Güzelkız.com

Plaj Güzellik Şartları


Plaj Güzellik Şartları

Güneşin kendini gösterdiği sıcak yaz günlerinde hepimiz plaj çantamızı doldurup sahilde dinlenmenin keyfini çıkarmak isteriz. Yazın tüm güneş ve eğlence, serin havuz partileri ve günü sahilde dinlenerek geçirirken seksi bronzlukta bir cilde sahip olabiliriz. Ancak, güneşin zararlı UV ışınları, nem ve yüksek sıcaklığa dikkat etmeliyiz.

Öncelikle mümkün olduğunca güneşten cildimizi, dudaklarımızı ve saçlarımızı korumak için bazı önlemler almamız gerekmektedir. Uygun makyaj ürünlerinin yanı sıra, rutin güzellik kontrolleri ile birlikte plaj çantamızı doldurmalıyız.

Plaj Güzellik Şartları

heyecan verici ve aynı zamanda kolay yapılacak bir görev gibi görünse de sıcak yaz günlerinde plaj çantası hazırlarken her şeyi önceden planlamak ve önemli plaj aksesuarlarını unutmamak gerekir.

plaj güzellik ipuçları 2017

Güneş kremi

Öncelikli olarak plaj çantanızda güneş koruyucu taşımanız çok önemli. Güneş kremi cildinizi UV hasarından korur ve cilt kanseri olasılığını azaltır. Bu yüzden dışarı çıkmadan önce bir güneş koruma faktörü 30 (SPF) ve hatta daha yüksek faktörlü olanları da tercih edebilirsiniz. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce bolca cildinize sürmelisiniz. 40 dakikada bir kreminizi yenilemelisiniz. Güneş kremi seçerken en iyi seçenek zararlı UVA (ultraviyole-A) ve UVB “geniş spektrumlu” bir güneş (ultraviyole B) ışınlara karşı kremi seçmektir. Cildinizin türüne göre üretilmiş yağlı yada yağsız güneş kremi kullanmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

plaj güzellik şartları

Nemlendirici

Yaz aylarında mükemmel bir cildin sonraki adımı nemlendirici kullanmaktır. Bu cildinize gerekli nemlendirmeyi sağlar ve tıkalı gözeneklere karşı mücadele eder. Ayrıca, erken kırışıklıklar ve yaşlanma ile su kaybına karşı güneş ışınlarının zararlı sonuçlarına neden olan donukluğun giderilmesinde yardımcı olacaktır. Yani bir nemlendirici tüm bu istenmeyen cilt sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlamaktadır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yağsız nemlendirici seçmelisiniz.

Vücut Losyonu ve Güneş Sonrası Vücut Kremi

Taze görünümlü bir cilt elde etmek için, her zaman bazı vücut losyonları kullanmak önerilir. E vitamini ve antioksidanlar ile yağsız losyonlar sıcak yaz ayları için en ideal olanlarıdır. ayrıca parlak bir cilt ve uzun süreli bronzluk elde etmek isteyen herkes önce cildi nemlendirmeli sonrasında güneş kremini vücudunuza uygulamanız tavsiye edilmektedir.

plaj güzellik

Saç Bakımı

Zararlı güneş ışınları saç hasarı, kuruluk, kırılganlık ve diğer hoş olmayan faktörlere neden olarak ısı, nem, deniz tuzu ve klor saçlarımızın düşmanıdır. Bu nedenle, saçımızın nemi son derece önemlidir. Denize girip çıktıktan ve güneşlenirken saçımızı UV ışınlarından koruyacak ürünler kullanmalıyız. Ayrıca sıcak yaz günlerinde saçımızı şekillendirmek için kullandığımız kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Daha doğal yollarla saçımızı şekillendirmeye özen göstermeliyiz.

plaj

Dudak Balsamı ve Göz Kremi

Dudaklar ve göz çevresindeki cilt vücudumuzun en duyarlı ve hassas bölgesi olduğundan yaz sezonu boyunca özel tedaviye ihtiyacı vardır. SPF 15 ve C vitamini ile en az 15 SPF faktörlü göz kremleri ile dudak balsamları yaz güzellik şartlarının en önemli faktörüdür. Siz de maksimum etki için shea yağı ve E vitamini ile dudaklarınızı canlandırabilirsiniz.

plajda cilt bakımı

El ve Ayak Kremi

Soğuk havalarda olduğu gibi, ellerimizi ve ayaklarımızı yaz aylarında sık sık nemlendirmeliyiz. En iyi sonuç için ayaklarda iyi bir güneş kremi ve anti-aging ilacı uygulanması tavsiye edilir.

Güneş gözlüğü ve şapka

Güneş gözlüğü ve şapka zararlı UV ışınlarından koruma sağladığı gibi aynı zamanda kırışıklık faktörünü de azaltmaya yardımcı olmaktadır. Ve tabii ki, bir şapka olmadan plajda güneşlenmek son derece yanlış bir davranıştır. şapkalar bir plaj kıyafeti tamamlamada sadece basit aksesuarlar değil, aynı zamanda saçınızı ve derisini, gözlerinizi ısıdan korumaktadır.

Bikini, Pareo Aksesuarlar, Çanta ve Şemsiye

Sahilde seksi bikini giyerek bronzlaşmak herkesin hayali olabilir ancak bikininizi eşleştirecek mini elbise, tunik ve basit bir gömlekle kamufle edebilirsiniz. Ayrıca size mükemmel gölge sağlayacak şemsiyenizi de unutmamalısınız.

plaj için olması gerekenler

Minimal Makyaj

Tam bir makyaj için serin yaz akşamları partileri yada özel akşamlarınızda uygulama yapmalısınız. Plaja inerken hoşunuza gitmeyen cilt kusurlarınız varsa bunları kapatmak için renkli nemlendirici, dudak balsamı ve suya dayanıklı rimeller kullanabilirsiniz.

plaj malzemeleri

Kulaklıklar, Dergi / Roman ve Atıştırmalıklar

Plajda sıkılmamak için yanınıza bir kulaklık, dergi, roman gibi sizi eğlendirecek parçalar alabilirsiniz. Ayrıca açlığınızı bastırmak için yanınızda daima bir şişe su bulundurmalısınız. Son olarak plajda yavaş yavaş güneşlenmeli ve güneş ışınlarının zirvede olduğu saat 10 ile 16 arası güneşlenmekten kaçınmanız gerektiğini hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Uçuş ve Seyahat için 11 Cilt Bakımı İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzel kız ve seyahat hakkında bilgiler verilmektedir.
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.