Güzelkız.com

Patik Modelleri 2017


Patik Modelleri 2017

Kış aylarının vazgeçilmez soğuktan koruyucusu ve her genç kızın çeyizinin önemli bir parçası olan patik modelleri hakkında sizin için bir çalışma yaptık. Patik özellikle büyüklerimiz tarafından severek kullanılan bir ürün. Gençler için ise bohçada yer alması dışında çok fazla fonksiyonu yoktu. Ancak son yıllarda ortaya çıkan patik modelleri sayesinde artık gençler de severek kullanabiliyor. Rengarenk ipler ile neredeyse ayakkabı tarzında patikler üretilebiliyor. Ayrıca bebek ve çocuklar için de oldukça kullanışlı bir ürün. Yavrularımızın minik ayaklarını soğuktan korumak için onlara şirin mi şirin patikler örebilirsiniz.

2017 En Yeni Patik Modelleri

Patik örgüsünün birçok çeşidi var. Kimileri tığ ile kimileri ise 3 şiş ile örgü yapabiliyor. Ancak 2017 en yeni patik modelleri genel olarak tığ ile örülen kibar modellerden oluşuyor. Her renk ile örülebiliyor olması patiği cazip kılan özelliklerden biri. İsterseniz uygun bir kalıp ile kolalayarak dekor olarak bile kullanabileceğiniz patikler elde edebilirsiniz.

Güzel patik modelleri

Güzel patik modelleri arasında en çok bilinenleri ince iplik ile örülen dar ve uzun olanlardır. Siyah renk üzerine farklı renkler ile kombine edebileceğiniz ipler sayesinde birbirinden farklı model elde edebilirsiniz.

Şiş Patik Modelleri

Şiş örgüsü ile patik örmek isteyenler için çok çeşitli modeller bulunmaktadır. Şiş en eski patik örme metodudur. Ananelerimiz de bu metot ile patik örmeyi tercih ederdi. Günümüzde de birçok şiş patik modeli tercih edilmektedir.

Patik modelleri ve yapılışları

Patik yapılışını anlatabilmek için öncelikle ne tip bir patik yapmak istediğimize karar vermemiz gerekir. Örneğin babet tipi patikler iki parça halinde yapılarak ardından bu parçalar birleştirilir. Yumuşak yün iple yapılan patikler ise genel olarak 2 şiş ile örülür. Örgü patik sadece ülkemizde değil yurt dışında da revaçta olan bir üründür. Yurt dışı modellerinde Converse’den spor ayakkabıya kadar birçok farklı model dikkatinizi çekebilir. Bunun yanında ev botları da günümüzde bir hayli kullanılan örgü patik modelleri arasında yer almaktadır.

Tığ işi Patik Modelleri

Tığ işi patik modellerinde yapabileceklerinizin sınırı sadece hayal gücünüz. Aklınıza gelen her türde ve renkte çok çeşitli tığ örgüsü patik modellerini bulabilirsiniz. Örgü ile daha önceden yaptığınız herhangi bir şey olmasa bile videolu ve resimli anlatımlar sayesinde kendi patiklerinizi kendiniz örerek hem bir hobi edinmiş hem de kışın ayaklarınızı yumuşacık yünler ile soğuktan korumuş olursunuz.

Patik Örnekleri 2017

Özellikle çeyiz hazırlığında olanlar için çeyizlik örgü patik modelleri en önemli konular arasında yer alır. Bohça hazırlama kültürü olan yörelerimizde her gelin evinden erkek tarafına en az 10 bohça çıkar ve bu bohçalarda da birçok patik yer alır. Bunun yanında çeyiz serme sırasında da birçok patik örnekleri serilerek gelen giden misafirlere gösterilir. Günümüzde bu tür adetler her geçen gün azalsa da en güzel patik örnekleri ile hem güzel zaman geçirebilir hem de estetik patikler elde edebilirsiniz.

Bebek Patik Modelleri

Küçük bebeklerimiz yaz kış fark etmez eskilerin tabiri ile kuşun kanat çırpmasından etkilenerek soğuk alırlar. Onların minik ayaklarını korumak için ise her annenin başvurduğu ilk metot bebek patik modelleridir. Birçok farklı model arasından zevkinize göre seçim yapabilir bebeğinize patik örerek gelişini keyifle bekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Boydan Elbise Modelleri 2017 başlıklı makalemizde 2017 uzun elbise modelleri, moda uzun elbiseler ve uzun elbise hakkında bilgiler verilmektedir.Patik Modelleri 2017 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.