Güzelkız.com

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Şampuanı Nasıl Kullanılır?


Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Saç dökülmesinden muzdarip misiniz? Soruna yönelik bir çare bulunup bulunmadığını merak ediyor musun?  Sarımsak şampuanı kullanmanız gereken şey!

Saçınızın dökülmesine ve saç derisinin sağlığını geliştirmesine sarımsak şampuanın nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyor musunuz? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Saçla İlgili Problemleri Çözmek İçin Neden Sarımsak Şampuanı Kullanmalı?

Çoğunlukla evlerde pişirme malzemesi olarak kullanılan sarımsak, güçlü antibakteriyel ve tıbbi özelliklere sahiptir. Bu, bir takım cilt hastalıkları ve saç problemlerini iyileştirmek için eski medeniyetler tarafından kullanılmıştır (1) . Sarımsak özü esaslı şampuan kullanılması, kafa derisi enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde ve saç sağlığını büyük ölçüde iyileştirmede yardımcı olabilir. Günümüzde saç derisi ihtimalini ortadan kaldıran deodorize sarımsak şampuanlar da bulabilirsiniz! Bununla birlikte, bu tür şampuanları satın aldığınızda, içerdiği sarımsak miktarını da öğrenin. Bu, ürünün etkililiğinde hayati bir rol oynar.

Aşağıdaki Listede Sarımsak Şampuanı Kullanmanın Temel Faydaları Var

  • Saç ve kafa derisi sağlığını geliştirir.
  • Kafa derisinin kaşıntısını hafifletir.
  • Saçın inceltilmesi engellenir.
  • Hasar görmüş saçları onarır.

Saç Dökülmesi için Doğal sarımsaklı tarif
Saçları beslemek ve saç dökülmelerini ortadan kaldırmak için kafa derisi üzerinde ezilmiş sarımsak karanfil de kullanabilirsiniz. Bazı zeytin ya da hindistancevizi yağı ısıtabilir ve içine birkaç diş karışık ezilmiş sarımsak karıştırabilirsiniz. Kafa derisine sıcak yağ ile masaj yapın ve bir süre bekletin. Yağın kafa derisine nüfuz etmesine izin vermek için başın etrafına ılık ve ıslak bir havlu koyun. Bir süre sonra saçları hafif bir şampuanla yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Topikal bir şekilde uygulamanın yanı sıra saç büyümesini teşvik etmek ve saç derisi problemlerini ortadan kaldırmak için sarımsağı da içebilirsiniz. Birkaç yoldan sarımsağı yiyebilirsiniz. Örneğin, sarımsak karanfil ezmek ve onları her gün sıcak süt ve bal ile çırpın. Sarımsak ayrıca çeşitli sebze ve meyve suları ile karıştırılabilir ve çok çeşitli yemekler hazırlamak için kullanılabilir.

Sarımsaklı şampuan kullanılması saçlarınızı besler ve zamanlar saçlara parlaklık getirir. Cansız saçlara hacim kazandırır. Düzenli kullanımla saçlarınız daha güçlü, daha sağlıklı ve pürüzsüz hale gelir.

Sarımsak, güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir . Yani, sarımsak şampuanı uygulayarak, saç derisi enfeksiyonlarından ve ortaya çıkan kaşıntıdan kurtulabilirsiniz. Kuru ve kaşıntılı kafa derisi olan insanlar bu şampuanla uzun süreli rahatlama sağlayabilirler.

Saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyaysanız, sarımsak şampuanı kullanmanız yararlı olabilir. Kafa derisindeki saç büyümesini teşvik etmeyede yardımcı olacaktır. Saç dökülmesine herhangi bir bakteri nedeniyledeyse, sarımsak etkili bir şekilde yok edebilir. Uygulaması kan dolaşımı da geliştirir ve böylece saçlı deri üzerinde sarımsak şampuanı kullanılarak saç foliküllerini teşvik edilebilir.

Birçok kadın ve erkek, çoğunlukla yaşam tarzı ve mesleki ihtiyaçları nedeniyle saçlarına zarar veriyor. Saç renginin kullanımı, açıcı maddeleri ve ısılı saç kurutma cihazları saç dökülmesine ve bölünmelere neden olur. Sarımsak şampuanı kullanmak, bu gibi durumlarda saça sağlıklı olmasını sağlar. Aynı zamanda saç derisinden ve saçtan gelen zararlı kimyasal kalıntıların giderilmesine yardımcı olur.

Güçlü ve Güzel Saçlar İçin Ev Yapımı Tarifler

Kadınlarda 30 yaşından itibaren saç dökülmesi belirtileri görülmeye başlar. Saç dökülmelerinin nedenlerinin başında stres, tıbbi ilaç kullanımı, beslenme eksikliği, tiroid hastalı

Sarımsak Şampuanı Kullanım Yolları

Saç ve kafa derisi üzerinde sarımsak şampuanı haftada üç defa kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, çok dışarı çıkmanız gerekiyorsa ve saçlarınız kirli ve yağlı hale gelirse, haftada bir gün daha kullanın. Avuçlarınızda şampuan az miktarda alın, köpürtün ve saç üzerine uygulayın. 3-4 dakika saçlarında kalmasına izin verin; Ve daha sonra su ile durulayın. Kokudan kurtulmak için uygun saç kremleri ile giderebilirsiniz.

Evde Doğal Sarımsak Şampuanı Nasıl Yapılır

OTC sarımsaklı bir şampuanın kaliteli sarımsak özü içerdiğinden emin değilseniz veya sarımsağın gerekli miktarlarda eklenmediğinden kuşku duyarsanız, evde sarımsak şampuanınızı kendiniz yapmayı deneyin. Koku gidermeyebilir, ancak güçlü, keskin kokuyu saçından atmak için her zaman kokulu bir saç kremi kullanabilirsiniz.

Her şeyden önce kaliteli sarımsak elde etmeniz gerekecek. Şampuanı evde yapmak için taze organik sarımsak temin edebilmeniz en iyisidir. Mor ve büyük sarımsak karanfil kullanmanız gerekir. Bununla birlikte, beyazımsı olanlarda  ihtiyacınızı karşılar.

Sonra, bir şampuan kullanmanız gerekir. Hafif ve organik bir şampuan kullanmanız önerilir. Kimyasal maddeler içeren şampuanlar, sarımsağın tıbbi özelliklerinin beklendiği gibi çalışmasına izin vermeyebilir. Limon, kına veya bektaşi üzümü gibi doğal içerikler içeren bir şampuan seçin.

Şampuan seçtiğinize göre pürüzsüz ve kremsi bir sarımsak püresi hazırlayın. 10-15 çiğ sarımsak ve karanfil alıp şampuanın kirlenmesini önlemek için temiz suyla yıkayın. Karanfilleri iyice soyun ve karıştırıcı öğütücüye koyun. Pürüzsüz sarımsak yapmak için karanfille ezin. Yapıştırmayı olabildiğince kremsi yapmak için biraz su ilave edin. Macunna az miktarda zeytinyağı, nane yağı ve çay ağacı yağı karıştırabilirsiniz. Bu, sarımsağın keskin kokusunu bir ölçüde önlemeye yardımcı olacaktır.

Macun kremsi hale gelmesinden sonra, şampuanla iyice karıştırın. Tutarlılık kalın olacak. Hava geçirmez bir şişeye koyup saklayın.

Nitekim şampuan kullandıktan sonra saçınıza sarımsak izleri bulabilirsin. Sarımsak parçacıklarını yok etmek için ince dişli tarak kullanın.

Hiç saç dökülmesi için sarımsak şampuanı kullandınız mı? size nasıl geldi  Görüşlerinizi aşağıda verilen yorumlar bölümünde paylaşın.

Bir önceki yazımız olan Güzel Gölgeli Saçlar İçin Doğru Toner Nasıl Seçilir? başlıklı makalemizde boyama sonrası toner, en iyi saç tonerleri ve mor şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.
Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Şampuanı Nasıl Kullanılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.