Güzelkız.com

Saç Cilası Nerede Yapılır,Saçı Yıpratır mı


Saç Cilası Nerede Yapılır,Saçı Yıpratır mı

Saç Cilası Nerede Yapılır,Saçı Yıpratır mı?

Saç cilası birçok kişinin ihmal ettiği ancak saça olması gereken görüntüyü kazandıran işlemdir. Saçın renk dengesini koruyabilmesi için saç cilasının yapılması tavsiye edilmektedir. Kişi, saçlarını dilediği herhangi bir renge boyadıktan sonra eski rengin vermiş olduğu kargaşa unutulmamalıdır.

Saçınızı başka bir rengin üzerine boyadığınız için yeni renginizin arasında kızıllık, turunculuk gibi absürt tonlamalar kendini gösterecektir. Göreceğiniz bu tonlamalara saç cilası ile müdahale etmezseniz saçlarınız aktıkça renk dengesizliği de kendini göstermeye devam edecektir.

Saç Cilası Nedir?

Saçlarınıza ombre, röfle, boya, gölge gibi işlemler yaptırdığınızda geçişler arasında sizi rahatsız edecek ton farklılıkları olduğunu görürsünüz. Oluşan bu farklılığı kapatan saç işlemine, saç cilası ismi verilmektedir. Çoğunlukla röfle için kullanılan cila, röfleli saça cila nasıl yapılır sorusunun sorulmasına neden olmaktadır.

Saçların rengini dengeleyebilmek için yapılan bu işlemde, ton tutturamama ihtimali kalmamaktadır. Saçınızın istediğiniz tonda olabilmesini, ışıltılı ve daha sağlıklı görünebilmesini sağlamak isterseniz saç cilasını yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Saç cilası yalnızca ikili renklerde değil küllü kumral, kahve tonlarında da yapılmaktadır. Bu konuda tedirginliği olan birçok bayan, küllü cila nasıl yapılır araştırmasını yapıp güvenle cilasını yaptırabilmektedir.

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç cilası ile ilgili bilinen çok yanlış fikirler ortaya atılmaktadır. Konuyu merak eden ve cesaret edemeyen kişilerin saç cilası saçı koyulaştırır mı, yakma yapar mı, zarar verir mi endişesi taşımasına neden olan bu fikriler tamamıyla yanlıştır.

Saç cilası temel olarak saç boyama işlemidir. Farkı ise saç boyasında kullanılan kimyasal suyun kullanılmamasıdır. Saçınızı boyadıktan sonra renk eşitliğini sağlayabilmek için kimyasal su yerine doğal saf su kullanılması işlemidir. Dolayısıyla Loreal saç cilasından en ucuz saç boyasına kadar hiçbirinde yakma sorunu ortaya çıkmamaktadır.

Saçlarınızı yoğun şekilde ıslattıktan sonra hazırladığınız sulu saç cilasını saçınıza sürmelisiniz. 25-30 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Sonrasında saçınızı kurulayabilirsiniz. 

Saç Cilası Nerede Yaptırılır?

Saç cilası yaptırmak isterseniz bu konu için 2 alternatiften birini seçebilirsiniz. İsterseniz evde kendi hazırladığınız cila ile saçınızın cila işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz daha profesyonel olması amacıyla kuaförleri tercih edebilirsiniz.

Cila işlemini kendi yapmak isteyen kişilerin saç cilası nerede satılır, nasıl yapılır sorularını çok sık sorduğu görülmektedir. Saç cilanızı kendiniz yapmak istediğinizde saç boyanızı satın alabileceğiniz herhangi bir kozmetik mağazasına gidebilirsiniz. Sonrasında su ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kuaförde yaptırmak, saçların dahakaliteli şekilde cilalanmasını sağlayacaktır çünkü işini daha iyi bilen kuaförler, süreyi tonu daha kolay ayarlamaktadırlar.

Saç Cilası Ne Kadar Süre Kalır?

Saçına saç cilası yaptırmak isteyen birçok kişi, cila ile ilgili bazı soruları merak etmektedir. Bu sorulardan biri de saç cilası ne zaman akar sorusudur. Saçlarınızda cila ihtiyacı varsa kendiniz ya da kuaförünüz vakit kaybetmeden cilayı yapmalıdır.

Erken yapılan cilaların akma sıkıntısı yaşatmadığı bilinmektedir. Böylece normal bir boyanın 3 hafta dayanması üzerine cila ile beraber 6 hafta kadar dayandığı görülmektedir. Cilasız saç 3.haftanın içinde akmış olurken cilalı saç çok daha uzun süre dayanıklılık gösterebilmektedir.

Saç cilasının saça kazandırmış olduğu ışıltı ve parlaklık da aynı süre boyunca kalmaya devam etmektedir.

Saç Cilasının Saça Faydaları

Saç cilası kuaför fiyatları bütçeniz için aşırı noktada değilse saçınızın cila işlemini kuaföre yaptırmalısınız. Kuaförler cila işlemiyle beraber saçın rengini korumasına yardımcı olacak koruyucu maddeler, ışıltısını sürdürmesi için uzun süreli kremler uygulamaktadır.

Profesyonel şekilde cila yapılmış saçta rengi bozacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Saçın hem doğal hem de sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir işlemdir. Cila yapılmadan öncesi ile yapıldıktan sonrası kıyaslandığında saçın yeniden canlandığı dikkat çekmektedir.

Özellikle yıpranmış ve dökülmeye başlamış olan saçlar, cila işlemi ile çok daha sağlıklı görünmektedir. Saçınızın gür ve hareketli olmasını isterseniz cila yaptırabilirsiniz.

Saç Cilası Saçı Yıpratır mı?

Saç cilası nerden bakarsanız bakın boyadır. Saç boyama işlemlerinde saçın zarar görmesine neden olan madde, kimyasal sudur ve bu su cilalama işleminde kullanılmamaktadır. Ne var ki boyanın içinde bulunan kimyasallar muhakkak saça az da olsa zarar vermektedir.

Cilalama işlemi yaptıktan sonra saçınızın birden yanması ya da kopması mümkün değildir. Israrcı şekilde 2 hafta bir kez boyayıp arka arkaya cilalama işlemi yaptırırsanız saçınıza zarar verebilirsiniz. Rutin sağlıklı periyoda uyum sağlarsanız zarar görme ihtimali az olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır başlıklı makalemizde Cevizli Saç Beyazlama Karşıtı Formül, Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır ve Saç Beyazlamasına Şampuanla Çözüm Var mıdır hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Cilası Nerede Yapılır,Saçı Yıpratır mı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.