Güzelkız.com

Mükemmel Plaj Makyajını Başarmak için 5 İpuçları


Mükemmel Plaj Makyajını Başarmak için 5 İpuçları

Yazın en güzel yanı plajda geçirdiğimiz günler, ve o parlak mavi kıyıda kitap okuma ve rahatlatıcı sonsuz plaj günlerinin zamanı…Ancak, yaz plaj günleri makyaj mücadeleleri ile geliyor. Plaja gitmeden önce nasıl makyaj uygulayacağımıza karar vermek son derece zor olabilir . Plajda makyaj yaparken, makyaj solmaya ve çok hızlı bir şekilde akmaya başlar ve tabii ki yaz güneşi altında okyanus ve su sıçramalarının makyajı eritmesi  muhtemeldir.

Bu sorunları önlemek için, birçok kişi plaja günlerinde makyaj yapmayı atlamayı tercih ediyor. Bu mükemmel geçerli bir seçenek olmakla birlikte, bir çoğumuz herhangi makyaj olmadan bütün bir günü geçirmekten rahatsız ve kötü hissediyoruz. Neyse ki, plajda makyaj uygulaması hakkında endişelenmenize gerek kalmadan plaj günün keyfini uzun ömürlü çıkarabilirsiniz. Tam kapsamaya sahip bir plaj makyajı görünümünü elde etmek için plaja gitmeden önce makyaj uygulamasının çeşitli yollar vardır.

1. Sıvı Ürünlerden kaçının

Plajda bir gün için makyaj uyguladığınızda her ne pahasına olursa olsun  sıvı makyaj ürünlerinden kaçının. Eğer bu sizin bir parçanız olduğunu düşünüyorsanız bile yinede likit fondöten bağlı olmadan plaj makyajınızı oluşturmak için bazı toz alternatifleri ile makyaj koleksiyonu stok zamanı gelmiştir . Güneş ve plajda su içinde bir gün geçirdikten sonra eriyip giden makyaj ve birkaç saat içinde benekli ve dağınık görünen inanılmaz kötü makyaj kalıntıları ortaya çıkar . Toz makyaj gibi kolayca teri kapatan ve gün boyunca yüzünüzü mat tutmak için mücadele eder.

Kapatıcı, fondöten, eyeliner, allık ve bronzlaştırıcı dahil olmak üzere normalde kullandığınız herhangi bir sıvı ürünlere, mükemmel yüksek kaliteli toz alternatifleri bulabilirsiniz. Fondöten ve eyeliner en yaygın sıvı formülde kullanılan ürünlerdir.

plaj makyajı nasıl yapılır ipuçları 2016 2017

plaj makyajı nasıl yapılır ipuçları 2016 2017

Geniş Spektrum SPF içeriğ ile büyük bir pudra fondöten alternatif olabilir. Büyük tam kapsama alanı sunuyor ve minimal karışıklık veriyor. Preslenmiş toz pudra, birçok cilt tonları için farklı tonlarda geniş bir yelpazede bulunabilir.Bu pudra fondötenler aynı zamanda güneşten cildinizin korumanızı sağlar.

Normal sıvı formülü için mükemmel bir eyeliner alternatif su geçirmez kalem eyeliner satın alabilirsiniz. Farklı renklerde bulabilirsiniz ama en güzeli ve doğalı plaj için uygun olan kahverengi ve toprak tonlarıdır:Herhangi bir plaj günü için önemli olan anlaşıldığı gibi, tamamen su geçirmez  olmalı.

Eğer yüzünüzde sanki makyajın varlığını hissetmeden eğlence dolu bir plaj gününün tadını alabilmek için, en sevdiğiniz sıvı makyaj ürünleri ile vedalaşmak zorundasınız.

2. Minimize Göz Makyajı

Göz makyajı plajda bir gün boyunca kolayca ve  en bulaşmaya eğilimli kısımdır. Yüzme veya sıcak güneşin altında çok fazla bronzlaşmak için zaman harcamak, özellikle eyeliner ve maskaranın en iyi çabalarına rağmen akmaya eğilimlidir.

plaj için göz makyajı

plaj için göz makyajı

Plajda yaptığınız göz makyajı miktarını minimize ederek, solmasını ve lekelerin oluşmasını önleyebilirsiniz. Göz makyajı aktığında çok bariz şekilde tüm makyajı mahvediyor. Plaj günlerinde maskara sürmeye atlamayı deneyin . Bunun yerine, kıvrılabilir herhangi bir takma kirpik deneyebilirsiniz. Bu şekilde uzun ve hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Palaj makyajında eyeliner seçimine gelince, plajda gün boyu çirkin lekelenmeyi önlemek için harika bir yol; sadece göz kapağı ve su hattı iç kenarına astarı uygulamaktır. Su geçirmez kalem eyeliner tercih edin, ve doğal renkler tercih edin. Göz çevrenize toz göz farı uygulayın veya uzun ömürlü astarın kalmasını yardımcı olmak için eyeliner uygulamadan önce iç kapaklara ve su hattına da sürün.

İlgili: Plaj Güzellik Şartları

3. Herşey Su geçirmez olmalı

Plaja gitmeden önce her zaman, elinizden geldiğince makyajınızı su geçirmez ürünler ile yapın.

plaj makyajı nasıl olmalı 2016 17

plaj makyajı nasıl olmalı 2016 17

Su ve nem ile makyaj yıkımını önlemek için, sizin makyaj malzemeleriniz su geçirmez olmalı, bu sayede nem arasında bir barikat oluşturur.Bu çok önemlidir. Rimel ve eyeliner dahil herhangi bir göz makyajı ürünü bir su geçirmez formülü sunmalı.. Ancak, aynı zamanda bu tür su geçirmez olarak cilt ürünleri tercih edilmeli; Fondötem, allık ve bronzlaştırıcı vb . Ancak bu ürünleri bulmak zor olabilir. Bunun için iyi araştırın ve gezin.

4. Güneş Koruyucu Kullanmayı Unutmayın

Güneş kremi plaj için hazır makyaj görünümünü berbat edebilir. Ağır, genellikle yapışkan  olduğundan  makyaj görünümünü etkileyebilir. Bu sor unu önlemek için her makyaj ürünü yüksek SPF olması gerekir. Bu fondöten gibi ürünlerde mutlak bir tercih olmalı.

İlgili: Primark Yaz 2016 Plaj Koleksiyonunu Tanıttı

5. Nü Gidin

Plajda zaman geçirirken vahşi ve ağır makyaj trendlerini denemek iyi bir zaman değil. Bunun yerine, makyajınız nötr tutmaya çalışın. Makyajınız çok dramatik görünüyorsa, plaj gibi bir ortamda abartılı  bakacağız. Doğal dudaklar için aynı  cilt tonlarında bir ruj ya da parlatıcı, nötr göz farı ve doğal tonlarda eyeliner uygulamak en iyi plaj makyajı seçimidir. Karanlık konturu atlayın.

plaj için makyaj fikirleri 2016 2017

plaj için makyaj fikirleri 2016 2017

Plaj günleri artık makyaj konusunda stres dolu zamanlar olmak zorunda değil. Bu yazıdaki ipuçlarından yararlanarak, doğal görünen tam kapsama ile plaj makyajı elde edebilirsiniz, solmadan bütün günü ağırlıksız ve rahat hissederek geçirebilirsiniz.

Plaj makyaj fikirleri

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.Mükemmel Plaj Makyajını Başarmak için 5 İpuçları YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Mükemmel Plaj Makyajını Başarmak için 5 İpuçları […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.