Güzelkız.com

Makyaj Sanatçılarından Profosyonel Kedi Gözü Makyajı İpuçları


Makyaj Sanatçılarından Profosyonel Kedi Gözü Makyajı İpuçları

Bugünlerde göze çarpan moda trendlerinde hayvanlarla ilgili tasarımlar görüyoruz ve buna göz makyajını da dahil ediyoruz.
Örneğin kedigözü makyajı Mısırlılar zamanından beri geleneğini sürdürmüştür ve 2016 2017 ‘nin favori makyaj trendleri arasında yerini alıyor. Ayrıca bu teknik gözlerimize sanatsal bir etki de katıyor.
Hemen hemen ortalama her kadın yıllardır kedigözü makyajı yapmaya çalışıyor. Biz de şimdi sizlere kedigözü makyajının sırlarını vereceğiz.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır ?

 Kedi Gözü Makyajı 2016 17

Kedi Gözü Makyajı 2016 17

1. Üç Muskası: adı üstünde üç adımla gerçekleştirebileceğimiz makyaj trendlerinden olan kedi gözü makyajına ilk önce göz kapağınızı ister kalın ister ince çizgi ile çevreleyin, daha sonra gözyaşı kanalının üzerine küçük bir satır ekleyin ve biz çizgi ile bağlayın, son olarak da göz ucundan başlayarak burun ucuna doğru yaklaşın.

2. Dumanlı gözler için iyi açılı bir fırça ve biraz suya ihtiyacınız olacak, daha sonra fırçayı ıslatarak göz kapağınızın ortasından dışa doğru dolgun gölge oluşturun, kedi görünümü için kirpik kenarının sağından başlayan rimel ile işlemi sonlandırın.

3.Kedi kanatları: dikkate alınması gereken belirli bir hile de gözünüzde sadece sağ kanat oluşturarak, yukarıya doğru uzanan bir hat ile ilerleyin. Alt kapağınızın bir uzantısı gibi görünmesi için ise alt kirpik çizgisi açısını kullanın bu hareket makyajınızın bir simetri kazanmasını sağlayacaktır.

Bakınız: 15 Yeni İlkbahar Yaz 2016 Güzellik Trendi

4.Koyu kahve ile gözlerinizde derinlik oluşturun: koyu kahverengi göz farı gözlere derinlik kattığı gibi oldukça doğal bir görünüm verecektir. Koyu kahverengi farlar mükemmel kedi gözü makyajı oluşturmak için iyi bir zemin hazırlar. Gözlerinize çizgi çizmeden önce bu farı uygulamanız kedi gözler için çok pratik hileler arasındadır.

5. İşaretçiler ve Jeller: jel ile uygulayacağınız kedigözü makyajınıza ucu sivri fırçalarla uygulama yapmalısınız.

Makyaj Sanatçılarından Profosyonel Kedi Gözü Makyajı İpuçları

 Kedi Gözü Makyajı 2016 17

Kedi Gözü Makyajı 2016 17

  • 1. tüm gün kapatıcı kullanmak yerine rakun gözler oluşturarak lekelerinizi kapatabilirsiniz.
  • 2. Beyaz göz kalemi kullanarak kedigözü makyajınıza etkileyici bir görünüm katabilirsiniz. Siyah astar ile başlamadan önce göz kapağınıza önce kahverengi astar kullanarak sonrasında siyah astar kullanabilirsiniz.
  • 3. Daha sonra siyah astarı göz farı gibi dışarıya yaygınlaştırarak dağılmasını sağlayarak mükemmel kedi gözler oluşturabilirsiniz.
  • 4. Küçük bir üçgen anahat açıları oluşturarak altındaki jant kenarından dışarıya doğru simetrik bir şekil vererek üçgenin içini kolayca doldurarak kedi gözü yaratabilirsiniz..
  • 5.pratik göz kalemi uygulayarak da kedigözü makyajınızı elde edebilirsiniz.
  • 6. Ayrıca kedigözü makyajı yapmak için gözlerine parıltı ekleyebilirsiniz ve bu sezon parıltılar son derece revaçta. Sizin de gözlerinize ekleyeceğiniz parıltılar etrafınıza neşeli bakmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hızlı ve Çekici Makyaj Yapmak için 12 Hile ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Makyaj Sanatçılarından Profosyonel Kedi Gözü Makyajı İpuçları YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Makyaj Sanatçılarından Profosyonel Kedi Gözü Makyajı İpuçları […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.