Güzelkız.com

RETRO GİYİM MODA VE STİL İPUÇLARI


RETRO GİYİM MODA VE STİL İPUÇLARI

Retro moda stili derken, aklımıza gelen ilk şeylerden biri, muhtemelen günlük yaşamda ve geçmişte popüler stil görüntüleri ve hatıraları gelir. 20’li, 40’lı ve 50’li yılların stilleri olan retro tarzı giyim yükselerek modern hayatımızda yerini almaya devam ediyor. Şimdi biz de sizlerle geçmişe küçük bir yolculuk yaparak retro tarzı giyimin, stil ipuçlarının kısa bir listesini hazırladık.

Retro Giyim Stil İpuçları:

Geçmişe Yolculuk Lüks ve Parıltılı 20’li yıllarda ABD’nin ekonomik yükselişi ile bayan günlük giysilerde abartılı ve maksimum parlak görünümü ile popüler olan retro tarzı ana moda trendleri dikkat çekmeye başlamıştır. Ünlü aktris Carey Mulligan son derece tipik görünümü ile 2013 yılında izleyiciye sunulan popüler filmi “The Great Gatsby”, görüntülerinde süper görkemli detaylarla farklı giysileri kullanmıştır.

retro moda ve stil 2016

retro moda ve stil 2016

Parlak renkler

Bu parıltılı döneme odaklandıktan sonra, parlak tonlar ile özellikle sık renk oyunları moda trendleri için oldukça popüler olmuştur. parlak ve canlı görünen elbiseler ve etekler ile üst giysi parçalarının cesur dekolteli modeller savaş merkezli 40 lı yılların gözdesi olmuştur. Ayrıca burada kullanılan saçlar sık kıvırcık veya dalgalı aynı zamanda makyaj trendlerinde de dudaklar pembe, yanaklar kırmızı gölgelerle gözlerde ise parıltılı makyaj trendleri kullanılmıştır. Bu tarzda popüler şarkıcı Christina Aguilera örnek gösterilebilir. .

Klasik ve Renkli

Yine 1950’lerde bayan aksesuarlar içinde ayrılmaz parçalardan olan şapka detaylarına bir dönüş olduğu görülmektedir. Giysilerde ise tek renkli ve parlak renklerin ortaya çıktığı ve tamamlayıcı aksesuar olarak da eldivenlerin kullanıldığı görülmektedir. Pilili kabarık elbiseler ve etekler, diz seviyesinde kesilmiş düz kalem eteklerde retro tarzı giyimin parçaları içindedir.

Bu retro tarzı giyim ile zarafet ve kadınsı bir görünüm elde etmek mümkündür. Siz de önerdiğimiz retro tarzı giyim moda stil ipuçlarını doğru bir şekilde uyguladığınızda istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

retro stil ve kombinler 2016

retro stil ve kombinler 2016

Retro Tarzı Kombinler / Galeri

Bir önceki yazımız olan Tül etekler nasıl giyilir 2017 kombinler başlıklı makalemizde bayan, kadın ve kız hakkında bilgiler verilmektedir.
RETRO GİYİM MODA VE STİL İPUÇLARI Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.