Güzelkız.com

Makyaj Setleri Ne İşe Yarar?


Makyaj Setleri Ne İşe Yarar?

Makyaj yapmayı seven bayanların veya makyaj yapmaya yeni başlayanların elinin altında mutlaka bulunması gereken makyaj setleri özellikle özel günlerde, nişan, düğün gibi törenlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kadınların vazgeçilmez tutkusu olan makyajı doğru ve en güzel şekilde yapılmasının en birinci yolu makyaj setini doğru seçmektir. Makyaj setlerinin içinde ayrı renk tonlarının bulunduğu ruj setleri, far setleri, pudralar, kalemler, maskaralar ve daha pek çok makyaj malzemesi toplu halde bulunmaktadır. Özel günlerin dışında özellikle de seyahate çıkarken malzemeleri toplu ve eksiksiz şekilde yanınıza almanız konusunda ciddi kolaylık sağlamaktadır. Bu setler sayesinde yolculuğa çıkarken tüm makyaj malzemelerinizi yanınıza almış olursunuz.

Makyaj Seti Almanızı Gerektirecek Nedenler Nelerdir?

Makyaj setlerinin en büyük avantajı elbette ki pek çok ürünü bir arada bulabilmenizi, kullanabilmenizi ve taşımanızı sağlamasıdır. Aynı zamanda ürünleri tek tek ayrı şekilde almak yerine bir set halinde toplu şekilde almak fiyat açısından daha avantajlıdır. Aynı zamanda makyaj setleri küçük kutular halinde üretildiği için taşınması kolaydır. Herhangi bir yere yolculuğa çıkacağınız zaman tüm ürünleri sorunsuz ve eksiksiz şekilde yanınıza almanızı sağlamaktadır. Makyaj setlerinin içinde rujlar, kalemler, göz farlarının renkleri ve tonları bulunduğu için bütün renk ve tonları karşılaştırarak en doğru rengi seçip kullanmanızı sağlamaktadır. Bunun için ayrı tonlarda ve renklerde pek çok ruj almak yerine seti almanız size avantaj ve kolaylık sağlayacaktır.

Makyaj Setleri ile Makyaj Tarzınızı Seçebilirsiniz

Makyaj setlerinin içinde ışıltılı renkler olduğu gibi aynı zamanda mat rujlar ve renkler de bulunmaktadır. Bu sayede mat tonlarda makyaj yapmak istediğinizde mat renkleri, ışıltılı makyaj yapmak istediğiniz özellikle özel gün gibi zamanlarda ışıltılı renkleri ve tonları tercih edebilirsiniz.

Ruj Setleri

Makyaj setlerinin içinde en çok kullanılan ve tercih edilen ise elbette ki ruj setleridir. Ruj setleri içinde pek çok renk ve tonda ruju bulmak mümkündür. Aynı zamanda kıyafetinize veya modunuza uygun olarak mat veya ışıltılı ruj seçeneklerinden birini seçerek de kullanabilirsiniz.

Makyaj Setlerinin İçinde Bulunan Fırça Setleri

Makyaj setlerinin içinde bulunan fırça setleri pek çok boyut ve türdedir. Kalın başlıklı, ince başlıklı, uzun, kısa, sivri pek çok fırça türünü fırça setleri içinde bulabilirsiniz. Fırçalar kusursuz makyaj yapmanın en önemli unsurlarından biridir. Bu yüzden hangi fırçayı nerde ve nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir.

Kontür Setleri

Kusursuz bir cilt görünümü için doğru kontür renkleri ve tonları seçilmelidir. Makyaj setleri içinde bulunan kontür seti sayesinde cildinize en uygun renk ve tonu karıştırarak bulabilir ve cilt tonunuza en yakın olan rengi seçerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kontür setinin içinde bulunan ürünleri tek tek ayrı halde aldığınızda ödeyeceğiniz fiyat yüksek iken set halinde aldığınızda aynı ürünlere daha az ücret ödeyerek avantaj sağlayabilirsiniz.

Nefise Karatay’a Cilt Bakım Sırlarını Sorduk!

Vichy’nin en son lansmanını düzenlediği Bebek Lucca’daki etkinlikte Nefise Karatay da yer alıyordu. Biz de fırsattan istifade özellikle Vichy’nin cildin eksilen kolajen dengesini düzenleyen Vichy Liftactiv Collagen Specialist kremi hakkında onunla bir görüşme yaptık. Vichy’nin bu kremi ile ilgili bir projeye dâhil olan Nefise Karatay güzel yüzü ve parlak cildiyle de dikkat çekiyor. Özellikle hamilelik döneminde ve genel olarak cildini korumayı nasıl başardığı ve cilt bakımında nelere dikkat ettiği gibi sorulara Nefise Karatay içtenlikle yanıt verdi.

Cilt İçin Önce Temizlik ve Sağlık

Nefise Karatay cilt güzelliğinin sırrının sağlıklı bir yaşam sürmede olduğunu düşünüyor. Beslenme ve uyku alışkanlıklarının düzenli olması ona göre bu konuda en önemli konu. Bu konuda dikkatli olan Karatay her gün uykusunu almaya ve sabah kalktıktan bir süre kahvaltı yapmaya özen gösterdiğini belirtiyor. Bunun yanında dikkat ettiği bir diğer nokta cilt temizliği ve genel olarak cilt sağlığı için kullanılan ürünlerdir. Düzenli olarak cilt bakımı yaptırdığını belirten Karatay cildi için kullandığı ürünlerde çok seçici olduğunu da belirtiyor.

Düzenli Bakım Uygulaması Yapılması Çok Önemli

Karatay’a göre cilt bakımı konusunda da düzenli bir rutin çok önemli. Her gün kullandığı ürünlerin sağlığa zarar vermeyen bir içeriğe sahip olmasına özen gösteriyor. Cildinin temiz kalması için ayrıca özen gösteriyor. Eğer dışarıda cilt bakımı yaptırıyorsa da kullanılan ürünler konusunda ayrıca hassas davranıyor. Öte yandan cilt temizliği ona göre asla ihmal edilmemesi gereken bir konu. Bu yüzden özellikle cildinin temiz kalması için düzenli olarak özenle seçip kullandığı temizleyiciler kullanıyor. Bu ürünler konusunda Vichy markasına çok güvenen Karatay için son zamanlarda en çok özen gösterdiği konulardan birisi de cildin kolajen üretimi ve kolajen dengesi.

Güneş Lekeleri Konusunda Titiz Davranılmalı

Kadınların en büyük sorunlarından birisi de güneş lekeleridir. Küçük bir kızı olan Karatay güneşte ve denizde çok fazla vakit geçirdiğini ve böyle zamanlarda güneş kremini hiç ihmal etmediğini de belirtiyor. Karatay düzenli ve sürekli olarak güne kremi kullanmanın ona annesinden kalma bir alışkanlık olduğunu söylüyor ve bunun kendisine yardımcı olduğunu da vurguluyor. Güneş kremi sadece yaz aylarında kullanılması gereken bir ürün değildir. Hiç bir zaman düzenli olarak kullanmaktan vazgeçilmemelidir. Özellikle kalitesinden emin olduğunuz ve eczanelerde satılan Vichy gibi bir markanın yüksek korumalı güneş kremlerinden faydalanabilirsiniz. Karatay bütün bakım kremlerini eczaneden satın almaya ve güvenilir olmasına özen gösteriyor.

Cildin Olmazsa Olmazı: Kolajen

Nefise Karatay son zamanlarda cilt bakımı ile en çok cildin kolajen dengesinin korumanın önemli olduğunu fark ediyor. Kolajen cildin elastikiyetini sağlayan bir maddedir. Yıllar geçtikçe cildimiz kolajen üretiminde yavaşlıyor. Bu yüzden de sarkma ve yaşlanma etkilerini daha çok hissediyoruz. Bu yüzden Vichy’nin kolajen zengini olan bu yeni ürünü kendisinin çok ilgisini çekmiş. Herkese öneriyor ve şiddetle tavsiye ediyor.

Bir önceki yazımız olan Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri İle Daha Yoğun Kirpiklere Kavuşmak başlıklı makalemizde Doğal Yağlar İle Kirpik Bakımı, Esmerler İçin Doğru Renk ve evde kirpik bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.Makyaj Setleri Ne İşe Yarar? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.