Güzelkız.com

Muz Maskesi Yapmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemek Gerekir


Muz Maskesi Yapmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemek Gerekir

Muz Maskesi

Doğada bulunanları değerlendirin. Doğada bulunan ürünlerden doğru şekilde faydalandığınız sürece her zaman çok güzel bir hayat sizi beklemekte olacaktır. Sağlık hayattaki en önemli şeydir. Sağlığınız düzgün olduğu sürece başaramayacağınız şey yoktur hayatta. Şimdi size doğamızda bulunan meyvelerden sadece bir tanesi olan muzun faydalarından bahsedeceğiz.

Genelde dış ülkelerde de muz varken botoks işleminin yapılmasını saçma bulan insanlar var. Cilt maskeleri popülerliğini koruyan ve kolayca evde hazırlanmasıyla bilinen maskelerdendir. Bu maskenin faydalarını yazsak bitiremeyiz gibi gözüküyor. Muzun normal yenmesinde de birçok faydası varken maskesinde de çok yararlıdır.

Muz Maskesi Etkiler

Muz maskesinin birçok etkisi varken cildin nem dengesini korumasıyla ve botoks işlemi görmesiyle bilinmektedir. Muz maskesiyle birlikte doğal olarak bir botoks işlemi yapmış olursunuz. Bu şifalı meyveyle botoks işlemi gibi hem masraflı hem de sıkıntılı işlemlerden kurtulmuş ve bunların hepsinin yararını bir tek meyveden almış olursunuz. Doğallık konusunda da büyük bir adım atmış olursunuz. Sizin için çok faydalı olabilecek bu maskeyi tercih etmelisiniz.

Muz Varken Botoks Yaptırılır Mı

Herkes tabi ki ameliyata girmeden doğallıktan yana olmak ister. Ameliyat yerine doğal ve maliyetsiz yöntemleri tercih etmeniz hem sağlığınız açısından hem de doğallıktan yana olmanızı sağlayacaktır. Muzun en büyük etkisi cildi nemlendirmesidir. Bununla birlikte cildinize yumuşak bir yapı kazandırmaktadır. Evinizde bu maskeden kolayca yararlanabilirsiniz. Bu maskeyle birlikte birçok sorundan kurtulursunuz. Yaşınız ilerledikçe vücudunuzda kırışıklıklar artmaktadır. Bu kırışıklıklardan kurtulmak için botoksa başvurmak yerine doğal yöntemlere başvurmanız daha doğru olacaktır.

Muz Maskesi İçin Gerekenler

  • Muz maskesi için 1 tane orta boylarda muz gerekir.
  • Muzla birlikte iki yemek kaşığı kadar bala ihtiyacınız olacaktır.
  • Bir fincanın çeyreği kadar sade yoğurt da bu maske için gerekli olan malzemelerdendir.

Muz Maskesi Nasıl Yapılır

Yukarıda ki malzemeleri yani bir muzu, iki yemek kaşığı balı ve az bir yoğurdu bir kâse içerisine koyun.  Püre haline gelene kadar ezerek çırpın. Bu püre halinde ki maskeyi cildinize sürün ve de 20 dakika kadar vücudunuzda bekletin. Bu maskeyi bir haftada 2 kez uygulayın. Bu maske için gereken malzemeleriniz şu an elinizde yoksa, elinizde sadece muz olmasıyla da bir maske oluşturabilirsiniz.

Muz Maskesi Ne İşe Yarar

Muz maskesi de botoks etkisi yapan maskelerdendir. Bu maskede uygulandığında botoks etkisi yapmaktadır. Bu maske cildin kuruluğunu ve kırışıklığını gidermektedir. Cildi nemlendirmektedir. Verdiği yumuşaklıkla cildi gerginleştirmektedir. Muzun içinde bulunan vitaminlerin cildimize olan faydaları sınırsızdır. Her zaman besin öğesi olarak da birçok faydası bulunan muz her zaman kullanılacak bir meyvedir. Erken yaşlanmalar ve kırışıklıklar yaşamak istemeyen kişiler en kısa sürede bu maskelere başvurarak doğal yöntemlerle yaşlanmayı geciktirebilirler. Aksi durumda daha kısa sürede yaşlanmanız daha olasıdır. Özellikle yüz bölgesinde kırışıklıkların bulunduğu yerlere uygulandığında etkisini bir iki hafta içinde gösterecektir.

Sadece Muzla Yapılan Maske Nasıl Yapılır

Sadece muzu bir kâse içerisinde ezerek püre haline getirin. Bu işlemden sonra cildinize sürerek 20 dakika kadar bir süre bekletmelisiniz. Sonrasında yüzünüzü yıkayarak temizleyiniz. Yüzünüzü yıkarken ilk bir saat gibi bir süre sabunla yıkamayınız. Bu maskeyi de haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kış Geldi Çattı, Peki, Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır başlıklı makalemizde Kış Cilt Bakımı ve Kış Zamanı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.
Muz Maskesi Yapmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemek Gerekir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.