Güzelkız.com

Pike Dantel Modelleri 2017


Pike Dantel Modelleri 2017

El işinin modası sanırım hiçbir zaman geçmeyecek. Güzel görüntüsünün yanı sıra verilen emek bu ürünlerin kıymetini bir hayli arttırıyor. Bilhassa yıllar sonra bu danteli annem yapmıştı diyebilmek için bile her genç kızın çeyizinde bir parça danteli olmalı.

 

Pike takımlarında kullanılan danteller ise bu açıdan oldukça zorlu bir uğraş. Hem işlemesi bir hayli güç hem de ebatları çok büyük. Kimileri sadece pikenin üzerinde bir alanda işleme yaparken bazıları hem çarşaf kenarına hem de yastıklara dantel yapmayı tercih ediyor.

Pike Takımı Örnekleri ve Tapılışları

Evlenecek olan genç kızlarımız için pike dantel modellerine ve çeşitli pike takımlarına yer vermeye çalışıyoruz. Düğün hazırlığı esnasında en zor aşamalardan biri çeyiz hazırlıklarını tamamlamaktır.

Bu nedenle farklı pike takımı örneklerinden zevklerinize uygun bir tane seçtikten sonra isterseniz kendiniz el emeği ve göz nurunuzu dökebilir dilerseniz de bir tanıdığınıza yaptırabilirsiniz.

Resimli Dantel Pike Modelleri

Her yörenin kendine göre el işi olmasından dolayı çok çeşitli dantel pike modelleri ortaya çıkıyor. Geleneklerimizin de bundaki etkisi yadsınamaz elbette. Farklı dantel pike modelleri ile çeyizini zenginleştirmek için farklı yörelerin el işlerini incelemeniz gerekebilir. Kimileri iğne oyası ile pikelerini süslerken bazıları tığ işi tercih ediyor. Bazı yörelerde ise tel kırma pike modelleri ile göz alıcı desenler oluşturuluyor.

Tığ İşi Dantel Pike Takımları

Tığ işi belki de en kolay pike dantelidir. Birçoğumuz genç kızlığımızda elimize tığı alıp en azından zincir atmayı öğrendik. Bu nedenle tığ işi dantel pike takımlarını daha fazla görebiliyoruz. Tığ işinde ise ustalık ve tek elden gitme önemli. Herkesin el alışkanlığı farklı olduğundan dantelin her bölümünün aynı sıklıkta olması ve aynı görünümü kazanabilmesi için tüm pike dantelini bir kişinin yapması gerekiyor.

Ara Dantel Örnekleri

Ara dantel genel olarak pikenin belirli kısımlarında kullanılmakta. Hem çarşaf hem de yastık kenarına da ara dantel uygulanabiliyor. İyi bir pikocunuz var ise farklı ara dantel modellerini güzelce pikenize işletmeniz mümkün. Ara dantel örnekleri istediğiniz modeli yakalayabilmeniz için oldukça önemli.

Yeni Dantel Örnekleri

Modayı takip ederek çeyizinizde en yeni dantel örneklerini kullanmak istiyorsanız sık sık bu konuda yapılan yayınları incelemeniz veya televizyon programlarını takip etmeniz gerekiyor. Geçmişte birçok kanalda böyle programlar ile karşılaşabiliyorduk ama artık sadece belirli kanallarda birkaç yayın bize yeni dantel örneklerini gösteriyor.

Farklı dantel modellerini takip etmenin bir diğer yöntemi ise internet üzerindeki sitelere başvurmak. Ancak model çıkartmak konusunda başarılı değilseniz bunun sonucu da başarısızlık ile sonuçlanabilir. İnternet sitelerinde yer alan modelleri bilgisayar veya cep telefonunuza kaydederek bir biline danışmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Dantel Örnekleri 2017

2017 yılında dantel modasının yavaş yavaş geri geldiğini görebiliyoruz. Çeyiz sermelerine katılıyor ve çevrenizde çeyiz hazırlığında olanları takip ediyorsanız siz de bu konuya dikkat etmiş olabilirsiniz. Dantel örnekleri her geçen gün farklı ve modern bir hal alıyor. Çok işlemeli, yorucu işlerin yerini daha kibar modeller aldı. Ayrıca farklı renklerin kullanımı ile artık danteller daha renkli tercih edilir oldu. 2017 dantel örneklerini sitemizde incelemeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizde 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri, en güzel topuklu ayakkabı modelleri ve Topuklu Ayakkabı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Pike Dantel Modelleri 2017 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.