Güzelkız.com

Öğrencilere Uygun 50 TL Altı Makyaj Ürünleri


Öğrencilere Uygun 50 TL Altı Makyaj Ürünleri

Özellikle üniversite öğrencileri için makyaj malzemelerinin fiyatları oldukça önemli bir yer tutar. Bu nedenle elli lira altındaki makyaj ürünlerinin listesi hazırlandı. Üniversitenin başlaması ile birlikte bir yoğunluk ve koşuşturma dönemi de başlamış olur. Oluşan bu yoğunluk içerisinde makyajın enerjik bir yapı oluşturulması sağlanmalıdır. Aynı zaman da öğrencilerin bütçesini de sarsmaması gerekir. Bu nedenle de elli lira altındaki makyaj ürünlerinin bir listesi hazırlandı.

50 TL Altı Doğal Ten Makyaj Ürünleri

Üniversite öğrencisinin makyajının doğal bir görünüme sahip olması gerekir. Aynı zamanda bütçe yönünden de dost olması önemlidir. Makyaja öncelikle nemlendirici ile başlanır. Loreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu cildinizin yetmiş iki saat nemli kalmasına yardımcı olur. Cildin nemlendirilmesi işleminin ardından ten makyajına geçilir. Öncelikle nasıl bir ten makyajı istediğinize karar vermeniz gerekir. Eğer doğal bir görünüm isterseniz Loreal Paris Bonjour Nudista ürünü oldukça uygundur. Aydınlık ve nem veren bir yapısı vardır. Eğer cildiniz için mat bir görünüm elde etmek isterseniz Maybelline New York’un Fit Me! Matte + Poreless fondötenini kullanmanız gerekir. Tercih edilecek olan kapatıcının da göz altında yer alan izleri silecek bir niteliğe sahip olması gerekir. Maybelline New York’un Instant Anti Age Eraser kapatıcısı cildinizde ince ve iyi bir kapatıcılık hissi sağlar.

50 TL Altı Göz Makyajı Ürünleri

Göz makyajında en önemli durum pratik bir şekilde uygulanmasının sağlanmasıdır. Eyeliner Maybelline New York markasına ait olan All Day Hyper Precise ürünüdür. Sivri bir ucu bulunur. Aynı zaman da pigmentli bir yapısı vardır. Hem tek seferde kolaylıkla uygulanabilir hem de kusursuz bir yapı oluşturur. Eğer far istiyorsanız o zaman kremsi bir yapısı bulunan Color Tattoo ürünü tercih edilmelidir. Üstelik gün boyunca kalıcı bir yapısı vardır. Makyajınız da göz kalemini uygulayıp dağıtarak buğulu bir yapı elde etmek isterseniz o zaman Loreal Paris’in Infaillible Gel Eyeliner tercih edilmelidir.

Etkili Kirpikler İçin

Maskara makyaj için en büyük kurtarıcıdır. Hem hacimli hem de kıvrık bir kirpik görünümü elde etmek isterseniz o zaman tercihiniz Loreal Paris Unlimited maskara olmalıdır. Bu sayede çekici ve enerjik bir görünüm elde edilmiş olur.

İkisi Bir Arada

Hem allık hem de aydınlatıcı olarak kullanabileceğiniz bir ürün tercih etmek sizin için oldukça önemlidir. NYX Professional Makeup’ın Bright Idea Illuminating Stick’lerinden Rose Petal Pop ürünü hem aydınlık sağlayan hem allık olarak kullanılabilen hem de kremsi bir yapıya sahip olan bir üründür. Kullanacağınız renk yanaklarınıza ışıltı vererek hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Üstelik bu ürünün kolaylıkla kullanılması nedeni ile zamandan da kazanılmış olur.

Kalıcı Bir Dudak Makyajı

Ruj sürüldüğü zaman kendinizi daha farklı ve iyi hissedersiniz. Dudak makyajının okulda dayanması gerekir. Bunun için kalıcı likit ruj en doğru tercih olur. NYX Professional Makeup’ın Lip Lingerie serisinde nude renkler bulunur. Bu da okulunuzdaki giysiler ile bir uyum sağlamasına yardımcı olur. Aynı zaman da kalıcı olması nedeni ile çok beğeneceğiniz bir ürün olur.

Aydınlatıcı Beyaz Kalem Kullanım Yöntemleri

Aydınlatıcı ürünler artık makyajın vazgeçilmezi haline geldi. Işıltılı bir görünüm için tercih edilen ve makyaj da yapılan hileler için de büyük bir önem taşıyan üründür. Aydınlatıcı beyaz kalemin farklı birçok kullanım yolu bulunur.

Anlamlı Bakışlar

Maybelline New York markasına ait olan Master Drama Lightliner kalem göz pınarına uygulanması durumunda daha derin ve daha anlamlı bakışların elde edilmesine yardımcı olur. Ürünün ten rengine uygun olan tonu tercih edilmelidir. Göz pınarlarına uygulanması ve hafif bir şekilde dağıtılması durumunda daha anlamlı bakışlar elde edilir.

Kalkık Kaşlar

Maybelline New York ürünü olan Master Drama Lightliner ürünü sayesinde kaşların daha kalkık görünmesi sağlanır. Kaşların daha kalkık görünmesini sağlamak için kaşların altına ürünün uygulanması gerekir. Ürünün uygulanmasının ardından tampon hareketler yapılarak dağıtılması durumunda kaşlar daha kalkık görünmeye başlar. Üstelik oldukça kolay bir uygulama sayesinde elde edilir.

Büyük Dudaklar

Maybelline New York markasının bir ürünü olan Master Drama Lightliner kalemin kullanılması durumunda dudakların daha büyük görünmesi sağlanabilir. Üst dudağın orta kısmına kalemin uygulanarak ardından parmağınız ile dağıtmanız durumunda dudaklarda daha kalkık ve daha büyük bir görünüm elde etmiş olursunuz. Uygulaması kolay ve ortaya çıkan sonucun mükemmel olduğu bir uygulama şeklidir.

Kalkık Bir Burun

Maybelline New York markasının Master Drama Lightliner ürünü burnun kalkık ve ince bir görünüm kazanması için kullanılabilecek olan bir üründür. Ürünün burun ucuna ve burnun orta kısmına uygulanarak dağıtılması durumunda istenen sonuç elde edilmiş olur. Burnun uç kısmı ve burnun orta kısmında aydınlanma meydana gelir. Bu sayede burun daha ince ve daha kalkık bir görünüm elde etmiş olur.

Ciltte Işıltı

Maybelline New York markasına ait olan Master Drama Lightliner ürünü ile ciltte ışıltılı bir görünüm elde edilir. Ürünün elmacık kemiklerinin üst kısmında yer alan yere uygulanması durumunda parmak yardımı ile de dağıtılarak doğal ve dikkat çeken bir ışıltının elde edilmesine yardımcı olunur. Bu da hoş bir görünüm için vazgeçilemeyecek olan bir durum haline gelir.

Yüz Kısmına Boyut Kazandırma

Yüz kısmına bir boyut kazandırmak için cilde kontür uygulaması yapılır. Bu uygulama haricinde pratik ve aynı zaman da ışıltılı bir görünümün kazandırılması için Maybelline New York ürünlerinden Drama Lightliner kalemi kullanılabilir. Ürünün alın bölgesinin orta kısmına ve çene kısmına uygulanmasının ardından parmak yardımı ile dağıtılması durumunda yüz bölgesinde şekillendirme işlemi yerine getirilmiş olur. Kontür uygulamasına oranla çok daha kolay ve bir o kadar da pratik olan bir uygulama şeklidir. Üstelik kısa bir süre içerisinde de uygulama işlemi yerine getirilir.

Işıltılı Far

Kullanılan kalem aynı zaman da gözlere ışıltı veren far olarak da kullanılabilir. Ürünün tercih edilen bir renginin göz kapaklarına uygulanması ve ardından far fırçası yardımı ile dağıtılması durumunda ışıltılı bir göz makyajı elde edilmiş olur. Eğer arzu edilirse ürünün bütün renklerinin birbiri ile kombinlenmesi de mümkündür.

Gözlerde Büyüklük

Gözlerin normalde olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak amacı ile aydınlatıcı beyaz kalemlerin kullanılması gerekir. Ürünün gözlerde alt kirpiklere uygulanması durumunda gözler daha büyük bir görünüm elde etmiş olur. Aynı zaman da gözlerde aydınlık ve enerjik bir yapı meydana gelir.

Bir önceki yazımız olan Gratis İndiriminden Neler Alınır? başlıklı makalemizde Gratis İndiriminde Maybelline Ürünleri, Gratis İndiriminde Ruj Kampanyaları ve Gratis İndiriminden Neler Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.Öğrencilere Uygun 50 TL Altı Makyaj Ürünleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.