Güzelkız.com

Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği Sekiz Durum


Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği Sekiz Durum

Uyumadan önce üşenmeyip makyajını güzelce temizleyen her kadın sabah çok mutlu ve temizlenmiş bir ciltle uyanır. Hem rahatlamış bir şekilde hem de korkmadan aynaya bakabilir. Öncelikle gözleri kararmış ve korku filminden çıkmış gibi görünmez. Özellikle göz makyajı bizi çok güzel gösterebildiği gibi temizlemeden yatarsanız sabah çok korkunç gösterebilecek bir şeydir. Bu yüzden üşengeçlere özel olarak üretilmiş olan Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu herkese öneririz. Bu ürünler çok kısa bir şekilde hem gözlerinizdeki hem de bütün yüzünüzdeki makyajı temizleyebilirsiniz.

Tertemiz Yastıklar ve Ferahlamış Bir Cilt

Makyajını silerek uyumanın güzelliklerinden ve kolaylıklarından birisi de sabah yastığınızda çıkarmakta zorlanacağınız makyaj lekelerinin bulunmamasıdır. Tertemiz bir yastık kadar tertemiz ve ferahlamış bir ciltle yataktan kalkmak çok rahatlatıcıdır. Aksi durumda yatağınıza geri girmek isteyebilirsiniz. Garnier’in ürettiği bu harika temizleme suyu cildinizi tertemiz yaptığı gibi aynı zamanda nemlendirir. Sabah nemli bir ciltle uyanmanın keyfi ise paha biçilmezdir.

Rahatlatan Derin Bir Uyku

Gözünüzde ve yüzünüzde makyajla uyumak gece rahatsız olmanıza neden olur. Derin ve rahat bir şekilde uyuyamazsınız. Açılmış gözenekler, siyah nokta ve pürüzler ise yine makyajla yatmanın kötü taraflarıdır. Eğer makyajınızı güzelce temizlerseniz hem bu sorunları yaşamaz ve rahat bir uyku çeker hem de rahatlamış olan cildinizle daha keyifli olursunuz. Her açıdan daha mutlu uyanmak ve daha rahat hissetmek için makyajınızı temizlemeden sakın yatmayın.

Suya Dayanıklı Makyajdan Vazgeçmeme

Suya dayanıklı makyaj kadınlar için kurtarıcıdır. Her durumda bozulmayan makyajınızla uzun bir süre rahat ve keyifli bir şekilde dolaşabilirsiniz. Ama çıkarması çok zor olan bu makyaj makyajını temizlemeye üşenenler için bir avantaj olmaktan çıkıyor. Çok isteseler bile suya dayanıklı makyaj ürünlerini kullanamıyorlar. Ama Garnier çift bazlı temizleme suyu suya dayanıklı makyajı da hemen çıkarabilir. O yüzden eğer uykunuza çok düşkün ve makyaj temizleme konusunda çok üşengeçseniz hemen bir tane bu üründen edinmenizi ve daha sonra keyfini çıkarmanızı öneririz.

Garnier Çift Bazlı Temizleme Suyu

Makyaj çıkarmak bazen gerçekten çok zahmetli ve yorucu bir iştir. Özellikle de çok fazla ayakta kaldığınız ve yorulduğunuz özel bir gecenin sonunda makyajınızı temizlemek size zulüm gibi gelebilir ve siz de makyajını temizlemeyen üşengeçler kervanına katılabilirsiniz. Ama eğer henüz tanışmadıysanız siz de Garnier’in bu pratik ürünü ile bir an önce tanışın ve etkilerinden faydalanın. Bu ürünle birlikte gözleriniz silmek artık çok zor olmayacak. Uzun ve gözlerinizi zorlayan temizleme ritüellerine bir son verebilirsiniz. Artık makyaj temizlemekten korkmamak ve hızlı bir şekilde bu dertten kurtulmak için bu ürün yardımınıza yetişti. Bir an önce deneyin ve rahatlayın. Hem temiz, hem nemlenmiş hem de çok yorgun olmayan taze bir ciltte uyanın.

YSL Beauty Makyaj Artisti Yiğit İzgi’den Gelinlere Makyaj Önerileri

Yaz ayları ile birlikte gelin makyajı tüyoları da önem kazanır. Ama artık eskisi gibi ağır ve doğal görünmeyen gelin makyajları geride kaldı. Makyajdaki yeni trend doğallık ve sadelik gelinleri de etkiliyor. Güzel bir düğünün ardından en çok akılda kalan konu gelinin saçı ve makyajıdır. Eğer gelin bu açıdan şanssızsa ve dikkat çekemediyse düğünü de çok akılda kalmaz. O yüzden bu önemli konu hakkında bu yaz gelinlerine de önemli ipuçları verecek olan bu konuyu değerlendiriyoruz.

Makyaj Öncesi Nemlendirme

Nemlendirme cildin en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Ama artık yeni geliştirilen nemlendirici ürünler aynı zamanda cilt tonunu dengeleyen ve pürüzsüzleştiren bir özelliğe de sahiptir. Yiğit İzgi bu konuda YSL Beauty Top Secrets Instant Moisture Glow adlı ürünün tam bir kurtarıcı olduğunu söylüyor. Ona göre bu ürün hem yoğun bir nemlendirme hem de pürüzsüzlük sağladığı için gelin makyajı için çok kullanışlı.

Ölüm Kalım Meselesi: Fondöten Seçimi

Bu yaz hem doğallık hem de canlı ve ışıltılı bir makyaj trendi öne çıkıyor. Doğallık ve fondöten kelimelerini bir araya getirmek içinse ciltte ağır bir his bırakmayan ve canlılık ve tazelik veren bir fondöten seçilmesi gerekiyor. Yiğit İzgi’ye göre YSL Beauty Touch Eclat fondöten bütün bu ihtiyaçlarınızı küçük bir dokunuşla sağlayabilir. Ama daha uzun süre bozulmayan ve daha az parlak bir görüntü içinse All Hours fondötenleri öneriyor.

Gelinlerin En Büyük Problemi: Kapatıcılar

Yoğun olmayan ve yokmuş gibi bir his veren bir kapatıcı her gelinin ihtiyacıdır. Yiğit İzgi’ye göre düğün süreci zaten streslidir, bu da göz altlarına hiç iyi gelmeyen bir durum. Bu yüzden kapatıcınız hem yoğun bir kapatma özelliğine sahip olmalı hem de gözaltında çizgileri doldurmadan hafif bir izlenim vermeli. Bunun için Yiğit İzgi’nin en çok güvendiği kapatıcı ise YSL Beauty Touch Eclat High Cover kapatıcıdır.

Simli ve Ağır Aydınlatıcılar Artık Demode

Yiğit İzgi’ye göre gelin makyajlarında en önemli konulardan birisi de aydınlatma ve kontür meselesidir. Ama usta makyöz bu konuda en önemli noktanın içten gelen ve doğal bir ışıltı veren ürünler olduğu konusunda ısrarlı. Hemen her cilt tonu için cildinizden biraz daha koyu ve griye yakın renkler doğal görünüm için daha ideal. İzgi’nin bu konudaki önerileri YSL Beauty All Haours stick fondötenleri ve Touch Eclat Shimmer aydınlatıcılarıdır.

Farlar ve Renkler

Hangi renk far gelin makyajı için daha doğal bir görünüm sağlar? Bu soruya Yiğit İzgi’nin verdiği yanıt bakır, kahve ve bej tonlarıdır. Bu tonlar gözlerinizde daha doğal ve içten bir etki yaratır. Ayrıca eğer gelin bunları kendisi uygulamak isterse Yiğit İzgi sadece farları karıştırmak için bir fırça ve yüzünüze uygulamak için yaslı uçlu bir fırçanın yeterli olacağını söylüyor. Göz makyajı için Yiğit İzgi’nin bir diğer önerisi ise YSL Beauty Dessin Du Regard Waterproof göz kalemidir. İzgi eğer üst göz kapağı içerisinden bu kalemle geçerseniz eyelinerdan daha etkili olacağını düşünüyor. Ayrıca eyeliner kullanmanın zorunlu olduğunu da düşünmüyor. Son olarak Yiğit İzgi gelinlerin takma kirpik takmasını önermiyor. Bu konuda da doğallıktan yana ve YSL Beauty’nin yoğun bir hacim veren ve kirpikleri Argan yağı ile besleyen Mascara Volume Effect Faux Cils‘i öneriyor. Kısacası bu yaz gelinler için daha hafif ve gizli dokunuşlarla zenginleştirilmiş doğal makyajları ile göz dolduracak.

Bir önceki yazımız olan Coachella Makyajlarını İnceliyoruz başlıklı makalemizde Coachella Makyajlarını İnceliyoruz, Dumanlı göz makyajı ve Göz Makyajında Renkler hakkında bilgiler verilmektedir.Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği Sekiz Durum Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.