Güzelkız.com

Makyaj Süngeri (Beauty Blender) Kullanırken Yapılan 5 Hata


Makyaj Süngeri (Beauty Blender) Kullanırken Yapılan 5 Hata

Makyaj süngeri kadınların hayatına girdiğinden beri vazgeçilemeyen bir makyaj malzemesi haline geldi. Fırçaların yerine geçen ve çok daha kullanışlı olan makyaj süngerini doğru kullanabilmek de önemli bir mesele. Çünkü yanlış kullanılan makyaj süngerleri makyajınızı çok daha kötü gösterebiliyor. Bu yazıda makyaj süngeri kullanımına dair yapılan beş hatadan bahsedeceğiz ve nasıl kullanacağınıza dair önemli ipuçları vereceğiz. Eğer kullanım önerilerini dikkate alırsanız çok daha rahat bir şekilde makyaj süngeri kullanabilir, üstelik daha az malzemeyle makyaj yapabilirsiniz. İşte size beş tane tüyo.

Makyaj Süngeri Kuru Kullanılmamalıdır

Makyaj süngerlerine dair yapılan en büyük hatalardan birisi onların kuru kullanılmasıyla ilgili. Makyaj süngerini kuru bir şekilde kullanırsanız daha fazla fondöten kullanmanız gerekir. Çünkü sünger fondöteni içine çektiği için, yayılmasını engeller ve daha çok kullanmanız gerekir. Kapatıcı ya da fondöten sürmeden önce makyaj süngerinizi ıslatırsanız böyle bir sorun yaşamazsınız. Eğer diğer malzemelerle birlikte kullanacaksanız da aynı işlemi öneririz. Çok sıvı ya da sıvıya yakın bir makyaj malzemesini süngerle doğrudan temas ettirirseniz sünger bu malzemeyi içine çekecektir. 

Makyaj Süngeri İle Fondöten Nasıl Sürülür?

Makyaj süngeri ile yapılan bir diğer hata ise fondöteni alıp doğrudan süngerin üzerine sürmektir. Fondöteni ilk önce bir miktar elinize alın ve sonra yavaş yavaş süngere sürmeye başlatın. Böylelikle çok daha az fondöten kullandığınızı da fark edeceksiniz. Ayrıca yüzünüze süreceğiniz fondöten miktarını ayarlamak bu şekilde çok daha kolay olabilir. 

Makyaj Süngeri ile Çok Şey Sürebilirsiniz

Makyaj süngeri kullanımı ile yapılan bir diğer hata ise bu süngerleri sadece fondöten sürmek için kullanmaktır. Hâlbuki makyaj süngeri ile birlikte kapatıcı, jel allık ve de highliter gibi makyaj malzemelerini de kullanabilirsiniz. Hem kullanımı rahat hem de daha az malzemeyle daha güzel bir makyaj yapmanızı sağlayan makyaj süngerleri tam bir kurtarıcıdır. Aynı zamanda çok kısa bir süre içerisinde makyajınızı tamamlamanıza yardımcı olur. Fondöten dışındaki makyaj malzemelerini kullanırken de oldukça işlevseldir. Bu malzemeleri de kullanımına uygun bir şekilde önce elinize daha sonra süngere sürmeniz daha iyi olacaktır. 

Makyaj Süngerleri Düzenli Olarak Temizlenmelidir

Makyaj süngeri siz farkında olmasanız da bakteri üretebilecek bir makyaj malzemesidir. Uzun süre temizlenmeden kullanıldığında içerisinde bakteri ve diğer zararlı maddeler birikebilir. Bu yüzden düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Temizlemeden kullanırsanız cildinize farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hemen hemen her kullanımdan sonra makyaj süngerinizi suya tutun. Makyaj malzemesinin rengi ondan çıkana kadar ılık suyla yıkamanız gerekiyor. Bu şekilde makyaj süngeriniz çok daha kullanışlı ve temiz kalır. Ayrıca çok daha uzun süreli kullanılabilir. Bunun dışında çok kullanıyorsanız haftada bir kere bebek şampuanı ile de yıkayabilirsiniz. Akan suyun altında bebek şampuanı ile bir dakika kadar ovalarsanız temizlenmiş olur.     

Bir önceki yazımız olan Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde makyaj fırçası nasıl temizlenir, Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir ve makyaj süngeri nasıl temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.Makyaj Süngeri (Beauty Blender) Kullanırken Yapılan 5 Hata Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.