Güzelkız.com

Sabah Makyaj Hileleri


Sabah Makyaj Hileleri

Güne Taptaze Başlamak İçin Uyanık Gösteren Makyaj Hileleri

Uyku düzeninizi bir türlü sağlayamıyorsanız ve sabahları zorla uyanıp yorgun bir görüntüye sahip oluyorsanız, size uyanık gösteren makyaj hileleri gerekiyordur. Geceleri geç uyumanız nedeniyle veya aşırı yorgunluktan dolayı bazen sabahları uyanmak gerçekten zor olabilir. Hatta yataktan çıkmak için kendinize işkence edercesine defalarca alarmı tekrar kapatmak ve açmak gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bazen yataktan çıktıktan sonra yüzünüzü yıkamak bile zor gelirken, hazırlanıp makyaj yapmak çok daha zor görünebilir. Böyle zamanlarda güne erken başlayarak canlı bir görünüme sahip olmak için doğru makyaj hileleri kullanmanız gerekir. Bu sayede ışıl ışıl bir görüntüye kavuşmanız sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

Ten Makyajı İçin Aydınlık Bir Etki

Örneğin, aydınlık bir görünüm sağlayan ten makyajı uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uykusuzluktan dolayı koyulaşmış gözaltlarında yorgun görüntüyü ortadan kaldırmak için bu makyaj en doğru seçimi sağlıyor. Uygulamayı yaptığınız anda aydınlık bir etki ortaya çıkaran bir ten ürünü olarak L’Oreal Paris’in Bonjour Nudista aydınlık veren renkli nemlendiricisi tam istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlıyor. İçeriğinde özellikle güçlü bir antioksidan olan E vitamini, yeşil çay ve kayısı yağı barındıran bu ürün doğal içeriği sayesinde çok doğal bir görünüm için tercih edilebilir. Sabahları küçük bir makyaj hilesi olarak bu renkli nemlendirici ürünü kullandığınızda, enerjik bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Ek olarak gözaltlarındaki yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmak için de ekstra bir ürün niteliğinde yine L’Oréal Paris’in Infaillible 24H Concealer Pomade kapatıcısı tercih edilebilir. Sadece parmaklarınızla basit bir tampon uygulama işlemi sayesinde bile çok şaşırtıcı bir sonuç elde etmeniz mümkün oluyor.

Makyajınıza Aydınlık Ve Enerjik Bir Etki Ekleyin

Uykunuzu iyi alamadığınız ve güne enerjik bir şekilde başlayamadığınız zamanlarda iyi bir makyaj ile bugünü atlatabilirsiniz. Özellikle makyaj ile enerjik bir yüz görünümüne sahip olmak istiyorsanız, aydınlık ve enerjik bir görünüm için özel ürünler tercih etmeniz gerekir. Bu işlem için toz aydınlatıcıları göz makyajında kullanarak, yüzünüzün yüksek bölgesinde uygulama yapabilir ve enerjik bir etki elde edebilirsiniz. Bu sayede uykunuzu almış ve uyanık bir görünüme kavuşmak için L’Oréal Paris’in La Vie En Glow aydınlatıcı paleti üzerinde açık ve koyu tonları kullanabilirsiniz. Ayrıca ekstra bir ürün olarak Glove Mon Amour likit aydınlatıcı yüz bölgesinde kullanılarak, bu etki tamamlanmış bir hale getirilebilir.

Capcanlı Bakışlar İçin Krem Rengi Bir Göz Kalemi

Yüz ve gözaltı bölgesi tamamladıktan sonra uyanık bakışlara sahip olabilmek için göz içlerine çekeceğiniz krem rengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Yine bu işlem için L’Oréal Paris’in ınfaillible Gel Crayon göz kalemlerinden 13 Uptown Beige ürünü kullanılabilir. Göz içlerine bu kalem çekildikten sonra kirpiklerinizi daha uzun göstermek ve kıvırmak için iyi bir maskara tercih edebilirsiniz. Bu tercihi de  L’Oréal Paris Paradise maskara ve Paradise maskara bazı yönünde kullanabilirsiniz. Bu maskara ürünü sayesinde kirpikleriniz yoğun bir hacim alarak kıvrıklığını gün boyunca koruyacaktır.

Allık Ve Bronzer Ten Makyajınıza Doğal Renklendirme

Tüm işlemlere son bir dokunuş olarak yapacağınız hile, ten makyajının doğal bir şekilde renklendirilmesidir. Olmazsa olmaz bir adım oluşturan allık ve bronzer kullanımı için doğal ürünler tercih ederek, canlı ve etkili bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu işlem için yanak bölgelerinizde bronzer kullanımı ile şeftali tonlarında bir allık birleştirilerek, doğal bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu ikili kullanımı sağlayabilmek için L’Oréal Paris’in Life’s a Peach allığı ve Back To Bronze bronzer  ürünleri bir arada kullanılarak sonuç elde edilebilir. Bu sayede çok daha uyanık ve enerjik bir görünüme sahip olacaksınız.

Sabah makyaj hilelerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Daha detaylı örnekler ve anlatımlar için sitemizde yer alan makyaj kategorisini kontrol etmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Gözlere Far Önerileri başlıklı makalemizde far nasıl çekilir, far nasıl uygulanır ve far önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.Sabah Makyaj Hileleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.