Güzelkız.com

Makyaj Malzemelerinin Doğru Sıralama İle Kullanımı


Makyaj Malzemelerinin Doğru Sıralama İle Kullanımı

Makyaj çantalarında her gün bir artış olur. Bu nedenle de makyaj çantalarında bir kalabalıklaşma meydana gelir. Ancak bu kadar makyaj ürününün arasında hangi ürünün ne zaman sürülmesi gerektiği kafa karıştıran bir durumdur. Çünkü makyaj malzemelerinin doğru bir sıra ile kullanılması durumunda makyaj kusursuz bir görünüme kavuşmuş olur. Bu sıralamanın doğru izlenmesi durumunda güzelliğinize güzellik eklenmiş olur. Sizde ayna karşısından mutlu ayrılmış olursunuz.

Makyaja Hazırlık

Makyaja başlamadan önce cildin makyaja hazırlanması gerekir. Hazırlık aşamasında da öncelikle cilde nemlendirici sürülmesi gerekir. Kişilerin kendi cilt yapılarına uygun bir nemlendirici seçmeleri gerekir. İnce yapılı bir nemlendirici olmalıdır. Cilde kesinlikle ağırlık yapılmamalıdır. Cildin nemlendiriciyi güzel bir şekilde emmesi üzerine makyaj bazı uygulamak gerekir. Cilt yapınıza göre isterseniz yağlanmayı engelleyen bir yapıda olsun, isterseniz gözenek gizleyici bir yapıda olsun istediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

İlk Aşama Gözler

Makyaja kesinlikle fondöten ile başlanmamalıdır. Bu en büyük hatadır. Cildin nemlendirilmesi işleminin sona ermesinin ardından göz makyajı ile makyaja başlanmalıdır. Nedeni ise göz makyajı sırasında düşen farların tozu makyajda bozulmaya neden olur. Kaşlarınıza göz makyajından önce şekil vermeniz gerekir. Bu sayede göz makyajı bir bütünlük içerisinde bulunur.

Kaş Uygulaması

Kaşların şekillendirilmesi aşamasında öncelikle kaşları yukarı doğru olacak şekilde taranması gerekir. Kaş rengine uygun bir kaş kaleminin tercih edilerek kaşların arasında bulunan boşlukların doldurulması gerekir. Kaşların belirginliğinin makyajın yoğunluğuna uygun şekilde ayarlanması gerekir.

Far Uygulaması

Göz makyajı yapılırken eyeliner den önce far uygulaması yapılmalıdır. Far sürerken doğal bir görünüm elde etmeye dikkat edilmelidir. Far güzel bir şekilde dağıtılmalı ve göz pınarının olduğu kısma aydınlatıcı sürülmelidir.

Eyeliner Uygulaması

Far uygulamasının ardından göze eyeliner sürülmelidir.

Maskara Uygulaması

Gözlerin daha büyük görünmesini isterseniz tercihiniz maskara olmalıdır. Bu sayede göz makyajı daha belirgin bir hale gelecektir. Eğer iki kat maskara kullanırsanız o zaman kirpikleriniz daha hacimli bir hal alır.

İkinci Aşama Ten

Ten makyajına geçildiği zaman kullanılması gereken ilk ürün fondöten olur. Fondötenin cilt tipinize uygun olacak bir yapıda olması gerekir.

Kapatıcı Uygulaması

Fondöten uygulamasından sonra kapatıcı sürülmelidir. Fondöten uygulamasından sonra ciltte bulunan izlerin ve göz altı morluklarının ortadan kalkması için kapatıcı sürmek en doğru davranıştır.

Bronzer Uygulaması

Kontur ya bronzer kullanmanın arasında herhangi bir fark yoktur. İstediğiniz sırada kullanabilirsiniz. Bronzer elmacık kemikleri üzerine kullanılmalıdır.

Allık Uygulaması

Allık yüz hatlarında bir belirginleşmenin meydana gelmesi için önemlidir.

Aydınlatıcı Uygulaması

Şakak kısımlarına, burunun uç kısmına, kaş altına uygulanmalıdır.

Üçüncü Aşama Yüzünü Renklendir

Ten makyajının ardından yüzün renklendirilmesi ve yüzü boyutlandırmak gerekir. Kontur uygulaması yapılacağı zaman elmacık kemiklerine, çene kısmına ve alın çizgisine uygulanmalıdır. Yüzünüzü aydınlatmak amacı ile son olarak yüze aydınlatıcı sürülmelidir.

Dördüncü Aşama Dudak

Rujun daha kalıcı olmasını isterseniz dudak makyajına öncelikle dudak kalemi ile başlamak gerekir. Bu sayede daha kalıcı ve daha keskin bir görünüm kazanmış olur. Dudak kaleminin ruj ile uyumlu olması gerekir. Dudaklar dudak kalemi ile çerçevelenmelidir. Dudak kaleminden sonra mat bir ruj uygulanması durumunda dudaklar daha kusursuz bir görünüm kazanmış olur.

Son Aşama

Makyajın son aşamasında makyaj bittiği için artık geriye bir tek makyajın sabitlenmesi işlemi kaldı. Makyaj sabitleyici sıkılmadan önce rujun kuruduğuna emin olunmalıdır. Makyaj sabitleyici spreyin on beş santimlik bir uzaklıktan sıkılması ve kurumasını beklemek gerekir.

Kış Makyajı İçin Etkileyici Tüyolar

Havaların soğuması ile birlikte makyajında soğuk geçirmeyecek bir hal almasının sağlanması gerekir. Bu sayede makyaj çok daha güzel bir görünüm elde etmiş olur.

Nemin Hapsedilmesi ve Cildin Canlanması

Kışın havaların soğuması ile birlikte ciltte kurumalar meydana gelir. Özellikle de rüzgârlı zamanlarda ciltte nem kaybı oluşmaya başlar. Bu da zaman içerisinde cildin canlılığını kaybetmesine neden olur. Canlılığını kaybeden ciltte matlaşma meydana gelir. Bu nedenle de kış aylarında cilt için yapılması gereken en önemli durum cildin nemini geri kazandırmak ve canlı görünmesini sağlamak olur. Loreal Paris markasına ait olan Işıltı Canlandırıcı Şeker Peeling ölü derilerinden temizlenmesine yardımcı olur. Pürüzleri gidererek cildin ışıltısını geri kazanması sağlanabilir. Cildin nemini yetmiş iki saat boyunca koruması gerekir. Onun içinde Loreal Paris markasına ait olan Nem Terapisi Aloe Vera Suyu oldukça faydalı olur.

Destek Makyaj Bazından

Cilt kuruması ve çatlaması nedeni ile kızarır. Kızaran bir ciltte makyajın kusursuz bir hal almasını sağlamak için makyaj bazının kullanılması gerekir. Onun içinde en uygun ürün Loreal Paris markasına ait olan Infaillible Kızarıklık Giderici bir makyaj bazının kullanılması gerekir. Bu sayede ciltte meydana gelen kızarıklıklar giderilebilir. Makyaj bazı aynı zaman da cilt tonunun düzenlenmesine de yardımcı olur.

Kalıcı Ten Makyajı

Kış makyajı yaparken dikkat edilmesi durumlardan birisi de pürüzsüz olmasıdır. Doğal bir fondöten kullanılmalıdır. Ancak kapatıcılığının da yüksek olması gerekir. Hem cildin nefes almasına yardımcı olan hem de pürüzsüz bir görünüm elde etmek için Loreal Paris markasının Infaillible 24H Fresh Wear fondöteninin kullanılması gerekir. Ürünün aynı zaman da gün boyu kalıcı bir etkiye sahiptir. Kış makyajı için en uygun ürünler arasında yerini alır.

Yorgunluk Göz Altından Silinsin

Kılın ciltte meydana gelen kuruluk nedeni ile gözaltında da morluklar meydana gelir. Loreal Paris markasında yer alan Infaillible Concealer Pomade kapatıcısı gözaltında meydana gelen morlukların giderilmesine yardımcı olarak kusursuz bir görünümün elde edilmesini sağlar.

Tende Sabitleme

Ten makyajı yapılırken kullanılan likit ürünlerin sonrasında kalıcılığın arttırılması gerekir. Onun içinde ince bir yapıya sahip olan pudra tercih edilebilir. Kışın soğuk hava nedeni ile burun kısmında ve ağız çevresinde makyaj kalıcılığı kaybedilir. Pudranın bu kısımlara uygulanması durumunda makyajın daha fazla dayanma olasılığı meydana gelmiş olur. Loreal Paris markası True Match Prestige ürünü ile doğal ve kalın bir katmana sahip olmadan makyaj sabitleme işlemi yerine getirilir.

Akmayan Göz Makyajı

Kış aylarında rüzgar ve soğuk nedeni ile gözlerde yaşarmalar meydana gelir. Bu nedenle de göz makyajında akma meydana gelir. Göz makyajı için suya dayanıklı olan ürünlerin tercih edilmesi en doğru seçim olur. Eyeliner olmadan olmaz diye düşünüyorsan Loreal Paris markasından Superliner Tattoo Signature Liner eyeliner tercih edilmelidir.

Tercih Kalıcı Rujdan Yana Olmalıdır

Kış aylarında dudakların kurumasını engelleyen, nemlenmesine yardımcı olan ve kalıcı bir ruj tercihinde bulunulmalıdır. Onun içinde Loreal Paris markasında Infaillible kalıcı ruj tercih edilmelidir. Bu sayede dudaklarınız hem soğuktan korunmuş olur hem de hoş bir görünüm elde edilmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Loreal Paris ve Isabelle Marant Makyaj Koleksiyonu başlıklı makalemizde loreal paris cilt bakım ürünleri, loreal paris koleksiyonları ve loreal paris makyaj ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.Makyaj Malzemelerinin Doğru Sıralama İle Kullanımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.