Güzelkız.com

Parfüm Nasıl Seçilir


Parfüm Nasıl Seçilir

Bütün insanların vücudunun kendi kişisel doğal kokusu vardır.Seçeceğiniz vücudunuza uygun parfüm doğal cilt kokusunu tamamlar.Kişiliğimizi vurgulayan özel bir koku seçimi önemlidir.Benzersiz kokusu ile herkesi şaşırtmak istiyorsanız üzerinizde en güzel duran kokuyu seçmelisiniz.Kişiliğinize en uygun olan parfüm seçimi sizi daha akılda kalır ve çekici yapacaktır.

Parfümün tarihçesi

Parfüm Antik çağda dahi kullanılmıştır.Örneğin Tapputi adında bir kadının MÖ 2.bin yıl parfümü yaratan ilk kimyager olduğu bilinmektedir. Aramotik olan çiçekleri ve yağları birleştirerek parfümler üretmiştir.
Distilasyon bugün bile parfüm yapılmak için kullanılan anlamına gelir. İran da hala bilinir.Bazı kimyagerler güçlü bir koku yaratan otlar ile yağları karıştırır.Daha sonraları koku için çok hassas ve yumuşak hale,gül gibi çiçekler kullanılmaya başlandı.Gül, badem, bergomat, reçine, kişniş ek olarak yaygın parfüm oluşturma sürecinde kullanılmıştır. Farklı parfümler farklı sürelere sahiptirler.Bu güzel kokular tipik olarak etanol ya da su etonal karışımı konsantrasyonuna bağlıdır.Bir parfümün yoğunluğu uzun ömürlü doğal yağlar veya parfüm yağları kullanılmış olup olmadığı gerçeğine dayalıdır.Daha aromatik bileşikler daha kalıcı olur.

kişiye özel parfüm nasıl seçilir 2017

kişiye özel parfüm nasıl seçilir 2017

Bayanlar için Parfüm seçimi

Kendimiz için doğru olan kuyu bulmak için biraz zamana ihtiyacımız var.Kullandığımız kokunun bizim doğa ahengimiz ile uyumlu olup olmadığını anlamamız gerekir.Bir süre deneyerek daha sonra başka bir kokuya geçilmelidir.Bu parfüm arayışı içinde tüm hayatınızı harcayabilirsiniz.Oysa tek ve aynı kokuya sadık olan insanlar vardır.Kötü kaliteli yada çok güçlü ağır kokulara sahip olan parfümler baş ağrısına neden olabilir .Doğru seçimi yapmak bunun için çok önemlidir.
Tek ve aynı kokuyu yıl boyunca kullanılmaması gerektiğini akılda tutmak önemlidir.Kış gününde bize sıcaklık ekleyen yaz gününde ise tazelik veren hafif kokular vardır.Her zaman mevsime uygun parfüm seçmek için en az iki seçenek vardır.En ufak bir değişiklik tatlı anılarla değişecek onun kalbini dolduracaktır.

parfüm nasıl seçilir

parfüm nasıl seçilir

Bir parfüm seçerken dikkate alınması gereken bir kaç şey vardır.Her şeyden önce işinizin doğasını düşünün.Müşteri odaklı çalışıyorsanız bu koku sizin aranızda bariyer görevi görür.Çok güçlü koku kullanmamaya dikkat etmelisiniz.Bir şirket ile önemli bir sözleşmeyi imzalamak için gittiğinizi düşünün. Müşterinin kullandığınız kokuya alerjisi olması onu uzağa yönlendirir.Bu tür sorunları önlemek için az miktarda,daha uzun ömürlü nötr kokular kullanın.

Parfüm seçmenin ipuçları

Bir parfüm seçmek söz konusu olduğunda en iyi seçimi yapmak için takip edilmesi gereken bir kaç ipucu vardır.
*Her şeyden önce satın almak için acele etmeyin.Daha sonra bu konuda pişman olursunuz.Parfümlerin saat boyunca farklı kokuları vardır.Saf parfüm 3 aşamadan geçer.Birincisi doğru parfümü kullanmak en az 30 dakika sürebilir.Daha sonra doğal vücut kokusu ile karıştırılarak kokusunu değiştirir. Bir kaç saat sonra bir parfüm gerçek kokusunu gösterir.Parfümü sıktıktan sonra dükkanda bırakın satın almayın.Bir kaç saat sonra koku sizi hala çekmeye devam ederse satın alın.Eğer bir şüpheniz varsa satın almadan bırakın ve ertesi gün geri gelmek için tereddüt etmeyin.
*Bir anda bir kaç parfümü test etmek size yanlış bir izlenim verebilir.3 ten fazla kokuları denemek kokuların karışmasına neden olacaktır.Çoğu dükkan tüm kokuları nötralize etmek ve tekrar test edebilmek için kahve çekirdekleri sunar.Böylece farklı kokular karışmaz.
*Parfüm seçerken hafif ve en güçlü olandan başlayarak sıraya koymalısınız. EDT en yaygın olarak kullanılan kokulardan dır. Güçlü ve uzun ömürlü olan kokular vardır. Parfüm Eau de Toilette çok daha pahalı ve küçük bir şişede dir. Bunun küçük bir miktarını uygulamak kesinlikle gün boyunca iyi bir koku verecektir.özel günler için seçeceğiniz parfüm ve günlük giyim için seçeceğiniz parfüm farklı olmalıdır .Günlük için Eua de Toilettes uygundur.

parfüm nasıl seçilir 2017

parfüm nasıl seçilir 2017

*Parfüm seçerken yapılan yanlışlardan biride bir arkadaş yada meslektaş ile aynı koku kullanıyor olmaktır.O parfümü çok seviyor olabilirsiniz fakat önemli olan sizin için doğru parfüm olmasıdır.Parfümler doğal vücut kokuları farklı olduğu için farklı insanlarda farklı şekilde kokar.Bileğinizde ve boynunuzda parfümü kullanın ve bir süre bekleyin.Daha sonra kararınızı verin.
*Parfüm seçerken dikkat edilen bir diğer konu ise parfümün ne kadar popüler olduğudur.Sen Gucci, Christian Dior, Chanel ve gibi ünlü markalar, her sezon popülerliğini korur.Ancak bir kaç kez onların kokularını denemelisiniz. Kötü bir seçim kötü bir etki yaratacaktır unutmayın.

Bir önceki yazımız olan İnanılmaz Ciltler için Güzel Kız Kılavuzu: Yaz Sürümü başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve yaz hakkında bilgiler verilmektedir.
Parfüm Nasıl Seçilir YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.