Güzelkız.com

Penis Vajinada Ne Kadar Girer?


Penis Vajinada Ne Kadar Girer?


Kadınların seks hakkında konuşmasının çok da normal karşılanmadığı ülkemizde bu konuda bilinmeyen şey çok fazladır. Hatta bu bilinmeyenler arasında kadınların kendi cinsel organı yani vajinası da yer alıyor. Bilinmeyenler konuşulmadıkça birer önyargıya dönüşüyor ve bu konuda bilinmeyenler daha da artıyor. Bu yazıda vajina hakkında boyutu ve penisle birleşmesi konusunda bazı bilgiler vereceğiz. 

Vajina aslında bizim cinsel organımızın görünen kısmına verilen bir isimdir. Aslında vulva olarak tanımlanan kısmı, yani, gözümüzle gördüğümüz klitoris ve idrar yolu kanalının bulunduğu yer. Ama vajinanın aslı bu bölge ve dölyatağının birbirine bağlandığı yerdir. Ortalama uzunluğu ya da derinliği ise 7 ya da 10 cm arasında. Ama cinsel uyarılma sırasında bu derinlik değişiyor. Cinsel ilişki sırasında rahim kasları genişliyor ve rahmin yukarısına doğru yükseliyor. Bu durumda da vajinanın derinliği yaklaşık olarak iki katına kadar çıkabiliyor. Yani 20 cm’e yakın oluyor. Yani kadınların cinsel ilişki sırasında ereksiyon olması durumu tıpkı erkeklerin cinsel organına benzer bir durum.

Vajina ve Penis Arasındaki Uyum

Böyle bir konuda bilgisizlik ise yanlış yönlendirmelere ve ön yargılara yol açar. Erkekler arasında yaygın olarak bilinen penis büyüklüğü ile cinsel ilişki sırasında haz alma ve uyum arasında hiçbir bağlantı yoktur. Aslında uyum meselesi tamamen vajinanın uyarılması ve kadının da erkeğin de sevişme esnasında zevk alması ile ilişkilidir. Penis yaklaşık olarak 12 ya da 14 cm bir organdır. Cinsel ilişki sırasında tamamının vajinaya girmesi gibi bir durum söz konusu değil. Daha doğrusu böyle bir amaç da cinsel zevki arttırmaz. Bu yüzden penisi vajina duvarına çarptırmaya çalışmak da son derece saçmadır.

Cinsel İlişki Sırasında Zevk Alma

Bilindiği gibi kadınların çok az bir kısmı orgazm olabiliyor ve cinsel hayatında mutlu. Bunun nedenlerinden birisi de bu konudaki önyargılar. Öncelikle cinsel ilişki sırasında zevk almanın penisin vajinaya tam olarak girmesi ile hiç bir ilgi yok. Vajina pütürlü ve penisin uyarılması için zaten doğal bir yapıya sahip. İlişki sırasında da kayganlaşıyor ve penisin girişi kolaylaşıyor. Penisin girmesi ile kadının haz alması arasındaki bağlantı vajinanın hemen alt kısmındaki bölgede gerçekleşiyor. Bu durum da tamamen cinsel ilişki sırasında penisin hareketiyle ilişkili ama ne penisin boyutu ne de penisin vajinaya ne kadar girdiği ile ilgili değil.

Kadınların Cinsel Yaşamı

Bu konuda bilinmeyenler ve konuşulmayanlar çoğu ilişkide hem kadınların hem de erkeklerin mutsuz olmasına yol açabiliyor. Bu konuda çok sayıda ön yargı ve hurafe mevcuttur. Bunlar da hem kadınların hem de erkeklerin rahat davranıp haz almasını engelliyor. Çoğu evli kişi için bile bu konuda bilgisizlik ve yeterince konuşmama durumu sorun yaratıyor. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında önemli olanın uyarılma ve rahat davranma olduğunun bilinmesi gerekiyor. Ne penisin ne de vajinanın derinliğinin cinsel hazla ilişkisi yoktur. Aynı zamanda penisin vajinaya ne kadar girebildiği ve rahim duvarına çarpıp çarpmadığı da mesele değildir. Önemli olan penis ve vajinanın hareketleri ile uyarılmadır.     

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklara Karşı Dört Tüyo başlıklı makalemizde ince çizgileri gidermenin yolları, kaz ayağı nasıl giderilir ve kırışıklık bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.Penis Vajinada Ne Kadar Girer? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.