Güzelkız.com

Pantolon Giydirme Estetiği


Pantolon Giydirme Estetiği


Günümüzde sağlıklı beslenme veya estetik işlemler  ile normal görünüme kavuşan kişilerin en büyük sorunlarından birisi vücutta oluşan sarkma  durumu olmaktadır. Genellikle bu durum boyun bölgesinde,  göğüslerde, bel bölgesi ve genital bölgede oluşur. Birçok kilo verme uğraşının ardından bu sorunun oluşumu pek çok hastayı psikolojik  olarak etkiler ve buna bağlı bunalım durumu gelişebilir. Buna ilâveten cinsel hayatta da sorunlar oluşabilir.

Pantolon Giydirme Estetiği Nedir?

Kilo konusunda sıkıntı yaşarken birçok sorun meydana geliyor. Bunlardan en can sıkıcı ise kilo verilirse bile geçmeyen sarkma izleri olmaktadır. Bu soruna karşın uygulanan ameliyat aslında karın germe ameliyatı ile benzerdir. Vücutta oluşan sarkık ve gevşek doku alınır. Gevşek doku vücuttan çıkartıldıktan sonra karın germe işlemi gerçekleşir. 

Eğer ihtiyaç var ise kesilen bölge popo kısmına eklenebilmektedir. Bu operasyon sonrasında ise vücut sıkılaşır bir görünüme kavuşur. Bu operasyona pantolon giydirme estetiği denmesinin nedeni ise ameliyat esnasında vücuda bir pantolon yukarıdan aşağı giydiriliyor olarak algılanır ve sarkan bölgeler alınır.  Bu durumun aynısı üst bölgede ise tişört giydiriliyor gibi gerçekleşir.  

Pantolon Giydirme Estetiği Avantajlı Mı?

Uygulanan pantolon giydirme estetiği ve diğer estetik türlerine göre daha avantajlı bir seçim olmaktadır. Çünkü diğer estetik türlerinden daha fazla etki göstermekte olup hasta için daha kısa bir iyileşme süreci hazırlamaktadır.

Bu yöntem ile karın germe başarılı bir sonuç elde ediyor. Normalde tek yapılan karın germede böyle bir etki gözükmüyor. Bu ameliyatın yapılacağı kişiler sadece 25 ya da 30 kilo vermiş yani yoğun kilo verilişi sonrasında sarkma oluşan kişilerdir. Ancak bu ameliyatın yapılması için kilo vermenin üstünden 1 sene geçmelidir. 

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci 

Pantolon giydirme estetiği uygulaması hızlı bir iyileşme süreci sunuyor. Ameliyat sonrası hastalar yaklaşık olarak 3 ya da 4 saat içinde ayağa kalkabiliyor. Ameliyat olan kişiler iki gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oluyor. Vücut tam anlamı ile ameliyattan 2 ay sonra istenilen görünüme kavuşuyor. Ameliyat sonrası süreçte hastalar kendini zorlayacak bir şey yapmamalı. Örneğin ağırlık kaldırmamalı. 

 Ameliyat Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar 

Pantolon giydirme estetiği olacak kişilerin ameliyat öncesinde bir takım şeyleri yapmaması gerekiyor. Ameliyat öncesi alkol, sigara ya da kan sulandırıcı ilaçlar  kullanılmamalıdır. Geceden yemek ve su bırakılmalı, hasta hastaneye aç gelmelidir. Eğer herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bunu mutlaka doktora söylemeniz gerekiyor. Ameliyat sonrası ise ameliyat yapılan bölgenin hijyen konusunda sorun yaşamadığına emin olmalısınız. Aynı zamanda bir kaç gün duş  almamanızda fayda var. Buna ek olarak  ameliyat sonrasında yaklaşık 2 ay spor yapmamalı ve sigara kullanımını bir süre bırakmanız gerekiyor. Yapılan pantolon giydirme estetiği riskli bir ameliyat değildir yani hayatı hiçbir tehlikesi bulunmaz. 

Bir önceki yazımız olan Ağız Diş Bakımını Yanlış Biliyoruz başlıklı makalemizde diş eti çekilmesi, diş eti kanaması ve doğru diş fırçalama hakkında bilgiler verilmektedir.Pantolon Giydirme Estetiği Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.