Güzelkız.com

Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır


Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır

Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır?

Saç beyazlamasına çözüm İbrahim Saraçoğlu gibi birçok uzman tarafından önerilmektedir. Saçların beyazlaması, görüntüsüne değer veren herkes için büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Saç pigmentasyonlarında oluşan sorunlar zaman içinde yaşla orantılı olarak beyazlamaya sebep olmaktadır. Saçlarda meydana gelen bu beyazlama çoğu zaman genetik nedenlere dayandırılmaktadır. Her ne sebeple olursa olsun çözüm arayışı devam eden sorunlardan biri kabul edilmektedir.

Saç beyazlaması hemen herkesi saç boyalarına teşvik etse de boyaların neden olduğu hastalıklar da yadsınamayacak kadar önemlidir. Tüm bu nedenlere dayalı olarak saç beyazlamasına doğal çözümler bulmak gerekmektedir.

Saç Beyazlamasına Çözüm Var mıdır?

Beyaz saçlara çözüm bulan var mı sorusu çok sık sorulan sorulardan biridir çünkü hemen herkesin zamanla beyaz saç sıkıntısı olabilmektedir.

Saçlarda beyazlama sıkıntısı olduğunda kişinin yaptığı ilk şey koparmaktır. Beyaz saçı kopardığınızda onun yerine gelecek olan saç da ondan farklı olmayacaktır. Her saç dibinde bulunan renk verme maddeleri bir kez niteliklerini kaybettiklerinde koparma ile eski özelliklerini kazanmazlar. Bu sebeple saçlarınız beyazladığında koparmanız çare olmayacaktır.

Saç beyazlaması tıbbi açıdan geciktiriciler ile önlenebilmektedir fakat ne yazık ki henüz tamamıyla sonlandırabilen bir çözüm bulunamamaktadır. Kişi saçlarının beyazlamasına neden olabilecek etkenleri araştırıp bu konuda önlemler alabilir. Çözüm olarak başka bir durum söz konusu değildir.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm Var mıdır?

Saç beyazlamasına bitkisel çözüm Suna Dumankayagibi uzman isimler tarafından sunulmaktadır. Verilen bu formüller hepsi beyazlamış olan saçlar için geçerli değildir.

Saçlarınızda yavaş yavaş oluşmaya başlamış olan beyazlıklar varsa bitkisel çözümlerle bu beyazların artmasını yavaşlatabilirsiniz. Beyazlamış olan saçların eski haline gelmesi için neredeyse imkânsızdır. Saça renk kazandıran maddelerin kaybedilmesi halinde eski renge kavuşmak zordur.

Saçınız beyazlamaya başladığında bitkisel olarak hazırlanan bir tedavi uygulayabilirsiniz. Saç beyazlaması tedavisi henüz yolun başındaysanız yanıt alabilmenizi sağlayacaktır. Saçlarınızın hepsi beyazladıktan sonra çözüm bulmak çok zordur. 

Sarımsaklı Saç Beyazlama Karşıtı Formül

Beyazlayan saçlara kesin çözüm olarak sunulan ve birçok uzman tarafından önerilen sarımsak, saçın ve saç altının kendini yenilemesi için fırsat vermektedir. Besleyici yönüyle saçın kendine gelmesine yardımcı olan sarımsak, beyazlar için de maske halinde uygulanabilmektedir.

Sarımsaklı formül için; 1 adet soğanı kabuklarını soyarak robottan geçirmelisiniz. Üzerine aynı şekilde ezdiğiniz 6-7 diş sarımsağı da ilave edip güzelce karıştırmalısınız. Hazırladığınız karışımın üzerine 1 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave etmelisiniz.

Karışımınız krem kıvamına gelene dek karıştırmayı sürdürmelisiniz. Sonrasında saçınıza uygulayarak 1-1,5 saat kadar bekletmelisiniz. Süreniz dolduğunda ılık su ile yıkamalısınız. Masaj yaparak yıkamak diplere ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Sarımsaklı formülü haftada 1 kez uygulamanız sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Cevizli Saç Beyazlama Karşıtı Formül

Saçlarınızda meydana gelen beyazlamaları fark ettiğiniz an doğal yöntemlerle bu beyazlamayı geciktirmeye çalışmalısınız. Geciktirme konusunda en faydalı olan doğal malzeme ise cevizdir.

Cevizin renk verme özelliği ve besleyici yönü uzun zamandır saçlar için faydalı sonuçlar doğurmaktadır.

Ceviz formülü için öncelikle 8-20 adet taze yeşil cevizin kabuklarını kırarak yeşil kısımlarını az suyun içinde kaynatmalısınız. Üzerine ılık olacak şekilde yarım kahve fincanı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya ilave etmelisiniz. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürerek 1 saat kadar saçınızda bekletmelisiniz.

Bekleyen ve kuruyan maskeyi ılık su ile yıkamalısınız. 2-3 haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır ancak uzun süreli uygulanması gereken bir maske olduğunu unutmamalısınız.

Gül Yapraklarıyla Saç Beyazlama Karşıtı Formül

Saçları beyazlayan ve bu konuda bitkisel çözüm arayan kişilerin tercih edebileceği en ideal formüllerden biri gül yapraklarıyla hazırlanmaktadır.

Gül yapraklarını temiz bir yerde kurutup daha sonra yakmalısınız. Elde edeceğiniz küllerin içerisinde göz kararı badem yağı ilave etmelisiniz. Macun kıvamını alana kadar karıştırmaya devam etmelisiniz.

Hazırladığınız karışımı, saçlarınıza sürüp 1 saat bekletip ılık suyla durulamalısınız. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz başarılı bir formüldür. 

Saç Beyazlamasına Şampuanla Çözüm Var mıdır?

Saç beyazlamasına karşı şampuan arayan kişiler, bu konu için üretilmiş birçok şampuanla karşı karşıya kalacaklardır. Saç beyazlığı için şampuanlar, losyonlar oldukça fazladır fakat sonuç alınabilen şampuan sayısı neredeyse hiç yoktur.

Bitkisel özlü olan ve yeni başlayan beyazlığı gideren şampuanlar bulunmakla birlikte beyazlayan saçı eski rengine döndürebilecek herhangi bir şampuan bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Organik Saç Boyası Markaları başlıklı makalemizde Naturigin Organik Saç Boyası, Organik Saç Boyası Markaları ve Phyto Color Organik Saç Boyası hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Beyazlamasına Çözüm Var Mıdır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.