Güzelkız.com

Rutin Cilt Bakımı


Rutin Cilt Bakımı

Rutin Cilt Bakımı

Cilt bakımı her birey açısından çok değerli ve çok önemlidir. Öncelikle hepimiz evde tek kaldıkça veya boş zamanımız oldukça kendimizle ilgilenmeyi severiz. Cilt bakımı yaparak kendimizi huzurlu ve mutlu hissetmemizde mümkündür. Cilt bakımı her insanın hoşuna gider. Sokaktan biri çevirip cildine bakım yapsanız ilk önce sorgular, emin olduğunda ise size teşekkür eder ve bu durumu hoş karşılar. Cilt bakımı evrenseldir. Tabi ki cilt bakımı burada belirtilen kadar kolay değildir. Kendi cildini tanımayan bir ki asla o cilde bakım yapamayacaktır. Bakım adına zararlarda verebilecektir. Bu yüzden ilk olarak cildinizi bilmelisiniz. Cilt bakımını seviyorsanız gerçekten bu konuda kendinizi geliştirerek cildinizi mükemmel durumlara getirebilir ve kendinizi beğenmenizin dışında, herkesin beğenisini kazanabilirsiniz. Günlük cilt bakımları her zaman kendiniz ve çevreniz için sağlıklı ve yaşam dolu yaşamızı tavsiye eder.

Rutin Cilt Bakımı

Cilt bakımı için kuaförlere veya sırf cilt bakımı adına kurulan kuruşlara gittiğinizde size inanılmaz uçurum fiyatlar verebilmektedirler. En ufak şeyler büyük paralara mal olmaktadır. Bu yüzden kendinize bir strateji geliştirmeniz gereklidir. Bu strateji ise evde yaptığınız cilt bakımıdır. Herkes dışarıda yapılan bakımın çok daha başarılı olacağını düşünüyor ancak aynı şeyleri daha pahalıya satmak ne başarıdır nede başka bir şey. Evde cilt bakımı yapabilmek için vücudunuz gerçekten bilmeniz bununla da birlikte hangi aletlerin sizin için uyumlu olduğunu bilmeniz gerekir.

Evde Cilt Bakımı Yüz Bölgesi

Özellikle yüz güzelliğiyle alakalı birçok bakım yapıyorlar. Cildin temizlenmesiyle birlikte bu işlem başlatılmaktadır. Gerçekten de özellikle bayanlar tarafından çok beğenilen bu bakımlar yüz bölgesinde çok önemli bir yer almaktadırlar. Cildinizde bir bakım işlemi başlamadan önce iyi bir temizlenmesi gereklidir. Yalnız temizleme işleminden sonra yüzde görülen yağlı bölümün dengelenmesi için masajlar yapılmalıdır. Masajlar sonrası tonik işleme geçilebilmektedir. Yüz bölgesi, cilt bakımında en önemlisidir. Cilt olarak çok hassas kişiler bakım yaparken bile sıkılırlar.

Cilt Nemlendirmek

Cilt bakımının en vazgeçilmezi olan nemlendirme işlemi her sene karşımıza çıkmaktadır. Her sene popülaritesini koruyan nemlendirici kremler vs. ürünler hala o dükkânda çalışmaktalar. Eğer bunların dışında kuru bir cilde sahipseniz cilde gerekli nemlenmeyi sağlayacak takviyeler yapmalısınız. Bu takviyelerle cildinize destek çıkarak bakımını daha kolay gerçekleştirebiliriz. Cildi nemlendirdiğinizde size bir ferahlık gelecektir. Özellikle yüz bölgenizde ki ferahlıklar sizi daha da rahatlatacaktır. Buharlı bir suyun altında durduğunuz için siyah nokta diye bilenen nokta çıkmış oldu.

  • Evde Cildimi Nemlendirirken Ne Kullanmalıyım
  • Öncelikle bilmelisiniz ki evde yapacağınız nemlendiriciler sizin için kötü bir sonuca yol açmayacaktır. Bazı yağlar falan kadının dikkatin, çekmiş durumdayım. İşte sizlere evde nem var dediklerinde kullanacağınız bir tüyo daha.
  • Bu yağlar cildi nemlendirmede kullanacaklarınız; kuru bir cilde buğday yağı, çörek otu yağı ve badem yağı, anemon çiçeği yağı

Bir önceki yazımız olan Muz Maskesi Yapmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemek Gerekir başlıklı makalemizde muz maskesi ve Muz Maskesi Etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.Rutin Cilt Bakımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.