Güzelkız.com

Minimal Dövme Modelleri


Minimal Dövme Modelleri

Minimal Dövme Modelleri modası sürekli yenilenmeye devam ediyor. Pek çok farklı ve değişik model her yıl görücüye çıkıyor. Bu yılın modası da minimal dövmeler olarak biliniyor. Birbirinden değişik modelleri sayesinde insanların beğenisini kazanan bu dövme modelleri, insanlara oldukça havalı bir görünüm katıyor. Eğer dövme yaptırmak istiyorum ama cesaret edemiyorum diyorsanız, minimal dövmeler tam da size göre olacak.

Kadın Minimal Dövme Modelleri:

Kadınların beğenisini kazanacak türden pek çok minimal dövme modelinin bulunması mümkündür. Vücudu kaplayacak dövmelerin yerine bu tarz dövmelerle de oldukça etkileyici bir görünüm elde edilebilir. Minimal dövme modelleri arasında bu yıl deniz hayvanları oldukça popülerdir. Deniz yıldızı, balina, yunus gibi dövme modellerini tercih ederek, kendi tarzınızı konuşturmaya başlayabilirsiniz. Öte yandan göklerde yer alan detayları da vücudunuza işleyerek, yine farklı bir tarzın başlamasını sağlayabilirsiniz.

Yıldız, dünya, uzay gemisi gibi pek çok dövme modeli de minimal dövmelerde oldukça güzel görüntüler ortaya çıkarıyor. Bunlardan farklı bir model isterim diyorsanız, o zaman sahip olduğunuz burca göre kendiniz için bir dövme modeli seçmeniz mümkün olacaktır.

Koç, boğa, ikizler veya yengeç burçlarının özelliklerini taşıyacak dövme modeli oluşturarak kullanmayı seçebilirsiniz. Bu burçların sahip olduğu gruba göre, vücudunuzun herhangi bir bölgesine dövme yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin su grubuna ait olan balık, yengeç ve akrep burçları için, bu özellikleri taşıyacak bir dövme modelinden yana çalışmalara başlayabilirsiniz. Böylelikle kendi özelliklerinizi tam olarak dövmelerde yaşatmış olacaksınız.

Küçük Dövmeler ve Anlamları:

Tercihinizi küçük bir dövme yaptırmaktan yana kullandıysanız, bu fikirlere göre kendi dövme çeşidinizi belirleyebilirsiniz. Günümüzde pek çok dövme çeşidi bulunurken, hepsi de birbirinden anlamlı şeyler içeriyor. Bunlardan birini seçerek kendi tarzınızı konuşturmaya başlayabilirsiniz. Vücudunuza kalıcı olarak işlediğiniz bu dövmeye bakarak, şaşırtıcı anlamların düşünülmesini sağlayabilirsiniz. Son günlerde iyice popüler bir hale gelen matematik dövmeleri, küçük dövme isteyenler için idealdir.

Eşitlik sembollerini kardeş veya sevgililer kullanırken, bu dövme seçimlerinden sonra aslında eşitiz vurgusu yapmış oluyorlar. Öte yandan diğer bir matematik sembolü olan üçgenlerle hayatın inişli çıkışlı zamanlarını anlatabilirsiniz. Bunun yanında kelt sembollerini dövme olarak tercih ederseniz, güç ve dengeyi vücudunuzda taşıyacaksınız anlamına geliyor.

Hayvan figürlerine geçildiğinde ise, burada karşımıza pek çok şeyin çıkacağını söylemek doğru olur. Kelebek figürü, pozitif ve gizemli bir karakter anlamına gelirken, japon balığı figürü ise güçlü bir karakter anlamına geliyor. Geyik figürü ise, güç ve zarafet gibi şeyleri çağrıştırıyor. Eğer tercihinizi kedilerden yana kullanırsanız, bu dövmenin anlamı ise gizem ve sabır demektir. Ayı ve aslan dövmelerindeki anlam ise güç ve liderliktir. Tercihinizi baykuştan yana kullanırsanız gizemi, kartaldan yana kullanırsanız enerji anlamını ortaya çıkarabilirsiniz.

Çiçek türündeki dövmelerin anlamları nedir diye düşünüyorsanız, bu alanda da pek çok şeyi görebilirsiniz. Papatya masumiyeti, nergis umudu, zambak saflığı, nilüfer sevgiyi, amber çiçeği zarafeti, gül ise karşılıksız sevgiyi temsil eder. Bunun yanında manevi değerleri temsil etmesi bakımından palmiye yaprağı, kuğu dövmesi, buğday dövmesi ve yağmur bulutları gibi dövme çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dijital Detoks Nedir? başlıklı makalemizde dijital detoks, dijital detoks nasıl yapılır ve Dijital Detoks Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.Minimal Dövme Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.