Güzelkız.com

Palto Modelleri 2019


Palto Modelleri 2019

Bu senenin palto modellerindeki çeşitlilik ve tür oldukça fazla tutulmuş. Trend paltolar arasında yaygın en popüler renk beyaz olarak tercih edilse de farklı bir tarza sahip Oversize kesim palto modası da adından sıkça bahsettirecek gibi.

2019 Oversize Palto Modası

Hem sonbahar hem de kış için kullanılabilecek olan bu palto modelleri defileler de ara ara görüntülenmeye devam etti. Bazı modeller neredeyse berbat denecek kadar kötü olsa da bazıları gerçekten çok hoştu. Yazlık kot şort edasını taşıyan pantolonlar üzerine bile kullanılabilen oversize paltoların en beğenilen çeşitleri üç renkli olarak tasarlanmış kışlık modeller oldu. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kahverengi ile başlayan paltonun yarısı aynı renkle sonlanırken yerini 2019 moda renkleri arasında ikinci sırada olan Lacivert rengine bırakmış. Ardından 2019 yılının en trend rengi olan beyaz ile bütünleyerek aynı çizgiler diz üstüne kadar devam etmiş.

2019 Bayan Kaşe Palto Modelleri

Pudra renginin hakim olduğu kaşe paltolar ve kaşe kabanlar 2019 kış modasında en çok beğenilen modeller arasında yer aldı. Bu tür paltoların alt kısmı sade tutulurken göğüs hizasına yerleştirilen küçük cep kulakları ayrı bir hava kattı. Sıcak tutan kaşe paltolar ve kaşe kabanların sade ve düz renklerden oluşan çeşitlerini bu sene sık sık görmeyi umut ediyoruz. Kışlık kombin yapılırken altına zıt ve daha koyu renge sahip bir pantolon ve pantolon rengi ile uyumlu bir kazak giymeniz yeterli olacaktır. Ve tabiî ki takı olarak koyu renklerden uzak durmalı ve gümüş ağırlıklı takılar – kolyeler kullanabiliriz. Aksesuar seçiminde ise zincirli küçük bir çanta yeterli olacaktır.

2019 Trend Palto Modelleri

Ekose giyim tarzını andıran palto ve kaban modelleri sadelikten yana olarak karşımıza çıktı. Bu senenin palto modellerinde şaşalı ve canlı renkler neredeyse hiç kullanılmadı. Sade renklerden oluşan paltolar bu senenin en trend seçenekleri arasında. Hatta bazı paltolarda düğme dahi kullanılmayarak paltonun kumaş rengi ile aynı olan ince fermuarlar tercih edilmiş.

Kırmızı Palto Modelleri

Sadelikten yana oyunu kullanmayan bayanlar için tasarlanmış sade ama ateşli kırmızı palto modelleri yine çok tutulacağa benziyor. Özellikle alt tarafında bulunan hafif fırfır kesimleri ile canlandırılmış bu çeşitler 2019 trend paltoları arasında bir numara seçildi. Hatta bu modelleri sergilemek içim konumuzun en altına yerleştirdiğimiz galerimizi kontrol etmenizi öneririz.

Uzun Palto Modelleri

Bildiğiniz gibi uzun palto modelleri 2018 modasında trend olmuştu. Bu modeller bu yılda trend mi değil mi henüz anlamak için erken ama önümüzdeki iki ay içerisinde ne olacağını hep beraber anlayabileceğiz. 2019 yılında sergilenen koleksiyonlarda uzun palto modellerine elbette rastladık ama geneli sade renklerden oluşmakta. Örnek fotoğrafta gördüğünüz gibi bej ve uzun bir palto modeli ünlü modacılarımız tarafından çok sık kullanıldı. Hemen yanında yer alan çizgili – kareli paltolar ise bayanlar tarafından daha çok beğenildi. Bu tarz paltoların kombininde ise genellikle fötr şapkalar kullanıldı.

Palto Kombini Nasıl Yapılır

Konumuza son vermeden önce palto kombini örneği sunmak istedik. Aslında en kolay kombin palto ve kabanlarla yapılır. Biz örnek oluşturması açısından kombinimizi diz hizasından biraz daha yukarıya kadar olan Lacivert ve iki düğmeli bir palto ile yapmak istedik. Sokak modasında da kullanılabileceğiniz bu kombin örneği sizin için stil ipuçları da içermektedir. Düz lacivert renkten oluşan paltomuzun altına içerisinde kesinlikle Lacivert ya da yakın tonlarında bir renk bulunmayan tek parçadan oluşmuş veya isteğe göre iki parçadan oluşmuş bir kıyafet seçebiliriz. Biz bu aşamada küçük küçük kareli – beyazlı – grili desenlere sahip tek parçalı bir elbise seçtik. Palto boyu ile uyumlu olması burada yer alan stil ipuçlarından. Eğer paltomuz daha uzun olur ise elbisemizin güzelliği kaybolur. Daha kısa olur ise de aynı sona maruz kalabiliriz. Bu tür kombinler yaparken aksesuar olarak kullanacağımız çantanın boyu ve rengi de önemli. Öncelikle askımızın uzun olmaması gerekli, ardından elbise ya da paltomuzun içerisinde yer alan renklerden seçeceksek çantamızın tek renkten oluşmasını sağlamalıyız.

En Trend Renk: Kırmızı Paltolar

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu senenin en beğenilen kırmızı renkli palto modelleri için aşağıdaki galerimizi inceleyebilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Chanel 2019 Koleksiyonu başlıklı makalemizde 2019 chanel defilesi, 2019 chanel elbiseleri ve 2019 chanel kreasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Palto Modelleri 2019 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.