzsüz görünecek.Ördükten sonra saçlarınızı saç şekillendirici krem ile sabitleyin.Yoksa kuruduğunda küçük saçlar yine çıkacak ve karışık bir görünüm verecektir.

duzgun-bir-sac-orgusu-nasil-yapilmali

Saçlarınızı sıkı bir şekilde örün

Örgünüzü eğer sıkı sıkı örerseniz bozulması daha zor olacaktır. Saçlarınızı örerken mutlaka sıkı bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun. Fransız örgü ve balıksırtı gibi örgü stillerinin bol ve salaş görünmesini isteseniz ise de yine saçlarınızı sıkıca örün en son olarak aralardan bir kaç tutam çekerek saçların daha düzgün olarak bol görünmesini sağlayın.

dogru-ve-duzugun-sac-orgusu-nasil-yapilmali

Saç tutamlarınızı örerken eşit bir şekilde ayırın

Güzel ve doğru bir saç örgüsünün önemli bir detayı ise tek tek örgüye dahil ettiğiniz tutamların birbiriyle eşit kalınlıkta olması. Yoksa örgünün görünümü düzgün olmayacak ve daha çabuk bozulacaktır.

sac-nasil-orulmeli-2017

Ertesi gün saç kremleri ile düzeltip tekrar örgü saç modelinizi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar için en güzel kısa saç kesimleri 2017 başlıklı makalemizde bayan, bayan kısa saç ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalı ? YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Saç Örgüsü Nasıl Yapılmalı ? […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.