Güzelkız.com

Modası Geçmeyen Gelinlik Modelleri


Modası Geçmeyen Gelinlik Modelleri

Geçmişten bugüne kadar kendini kaybetmeden gelen birçok şey vardır. Bunlardan bir tanesi ise evlilik kültürüdür. Kendi içerisinde ufak değişiklikler yaşasa da genel hatları ve amacı ile ilk günkü halini koruyan bir gelenektir. Evlilik denince akıllara gelen ilk nesnelerden bir tanesi ise elbette ki gelinliktir. Gelinlikler için de evlilik ile aynı yorumu yapmak mümkündür. Kendi içerisinde ufak değişikliklere uğrasa da ana hatları ile kendini korumuştur. Geçmiş dönem gelinliklerine bakıldığı zaman gözlere çarpan en bariz özellikler dantelli yapısı, beyaz ve tonları rengi ile beraber çoğunlukla uzun kuyruk olmuştur. Günümüz gelinlikleri ile bugünkü gelinlikleri kıyasladığımız zaman ise ana hat aynı şekilde kalmış ufak detaylar değişiklik göstererek daha modern bir hal almıştır. Vintage gelinlikler ise modası geçmeyen gelinlik modelleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

                               Kendini unutturmayan güzellik

Herkesin bildiği gibi moda kavramı geçmişin önce unutturulup sonra tekrar tozlu raflardan çıkartılarak önümüze konan bir tekrardan ibarettir. Ancak bazı modeller vardır ki geçmişten bugüne ne adını unutturmuş ne de güzelliğinden ödün vermiştir. Vintage gelinlik modeli ise modası devam eden gelinlik modelleri içerisinde gururla adını yazdırmaktadır.

                               İlk günkü gibi taze

                Kendini ve önemini koruyabilmiş çeşitli sayıda obje vardır ki bunlar saygıyı sonuna kadar hak etmektedir. Eskimeyen dantelleri ve solmayan beyazı ile modasını koruyan gelinlik modelleri geçmişte olduğu gibi bugün de kızlarımızın üzerinde en mutlu günlerine şahitlik etmektedir.

Deniz Kızı Gelinlik Modelleri

Her vücut tarzına uygun ve onların güvenle giyebildiği kıyafet modelleri mevcuttur. Söz konusu her genç kızın hayali olan evlilik olduğu zaman da aynı kural geçerlidir. En iddialı ve güzel gelinlik modelleri arasında yer alan deniz kızı gelinlik modelleri ise biraz daha özel kadınlara hitap etmektedir. Bu gelinlikte efsane bir görüntü yaratmak istiyorsanız öncelikle fiziğinizin güzel olması gerekmektedir. İkinci bir kriter ise boyunuzun ortalama değerin biraz daha üzerinde olması sizi bu gelinlik modeli ile daha iç içe bir hale getirecektir. İnce fiziğinizin ve boyunuzun en güzel şekilde sergilendiği gelinlik modellerinden bir tanesi olan deniz kızı modeli, oldukça asil ve zarif bir izlenim bırakmaktadır.

                               Omuz şeklinize göre yaka

Yalnızca model olarak fiziğinize bağlı kalmayan deniz kızı 2019 gelinlik modelleri aynı zamanda omuz şeklinize göre de size birkaç yaka tarzı sunmaktadır. Boyunuz ve fiziğiniz ile orantılı bir omuz yapısına sahip iseniz size en çok yakışacak olan yaka tarzı V yaka olacaktır. Bunun yanı sıra askısız modeller de bu gelinlik modeli için en çok tercih edilen modeller arasındadır.

                               Tam bir görsel şölen

Asalet ve zarafet abidesi olan deniz kızı model gelinlikler gövde gösterisi yapmak için ideal bir kalkandır. Kusursuz fiziğiniz ile birleştiği zaman model olarak da zarif bir yapıya sahip olan gelinlik ortaya tam bir görsel şölen çıkarmaktadır.

Alternatif Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelin adayları için düğünün en önemli ve en zor aşaması hiç şüphesiz gelinlik seçmektir. Gelinlik seçimi için çok küçük yaşlardan itibaren hayaller kuran gelin adayları zamanı geldiğinde de hayallerine kavuşmak isterler. Bunun için de alternatif gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında detaylı araştırmalar yaparlar.

                A kesim gelinlikler

                Fazla kabarık olmayan bir gelinlikle vintage bir görünüme sahip olurken hem de şık görünürler. Genellikle askılı olan bu gelinlikler kırık beyaz renklerde daha çok tercih edilir. Aşırı abartıdan kaçınılan ve genel olarak sade tasarlanan a kesim gelinlik modelleri hem ülkemizde hem de diğer birçok ülkede tercih edilmektedir.

                Prenses model

                Gelinlerin düğünlerinde tıpkı birer prenses gibi görünmesini sağlayan prenses model gelinlikler hem tesettürlü hem de açık gelinlerin çokça tercih ettikleri gelinlik modelleri arasında ilk sırada yer alır. Genellikle straplez olarak tercih edilen bu gelinlikler fiyatları markasına göre ve üzerinde ki işlemelerin değerine göre değişmekle birlikte geniş bir fiyat aralığına sahip olup 3 bin liradan bulunabilmektedir.

                Balık modeller

                Son 2 yılın en gözde modelleri arasında yer alan balık gelinlik modeli zarif vücuda sahip bayanların ilk tercihidir. Bu nedenle de herkesin bütçesine uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Sizde istediğiniz bu modeli satın almak istiyorsanız minimum 4500 lira kadar bir bütçe ayırmanız gerekir. Sizde düğünden önce gelinlik seçerken fiyatlara dikkat etmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Gelinlik Fuarı başlıklı makalemizde Türk Gelinlik Firmaları, Türk Gelinlik Markaları ve Türk Gelinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.Modası Geçmeyen Gelinlik Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.