Güzelkız.com

Saç Ekimi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Saç Ekimi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Saç ekimi bugün çoğu kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Yaptıran pek çok kişi de sonuçtan memnun kalıyor. Tamamen dökülmüş ve artık tamamen pasif kalmış bölgelere bile saçlarınızın yeniden canlanıp çıkması mümkün. Çünkü bu konuda teknoloji çok ilerledi ve artık çok daha başarılı sonuçlar da alınıyor. Saç ekimi cerrahisinin sonucunda isteyen herkes yeniden doğal ve hacimli saçlarına kavuşabiliyor. 

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılıyor?

Saç ekimi operasyonu sırasında gereken tahliller yapıldıktan sonra kafanızın saçlı bir bölgesinden saç kökü toplanıyor. Daha sonra bu kökler yeni açılan kanallara yerleştiriliyor ve bu şekilde pasif kalmış ve çıkmayan saç kökleri yeniden canlandırılıyor. Operasyon sonrasındaki günler doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Operasyon sırasında da artık eskisi kadar ağrı hissetmiyorsunuz. Bu konuda seramik uçlu kalemler gibi çok yeni teknolojiler söz konusu. Bunlar sayesinde kanallar çok daha küçük düzeyde açılabiliyor ve hem ağrı azalıyor hem de kanama ve yaralanmalar da çok az olduğu için iyileşme süresi kısalıyor.

Saç Ekiminde Önemli Noktalar

Saç ekimi artık son derece geliştirilmiş araçlarla basit bir operasyon olsa da dikkat etmeniz gereken çok şey vardır. Sonuç olarak cerrahi bir operasyondur ve sağlığınız söz konusudur. Bu yüzden öncelikle gerekli sertifikalara sahip, güvenilir ve profesyonel bir kliniğe başvurmanız gerekiyor. Bu konuda seçici davranıp iyi bir araştırma yapmalısınız. Gerekirse doktorlarla görüşüp saç ekimi merkezinde yapılan operasyonların önceki ve sonraki hallerinin fotoğraflarını da inceleyebilirsiniz. Operasyonlara uzman hekimlerin girdiği bir klinik seçmeniz gerekiyor. Çünkü saç ekimi operasyonunda doktorun rolü de çok büyük bir önem taşıyor. 

Saç Ekimi Cerrahisinde Doktorun Önemi

Saç ekimi operasyonu sırasında, doktorun uzman ve deneyimli olması çok önemlidir. Saç ekimi operasyonunun en önemli ve hassas bölümleri saç ekimi yapmak için kanal açılması bölümüdür. Kanal açısının iyi ayarlanması daha sonra çıkacak saçların doğal görünmesindeki en önemli ayrıntıdır. Bu ayrıntılı işlem için doktorun uzmanlığı ve deneyimi büyük bir rol oynar. Bu yüzden, doktorunuz uzmansa ve yeterince tecrübeli ise kanal açma konusunda daha başarılı olur. Siz de belirli bir süre sonra yeniden çıkan ve çok doğal görünen saçlarınıza kavuşursunuz. 

Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Saç ekimi operasyonları giderek yaygınlaşmaktadır ve çok önemlidir. Saçlarını kaybetmek herkes için çok büyük bir sorundur. Genç ve sağlıklı görünmemizde saçlarımız büyük bir rol oynar. Bu yüzden saçsız bir görünümden kurtulmak için saç ekimi operasyonu yaptırmamız gerekir. Bu operasyon için de hastalar öncelikle sertifikalı, hijyenik koşullara özen gösteren ve de profesyonel doktorların operasyonlara girdiği hastane ya da klinikleri tercih etmelidir. Çünkü “merdiven altı” denilen ve oldukça düşük fiyatlarda saç ekimi yaparak sertifikasız çalışan bir yerde yapılan bir operasyon sonucunda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  

Bir önceki yazımız olan Kuru Şampuan Hakkında: Nasıl Kullanılır? Zararlı Mıdır? başlıklı makalemizde kuru şampuan faydaları, kuru şampuan ne işe yarar ve kuru şampuan nedir hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Ekimi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.