Güzelkız.com

Plaj Çantasına Konulması Gereken 5 Etkili Ürün


Plaj Çantasına Konulması Gereken 5 Etkili Ürün

Yazın gelmesiyle birlikte, plaj çantalarına konulacak ürünler hakkında soru işaretleri oluşmaktadır. En ufak boyutlarda ve en etkili ürünler hem yer kaplamayacak hem de etkili olacaktır. Her mevsim, cildin belli bir nem dengesini sağlayacak ürüne ihtiyaç duyulur. Bu ürünler içerisinde kaliteli markaların, nemlendiricileri tercih sebebidir. Yaz aylarında kullanılacak nemlendiriciler ayrı bir yer tutacaktır. Bu nemlendiricilerin en önemli özelliği, ciltte ağırlık yapmamasıdır. L’Oreal Paris’in aloe vera suyu içeren nem terapisi, plaj çantalarında bulunması gereken ürünlerdendir. Nemlendirdiği kadar, rahatlatma özelliği ile de tercih edilir.

Güneşe Çıkmadan Önce Hazırlıklı Olmak

Güneşe çıkmadan önce ve güneş sonrası bazı ürünleri sürmek önem taşır. Etkili bir güneş kremi, güneşin olumsuz tesirlerine karşı, cildi koruyacaktır. Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense güneş ürünü, güneş öncesi sürülmesi önerilen ürünlerdendir. Sürüldüğü zaman etkili koruma sağladığı gibi, leke de bırakmayacaktır. Bu ürünün bir özelliği de makyaj öncesi de rahatlıkla sürülebilecek olmasıdır. Ayrıca, plaj çantasında fazla yer kaplamaması da tercih sebebidir. Kaliteli bir markanın allık ve renklendiricilerini kullanmak ta önem taşır. Yaza yakışan tonlarda kullanılacak ışıltılı renklendiriciler, tercih edilebilir. Bu ürüne örnek olarak, Lancome Bronze & Glow Bronzer verilebilir.

Dudaklar İçin Önerilecek Yaz Ürünleri

Dudaklar da zamanla kuruyacak ve çatlayacaktır. Kışın soğuktan olduğu kadar yazın da sıcaktan korumak önem taşır. Bu nedenle yazın plaj çantalarından eksik edilmemesi gereken ürünlerin başında, dudak bakım kremleri gelmektedir. Dudak bakım kremleri içerisinde, yaza yakışan renkleri sunan markaların tercih edilmesi gerekecektir. Bu markalar içerisinde, L’Oreal Paris Color Riche Shine, farklı özellikleri ile tercih edilecektir. Renklendirirken, nemlendirme özelliği de sunması tercih sebebidir. Yumuşatma özelliği ile de tercih edilecek ürünler içerisindedir. Fazla yer kaplamaması ve şık kabı ile her çantada bulundurulacak ürünlerdendir.

Yazın En Fazla Nem İçerikli Ürünlere İhtiyaç Duyulur

Yazın en fazla nem içeren kozmetik malzemelerine ihtiyaç duyulur. Cildi nemlendirirken, katmanlarda ağırlık yapmaması istenir. Makyajın etkili olması için de uygun bir nemlendirici ve makyaj bazının, makyajdan önce sürülmesi önerilir. Tüm bunlar için, seçkin markaların ürünlerini kullanmak önem taşır. Çantalarda yer kaplamayacak ebatlarda olması, hafif ve hoş kokulu olması tercih sebebidir. Yaza yakışan ürünler, ince sürülecek ve hafif kokulu ürünlerdir. Hafif bir parlaklık vermesi, ışıltılı bir cilt için önem taşır.

Yazın Cildin İhtiyaç Duyduğu Ferahlatıcı Etki

Yazın cildi ferahlatacak ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bu ürünlerin başında, Urban Decay Quick Fix Hydra Charged spreyi önerilecektir. Plaj çantasına konulacak kadar küçük boyutlarda olması, anında serinletici etki sunması, tercih sebebidir. Ürünün esas fonksiyonu, cildi makyaja hazırlamasıdır. Serinletici etkisi ile de yazın tercih edilen ürünlerin başında gelir.

Yaz için Makyaj Malzemeleri

Yazın sıcakla birlikte, makyajı sabitlemek oldukça zorlaşmaktadır. Ne kadar başarılı bir makyaj yapılırsa yapılsın o makyajın dayanması da önem taşır. Bunun için çantalarda mutlaka bir makyaj sabitleyici bulunmasına ihtiyaç vardır. Makyaj malzemeleri içerisinde özellikle, yazın kullanılacak sabitleyiciler de uygun özellikte olmalıdır. İnce bir kat sürülmesi ve bu şekilde etki göstermesi beklenir. Ayrıca, hava aldırma özelliği de sıcakta cildin sağlıklı yapısını koruması açısından önemlidir. L’Oreal Paris markasının mat görünüm veren makyaj bazı, her zaman tercih edilen ürünler içerisindedir.

Yaza Yakışan Aydınlatıcılar ve Renklendiriciler

Yaza yakışan makyaj türleri içerisinde aydınlatıcı ve renklendiricilerin önemi büyüktür. Aydınlık bir görünüm sunan renklendiriciler, her zaman tercih sebebidir. L’Oreal Paris ürünlerinden Bonjour Nudista, aydınlatıcılar içerisinde tercih edilen ürünlerdendir. Aydınlatıcıları fondötenlere karıştırarak da güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. Aynı markanın aydınlatıcıları, sırf yüz değil vücudun belli bölgelerinde de kullanılabilecek ürünlerdir. Omuz ve kollara sürüldüğü gibi bacaklarda da uygulanacak ürünler içerisindedir. Vücuda sürülecek nemlendiriciler ile karışım hazırlanarak da başarılı sonuçlar alınabilir.

Bronzlaştırıcı Ürünleri Kullanarak Elde Edilen Başarılı Sonuçlar

Tatile çıkmamış olanlar için, yazın güneş etkilerini ciltte hissettirecek makyaj ürünleri mevcuttur. L’Oreal Paris ürünlerindeki bronz ve şeftali renklerindeki pudralar, ciltte ışıltı yaratacaktır. Bu iki pudranın karışımı, ciltte muhteşem bir uyum meydana getirir. Hem ışıltı verecek hem de güneşin sıcak etkilerini cilde yansıtır. Ayrıca markanın ürünleri, cilde uyumlu ve zararlı kimyasal içermeyen niteliktedir. Hem kaliteli hem de güzel ve parlak bir görünüm sunacak ürün kategorileridir. Canlı ve renkli bir cilt için, markanın pudralarından yararlanmak önem taşır.

Yaz İçin Önerilen Akmayan Göz Makyajı

Yaz sıcağında akmayan göz makyajı için, L’Oreal Paris ürünlerinden Palette far paleti, her zaman tercih edilecek makyaj malzemeleri içerisindedir. Akmaması, çok farklı renk tonlarını içermesi, her zaman tercih sebebidir. Gündüz makyajı kadar, gece makyajına da uyan renk tonlarını bulmak mümkündür. Küçük olması sebebi ile yazın çantalarda taşınacak ebatlardadır. Maskara seçiminde de yine aynı markanın ürünleri önerilmektedir. Waterproof maskara türleri, suya ve sıcağa dayanması sebebiyle, her bayanın tercih edeceği türden makyaj malzemeleridir. Ayrıca, çantalarda da yer kaplamayacaktır. Gün içerisinde tekrar tekrar sürülmesine de gerek duyulmayacaktır.

Yaza Yakışan Ruj Renkleri

Yaza yakışan ruj renkleri arasında, parlak güneş tonları, her zaman tercih edilecektir. Parlak görünüm veren rujlar, yanık ciltte daha belirgin duracak renkler arasındadır. L’oreal Paris Markasının, Color Riche Shine ruj renkleri, her zaman önerilecek tonları içerecektir. Her cilt rengine uyumlu ruj tonunu, markanın ürünleri arasında bulmak mümkündür. Canlı ve parlak görünüm sunan renkler, yazın tercih edilecek ruj tonları arasındadır. Makyajı tamamlaması açısından da uygun renkte seçilecek rujların, çantalarda bulundurulması önem taşır.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere Uygun 50 TL Altı Makyaj Ürünleri başlıklı makalemizde Öğrencilere Uygun 50 TL Altı Makyaj Ürünleri, ucuz makyaj ürünleri ve uygun makyaj malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Plaj Çantasına Konulması Gereken 5 Etkili Ürün Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.