Güzelkız.com

Mükemmel Elmacık Kemikleri İçin 5 Basit Adım


Mükemmel Elmacık Kemikleri İçin 5 Basit Adım


Elmacık kemiklerinin daha belirgin olması her kadının istediği bir özelliktir. Çünkü belirgin elmacık kemikleri bir güzellik sembolüdür. Ama elmacık kemikleriniz istediğiniz kadar belirgin değilse de üzülmeyin bu yazıda size elmacık kemikleriniz nasıl daha belirgin yapacağınıza dair bazı öneriler getireceğiz. Siz de önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Kontur Yapmak

Daha belirgin elmacık kemikleri için en temel öneri kontur yapmaktır. Oldukça basit bir şekilde yapabileceğiniz kontur konusunda önemli olan nereye kontur yapacağınız meselesidir. Bunun için önce ağzınızı içeri doğru çekerek yanaklarınızı emmelisiniz. Tam olarak çukurlaşan yere kemik kontür yapmanız gerekiyor. Bir diğer yöntem ise şöyledir. Fırçayı biraz eğerek sanki sürecekmiş gibi elmacık kemikleriniz üzerine yerleştirin. Yukarıda kalan kısma da kemik kontür uygulayın. 

Kontur Nasıl Tamamlanır?

Bu şekilde belirlediğiniz yer, konturunuzun başladığı yer demektir. Kontürünüzün biteceği yer ise şöyle belirlenir. Önce fırçayı dikey bir şekilde tutarak kaşlarınızın bittiği yere doğru yerleştirin. İdeal olarak konturunuzun tamamlanması gereken yer tam olarak burası. Kontür yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta cilt renginizden daha koyu bir renk seçmeniz gerektiğidir. Daha koyu bire renkle yerini belirledikten sonra kontür fırçasıyla kontürünüzü tamamlayabilirsiniz. Bunu yaparken bronzlaştırıcı ya da kontür pudrası kullanabilirsiniz. Bronzlaştırıcı kullanacaksanız fırçayı biraz daha hafif bir şekilde kullanmalısınız. 

Allık Sürme 

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için yapmanız gereken bir diğer şey allık sürmektir. Kabarık bir fırça ile birlikte ten renginize uygun bir allığı kontürün hemen altına sürmelisiniz. Allığınızı fırçanızla bronzlaştırıcıyla karıştırabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde karıştırdığınız makyajınızın devamlı ve daha güzel olduğunu fark edeceksiniz. 

Vurgulamak İçin

Elmacık kemiklerinizi vurgulamak için yapmanız gereken bir diğer şey vurgulayıcı bir makyaj malzemesi seçmektir. Bunun için bir temel kullanabilirsiniz. Temel rengini de cildinize uygun olarak seçmelisiniz. Bazı kullanacağınız yer elmacık kemiklerinizin hemen yukarısıdır. Ufak bir vurgulama yeterli olacaktır. Yine kabarık bir fırça kullanabilirsiniz. Bir diğer vurgulayıcı malzeme ise highligter. Daha ışıltılı bir makyaj için highligter da kullanabilirsiniz. 

Daha Vurgulu Elmacık Kemikleri

Elmacık kemiklerini vurgulamak için seçeceğiniz malzemelerin renginin cildinizden daha koyu olmasına dikkat edin Daha doğal ve sade bir makyaj için renk seçimi de önemlidir. Ayrıca incelikli detaylara dikkat edip kabarık fırça kullanmak ve abartıya kaçmamak da önemlidir. Doğal görünümlü bir makyaj için koyu renklerle, belirgin tonlarda pudra ya da bronzlaştırıcı sürmelisiniz. Temel, highligter ve de kontür pudrası rengi seçerken de yüzünüzde daha belirgin olması için koyu renk seçmeye özen gösterin. 

İşte bu basit makyaj hileleri size çok daha belirgin ve vurgulanmış elmacık kemikleri kazandırır. Elmacık kemiklerinizi vurgulamak çok daha orantılı ve belirgin yüz hatlarına sahipmiş gibi görünmenizi sağlar. Yüzünüzü daha ince ve hoş gösterir.

Bir önceki yazımız olan Makyajla Gençleşmenin 7 Yolu başlıklı makalemizde çizgi kapatıcı makyaj, genç gösteren makyaj ve kırışıklık kapatıcı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.Mükemmel Elmacık Kemikleri İçin 5 Basit Adım Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.