Güzelkız.com

Saç Mezoterapisi Nedir? Saç Kokteyli Uygulaması Nasıl Yapılır?


Saç Mezoterapisi Nedir? Saç Kokteyli Uygulaması Nasıl Yapılır?


Saç dökülmesi herkesi erken ya da geç yaşlarda rahatsız eden ciddi bir sorun. Ama bu sorunu çözmek için her geçen gün yeni bir çözüm geliştiriliyor. Saç ekimine gerek kalmadan ya da saç dökülmesi sorunu o aşamaya kadar devam etmeden yapılabilecek uygulamalardan birisi de saç mezoterapisi ve saç kokteyli uygulamalarıdır. Buradaki amaç da yine cansız kalmış ya da pasif düşmüş saç köklerini canlandırmak ve saç derisini yenilemektir. 

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılıyor?

Saç mezoterapisinde öncelikle saçlar için hazırlanan özel bir kokteyl yapılıyor. Daha sonra bu karışım injeksiyon yöntemiyle deriye uygulanıyor. Ama injeksiyon girişleri çok küçük olduğu için fazla acı verme ya da deriyi tahriş etme gibi bir riski yok. Buradaki amaç bu bölgedeki dokunun yenilenmesi ve kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Yıllar geçtikçe vücudumuzda meydana gelen en önemli gelişme kan dolaşımının azalmasıdır. Bu da bazı hücre ve dokuların pasif ve cansız kalmasına yol açıyor. İşte saç mezoterapisi saç köklerine bir kokteylin nüfus edilerek bu sorunun daha derinden bir çözümü olarak da tanımlanabilir.

Saç kokteyli ve mezoterapisi aynı anlama gelir. Daha doğrusu işlemin adı mezoterapi bu işlemler vücuda injeksiyon yapılan karışımın adı da saç kokteylidir. Bu kokteylin içerisinde saça ve hücrelere iyi gelecek ve onları yeniden canlandıracak bazı vitamin, mineral ve özel maddeler bulunuyor. Bunlar arasında çeşitli mineraller ve vitaminlerin yanında, enzimler, homeopatik remediler ve bitki ekstraktları da bulunuyor. Bütün bu maddelerin birleşimi sonucunda oradaki hücreler yenilenip kan dolaşımının hızlanması sağlanarak saç derisi yenileniyor. 

Bu uygulamanın asıl hedefi folikülleri uyarmaktır. Pasif düşmüş, zayıflamış ve cansız foliküller yeniden canlanıyor. Zayıf ve bebek saç telleri güçleniyor. Aslında derinin altından nüfus edilerek saç kökleri ve saçların canlanması amaçlanıyor. 

Kimler Mezoterapi yaptırabilir?

Saçlarınız dökülmeye başlamadıysa bile cansız ve zayıfsa ve yıpranmaya müsaitse, para şeklinde ve fark edilebilir düzeylerde saç kaybı oluşmuşsa, saç çizginiz alnınızdan daha gerilere doğru kaymaya başladıysa, saçınızın üst kısımları ve tepeleri çok seyreldiyse, saçlarınız hemen ve çok kırılıyorsa ve de kellik yavaş yavaş başladıysa saç mezoterapisi yaptırabilirsiniz. Bu uygulamayı size önerilen seanslarda düzenli olarak yaptırmak size pek çok kazanç getirir. Öncelikle gür ve daha canlı saçlara kavuşursunuz. Daha önemlisi ise ileride yaşanacak daha ciddi bir dökülmenin ve ciddi anlamada saç kaybının önüne geçebilirsiniz. Böylece saç ekimi cerrahisine gerek kalmadan saç dökülmesi sorununuzu durdurabilirsiniz. Saç mezoterapisi herhangi bir yan etkisi olmayan ve belirli aralıklarla uygulanabilecek bir yöntemdir. Profesyonel ve deneyimli bir yerde yaptırırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız ve yeniden sağlıklı saçlara kavuşursunuz.   

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde saç ekimi merkezleri, saç ekimi yaptıranlar ve saç ekimi yaptıranların yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Mezoterapisi Nedir? Saç Kokteyli Uygulaması Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.