Güzelkız.com

Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler


Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler


Mide botoksu çok korkulan bir ameliyat olan mide küçültme ameliyatına daha basit ve az risk içeren bir çözüm getirmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. Aşırı derecede kilolu olan ve de iştahını kontrol edemeyip yeme bozukluğu olan çoğu kişi artık bu yönteme başvuruyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu işlemi yaptırmak için seçeceğiniz klinik ya da sağlık merkezinde uzman doktorların yer alması ve güvenilir ve sertifikalı bir yer olması. Yoksa basit bir uygulama olsa da olumsuz şekilde sonuçlanabilir. 

Mide Botoksu Nedir? 

Mide botoksu sırasında endoskopik bir uygulama ile midenin bazı bölgelerine botoks yapılıyor. Böylece mide kaslarının kasılma sıklığı azaltılıyor. Sonucunda ise mide daha zor boşalıp yaptıran kişinin iştahı kesiliyor. Aslında yeni geliştirilmiş olan bu yöntem oldukça tutulan bir kilo verme yöntemidir. Özellikle de iştahını kontrol edemeyen ve çeşitli nedenlerden dolayı yeme bozukluğu ve iştahın önüne geçemeyen ve herhangi bir engeli olmayan hastalar için uygundur.

Kimler Mide Botoksu Yaptırabilir?

Kilo vermek isteyen hemen herkes mide botoksu yaptırabilir. Aslında aşırı kilolu ama obezlik sınırını geçmemiş insanlara uygulanır. Yani mide küçültme ya da diğer cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyan ve artık çok yüksek bir kilonun üzerine çıkmış olan hastalara önerilmez. Onlar için farklı yöntemler tercih edilir. Ama hastanın ülseri ya da gastriti varsa öncelikle bu hastalıkların tedavi edilmesi gerekiyor. Yoksa başka sorunlarla karşılaşılabilir.

Mide Botoksu Yan Etkileri

Bildiğiniz gibi botoks aslında en çok yüze uygulanan bir işlemdir. Kasların toparlanmasını sağlayarak gevşemeyi ve sarkık bir görüntüyü engeller. Basit ve tehlikesi olmayan bir işlemdir. Mideye uygulandığı takdirde de hiç bir yan etkisi yoktur.

Mide Botoksu Kesinlikle Kilo Verdirir mi?

Uzun süre uğraşıp da kilo veremeyen hastaların en büyük sorunu budur. Aslında hiç bir yöntem tek başına kilo verdirmez. Uzun süre çok yiyerek ya da düzensiz yiyerek alınmış kiloların bir çırpıda gideceğini söylemek yanlış olur. Bu yüzden öncelikle bir doktorla görüşüp vücudun ihtiyaçlarına ve özelliklerine uygun bir beslenme programı ve egzersiz önerilir. Hayatımıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için böyle bir yaşam tarzına ihtiyacımız var. İştah kesmede yardımcı olduğu ve bu yüzden kilo vermek isteyenlere yardımcı olduğu doğrudur. Ama kilo verme sürecini tamamlamak için tamamen yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir. İştahınızı açan psikolojik nedenler ya da vücudunuzdaki herhangi bir vitamin ya da mineral eksikliği ise önce ona bir çözüm bulmanız gerekiyor.

Mide Botoksu Zararlı mı?

Mide botoksu ağızdan ve herhangi bir kesiye gerek kalmadan yapılan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 20 dakika sürer ve herhangi bir zararı yoktur. Vücuttaki etkisi de altı ay gibi bir süreyle sınırlıdır. Bu yüzden kalıcı bir hasarı da olamaz.    

Bir önceki yazımız olan Hayatınızdan Şekeri Çıkartmanın 10 Yolu başlıklı makalemizde diyet egzersizleri, diyet programları ve şekerin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.