Güzelkız.com

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası,Fiyatları Nelerdir?


Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası,Fiyatları Nelerdir?

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası, Fiyatları Nelerdir?

Saç köklerinde meydana gelen kan akışının istenildiği gibi olmaması, zaman içinde saç dökülmesi sorunlarını doğurmaktadır. Kişilerin saç dökülme nedenleri genetik olabileceği gibi yanlış beslenme, yanlış ürünleri kullanma ve vücutta eksik vitaminlerin olması temeline dayanmaktadır.

Saç dökülmesi sorunu ile baş edebilmek için şampuanlar, yağlar, kremler, ilaçlar ve daha pek çok ürün tavsiye edilmektedir. Bu ürünler kullanıldığı halde sonuç alınamaması durumunda saç mezoterapisi önerilmektedir. Saçlarında dökülme olan ve mezoterapi uygulamasını öğrenen pek çok kişi mezoterapi nedirsorusunu sormaktadır.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, temel olarak bitkisel besleme biçimi olarak tanımlanmaktadır. Özel yapım mezoterapi iğneleri ile saçın derinine işlenmiş olan bu bitkisel kürler, derinin ve deri altının beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Saça sürülen veyahut ağızdan alınan ilaçlara nazaran çok daha faydalı olan bu uygulama direk sorunlu bölgeye ulaşmayı sağlamaktadır. Saç dökülmesinin yoğun olduğu ya da kelleşmenin bulunduğu noktalara mezoterapi uygulanması fayda sağlamaktadır.

Saç mezoterapisi ile saça ihtiyacı olan vitamin ve mineraller enjekte edilmektedir. Ayrıca saçın büyüme yetisi kazanması sağlanmaktadır. Kazanılan bu özellik ile saç çıkması ve uzaması çok daha kolay olmaktadır.

Saç Mezoterapisinin Öncesi

Saç mezoterapisi yapılmak istendiğinde öncelikle kişinin saç yapısı ve derisi incelenmektedir. Saça yapılacak bazı tahliller olmakta ve saçın tedaviye cevap verip vermeyeceği araştırılmaktadır.

Saç mezoterapisi öncesinde saçlara yapılan tahliller benzer türlerde deri için de yapılmaktadır. Amaç saç dökülmesine neden olan sorunu tespit etmektir. Sorun tespit edildiğinde saç mezoterapisinden sonuç almak çok daha kolaydır.

İşlem öncesinde hangi noktalara uygulama yapılacağına karar verilecek ve sonrasında saç mezoterapisi uygulanacaktır.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Saç mezoterapisinin en önemli sonucu saçlardaki hasarlı büyümeyi önlemesidir. Saçın daha sağlıklı çıkmasını, sağlıklı şekilde uzamasını mümkün kılmaktadır.

Bilhassa erkeklerde görülen kellik sorunu için çare olan mezoterapi, bölgesel dökülmelere karşı olumlu sonuç vermektedir. Saçlarda dökülmeye dayalı farklı hastalıklar da var ise mezoterapi çok iyi gelecektir.

Kaşıntı, kepek, yıpranma, erken beyazlama sorunlarına da iyi gelen saç mezoterapisi aynı zamanda mantar hastalığını da iyileştirmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi iğneler ile yapılmaktadır. Kişinin saç yapısı ve durumuna bağlı olarak çoğunlukla 4-5 seans süresinde devam edilen bir uygulama olmaktadır. Saç mezoterapisi 7 veyahut 14 gün aralıklarla gerçekleştirilen bir işlemdir.

4 veyahut 5 seansın sonuna gelindiğinde saçların iyileşmesi doğrultusunda her ayda 3 seans olacak şekilde ilave seanslar düzenlenmektedir. Olumlu sonuç alınması halinde saç mezoterapisi tamamlanmış olmaktadır.

Saç mezoterapisi tamamlandıktan sonra mevsimsel geçişler veyahut yaşanılan stresli günler, dökülmelerin tekrarlamasına neden olabilmektedir. Her 3 ya da 4 ayda birer seans destekleyici bakımlar yapmak, saç mezoterapisinden sonuç alabilmek için fayda sağlayacaktır.

Saç Mezoterapisi Nerede Yaptırılır?

Saç mezoterapisi yapan hastanelerin niteliği ve şartları çok önemlidir çünkü alınan verim hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. İstenilen sonucu olabilmek için doğru doktoru ve hastaneyi seçebilmek oldukça önemlidir.

Saç mezoterapisini daha önce yapmış bu alanda uzman olan kişilere yaptırmak fayda sağlayacaktır. Bu noktada asla unutulmaması gereken en önemli detay saç mezoterapisinin güzellik merkezlerinde yaptırılmaması gerektiğidir.

Uzman doktorların desteği ile yapılabilen bu işlem alelade bir güzellik merkezinde yapılamaz. Saç derinize, saçlarınızın tamamına ve daha pek çok noktaya zarar vermeleri muhtemeldir. Kendinizi riske atmadan güvenebileceğiniz doktorlara yaptırmanız istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırmamalı?

Saç mezoterapisi safra kesesi taşı olan kişiler tarafından yaptırılmaması gereken bir işlemdir. Vücudunun herhangi bir noktasında tümör bulunanların, ilaçlardan kolaylıkla etkilenebilecek fizyolojiye sahip olan kişilerin saç mezoterapisi yaptırması uygun bulunmamaktadır.

Kan değerlerinde herhangi bir sıkıntı olan, kanama ve kan durdurma sorunu bulunan kişilerin mezoterapi yaptırması onaylanmamaktadır. Cildinin herhangi bir noktasında iltihaplanma olan kişiler de aynı şekilde bu işlemden uzak kalmalıdır. Aksi halde enjektörler sayesinde iltihapların yayılma ihtimali yüksektir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saç mezoterapisi fiyatları 2018 yılı listesi kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kişi birkaç nedenle mezoterapi görmek isterse bu durumda seans başına 150 ile 400 TL arasında ücret ödemektedir. Yapılacak işlemin hangi hastanede ve şehirde olduğu da son derece önemlidir.

Yalnızca 4 seansta bitecek saç mezoterapisi ile birkaç ay sürecek olan mezoterapi aynı fiyatta değerlendirilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar başlıklı makalemizde Saç Dökülmesi için Badem Yağı, Saç Dökülmesi için Zeytinyağı ve Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası,Fiyatları Nelerdir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.