Güzelkız.com

Manikür Nasıl Yapılır


Manikür Nasıl Yapılır

Manikür Nasıl Yapılır? 

Güzellik ve temizlik insan hayatı için son derece önemli olan konularında başında yer alıyor. Çağımızda artık erkek olsun bayan olsun dış görünüşlerine oldukça fazla önem veriyorlar. Özellikle güzellik salonlarına manikür konusunda çok giden ve bu işlemleri yaptıran kişiler artık ülkemizde çok fazla bulunuyor. Manikür tırnakların daha güzel görünmesinin yanı sıra sağlıklı olmasına da en iyi şekilde yardımcı olur. Fakat bunun içinde bilinmesi gereken bir takım püf noktalar olduğu da unutulmamalıdır.

Manikür Yapabilmek İçin Gerekli Malzemelerimiz

Manikür işlemlerinin yapılabilmesi için mutlaka manikür malzemeleri gerekmektedir. Bu malzemelerimiz içerisinde ise Bir adet limon ve bir adet karbonat, Tırnak törpüsü, Tırnak eti kesici, Tırnak etinin yumuşamasını sağlar. Tırnak cilası, tırnak fırçası ve nemlendirici gerekir. Ellerinizin temiz olması manikür sırasında son derece önemlidir. Pamuğa alkol dökerek tırnaklarınızı silip kurumaya başlayabilirsiniz. Tırnak üzerinde ki yer alan pürüzlerden de mutlaka tırnak fırçasını kullanmanız gerekir. Tırnak fırçası tırnak yüzeylerinde meydana gelen pürüzlerinde ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız daha güzel görünmüş olacaktır. Tırnaklar da temizlik açısından en önemli unsurlarımız arasında yer alıyor. Belirli aralıklar ile yapılan temizlik sağlığın da kontrol altında tutulmasına neden olacaktır. Tırnağınıza manikür yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç hususlar vardır. Bu hususların başında ise tırnağınız uygun bir törpüyü seçmeniz gerekir. Aksi takdirde tırnağınızın hasar görme durumu söz konusu olabilir.

Manikürle Bakım

İnsanların dış görünümleri toplum içerisinde daha çok benimsenmesine ve hoşgörü ile karşılanmasına neden olmaktadır. Bu sebeple artık tüm dünya da olduğu kadar ülkemizde de hem erkekler hem de bayanlar ellerine ve ayaklarına manikür, pedikür yaparak daha bakımlı hale geliyorlar. Malzeme içerisinde yer alan tırnak kesici ile mutlaka tırnak dip bölgelerinde yer alan tırnak etlerinin hasar görmeyecek şekilde dikkatli bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. Bu sayede ortaya daha güzel bir görünümler de ortaya çıkmış olacak ve kişisel bakımınızı da yaparak daha güzel görünmeye başlayacaksınız. Güzellik salonlarında artık tonlarca para vermenize gerek kalmadan kendiniz yapmaya başlayacaksınız.

Manikür Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya ve İlişkilerinizi Düzenleme Rehberi başlıklı makalemizde 2016 yaz sokak modası, ilişki düzenleme ve ilişki rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.Manikür Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.