Güzelkız.com

Makyaj Hileleri ile Daha Mükemmel Makyajlar


Makyaj Hileleri ile Daha Mükemmel Makyajlar

Makyaj yapmak oldukça zor görünür. Ancak makyaj yapmanın da küçük hileler ile birlikte daha kolay yapılma durumu vardır. Bu hileler sayesinde makyaj yapmak çok daha kolay bir hale gelir. Üstelik kusursuz bir cilde de sahip olma durumunuz olur. Bu nedenle bu hileleri öğrenmenizde fayda vardır.

Plastik Bir Kaşıktan Yardım Alın

Plastik kaşığı gözlerinizin altına tutarak maskarayı alt kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem herhangi bir yere bulaşma ihtimali olmaz hem de uygulama rahat bir şekilde yerine getirilir. Bunun için bir plastik kaşıktan yardım almanız kusursuz alt kirpikler için yeterli olur.

Bant Deyip Geçmeyin

Makyaj yaparken bant size büyük oranda yarar sağlar. Bunun için yapmanız gereken işlem ise hem eyeliner çekeceğiniz zaman hem de göz farı süreceğiniz zaman sınırlarınızı bant ile belirlemeniz gerekir. Bu sayede herhangi bir hata yapma olasılığınız da ortadan kalkmış olur. Bu da size büyük oranda zaman kazandırır. Çok daha kısa bir sürede üstelik hiçbir hata olmadan eyeliner uygulaması ve far uygulaması yerine getirilmiş olur.

Göz Damlası ile Tasarruf Sağla

Maskaralarda belli bir süre sonra kurumalar meydana gelir. Bu kurumalar nedeni ile yeni maskara alma ihtiyacı ortaya çıkar. Ancak maskara kuruduğu zaman içerisine sadece birkaç damla göz damlasından damlatılması halinde maskaranın ömrü uzamış olur. Bu sayede yeni maskara almaktan kurtularak tasarruf etme imkanına sahip olursunuz.

Beyaz Kalemden Faydalanmayı Unutmayın

Beyaz kalem gözler için vazgeçilmez bir hile kaynağıdır. Çünkü beyaz kalem sayesinde gözlerin olduğundan daha büyük görünme durumu vardır. Gözlerin çok daha büyük görünmesi için göz içine siyah kalem değil beyaz eyeliner çekmek gerekir. Bu sayede gözler normalde olduğundan çok daha iri bir görünüme kavuşmuş olur. Üstelik sadece küçük bir dokunuş ile bu görünümü elde etmek mümkündür. Tek dokunuş sayesinde herkesin dikkatlerini çekecek olan mükemmel bakışlara ve daha iri gözlere sahip olmuş olursunuz. Bu da size büyük oranda bir fırsat sağlar.

Daha Kıvrık Kirpikler İçin

Kıvrımlı kirpikler gözlerin daha güzel görünmesine yardımcı olur. Ancak kıvrık kirpiklere sahip olmak uğraştırıcıdır. Ancak küçük bir dokunuş ile daha kıvrık kirpiklere sahip olma imkanınız vardır. Onun içinde kirpik kıvırıcı olan cihazın kirpik diplerine uygulanmasının ardından yavaşça ve nazik bir şekilde çevrilmesi gerekir. Bu sayede kirpikler çok daha kıvrık bir yapıya sahip olmuş olur. Kirpiklerin üzerine bir de maskara uygulamasının yapılması ile birlikte ortaya harika bir görünüm çıkmış olur.

Peçeteden Yardım Almayı Unutmayın

Dudağınıza kırmızı ruju uygulamanızın ardından peçeteye dudaklarınızı bastırmanız gerekir. Peçetenin üst kısmından dudaklarınıza transparan pudra uygulamasını yerine getirmeniz gerekir. bu sayede daha kalıcı rujlar elde edilmiş olur.

Kapatıcı Uygulaması

Kapatıcının eyeliner fırçasından yardım alarak uygulanması halinde daha kontrollü bir makyaj uygulaması elde edilmiş olur.

Maskara Fırçasının Faydaları

Maskaranın bitmesinin ardından fırçayı yıkayarak kaşlara şekil vermek ya da kaşları boyamak için kullanmak oldukça doğru bir tercih olur.

Fön Makinesi Size Yardımcı Olur

Kirpik kıvırıcısının fön makinesi ile biraz ısıtılması halinde kirpikler daha kolay bir şekilde şekil alır.

Sivilceli Cilt Yapısına Sahip Olan Kişiler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Sivilcelerin ortadan kaybolması ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak cildinde sivilce bulunan herkesin en fazla istediği durumlardan birisidir. Buna kavuşmak aslında zor değil. Cilde düzenli bir şekilde ve doğru bir şekilde bakım yapılması aynı zaman da cilt yapısına uygun olan makyaj malzemelerinin tercih edilmesi durumunda sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Aynı zaman da cildinizde bulunan yağlı görünüme de engel olma durumunuz var. Yüzünde sivilce bulunan kişilere genellikle makyaj yapmaması söylenir. Ancak burada bahsedilen makyaj hafif ve aynı zaman da sivilcelerin gizlenmesini sağlayan bir makyaj şeklidir. Bu sayede cildinizde bulunan sivilcelerin gizlenmesi sağlanmış olur.

Cildin Nemlendirilmesi Gerekir

Eğer sivilceli bir cilt yapısına sahipseniz o zaman cildiniz yağlı bir cilttir. Yağlı bir cilt yapısına nemlendiricinin kullanılmaması yapılan en büyük hatadır. Makyaj işlemine başlamadan cildin güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Ardından cilt yapısına uygun olacak bir nemlendirici ile güzel bir şekilde nemlendirilmelidir. Cildin nemlendirilme işleminin ardından cilde makyaj bazı uygulanmalıdır. Çünkü sivilceli bir cilt yapısında kızarıklıklar bulunur. Bu kızarıkları gizlemek ve önlemek içinde yeşil renge sahip olan makyaj bazı kullanılır. Cilde ağır gelmeyen ve aynı zaman da su bazlı olan Maybelline markasına ait FaceStudio makyaj bazı size fayda sağlar. Kızarık görünümünün azalmasına yardımcı olarak istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Doğru Bir Fondöten Tercihi Yapılmalıdır

Yağlı olan ciltlerde gün içerisinde parlamalar meydana gelir. Cildin parlamasını önlemek için yapılması gereken işlem ise Maybelline New York markasına ait olan Matte Poreless Fondöten tercih etmektir. Sağladığı mat görünüm ile cildin parlamasını engeller. Ayrıca cildinizde bulunan gözeneklerin de görünümünü gizlemeye yardımcı olur. Sivilcelerin görünümünü gizlemek içinde cildinize ten renginizden ya 1 ya da 2 ton daha açık olan bir kapatıcı uygulamanız gerekir. Kapatıcıyı bir fırça ile hafif bir şekilde dağıtmanız gerekir. Sivilcelerin kapatılması için cilde bir çok ürünün kullanılmasına gerek bulunmaz. Sivilcelerinizi kapatmak için Maybelline New York markasına ait olan Anti Age Eraser kapatıcının kullanılması durumunda en doğru uygulama yerine getirilmiş olur.

Fırçaların Temizliği Önemli

Kullanılan makyaj fırçalarının temiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü temiz olmayan fırçaların üzerinden makyaj malzemeleri nedeni ile kalıntılar bulunur. Bulunan kalıntılar cilde geçerek gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu nedenle de makyaj fırçalarının temiz tutulması oldukça önemlidir. Fondöten ve kapatıcının cilde uygulanmasının ardından transparan bir pudra tercih ederek makyajın sabitlenmesi sağlanmalıdır. Çünkü makyajın gün içerisinde bozulması istenen durumlar arasında değildir. Pudra sayesinde makyaj cilde sahiplenmiş olur. Bu da oldukça önemli olan durumlar arasında yer alır.

Doğru Allık ve Bronzer Tercihinde Bulunulmalıdır

Cildin kusurlarını gizlemek için mat allık ve bronzer tercih edilmelidir. Allığı cildinize uygularken gülümseyerek uygulamanız doğru olur. Bronzer ise ciltte bronzlaşan kısımlara uygulanmalıdır. Bu sayede cilt hem sağlıklı hem de enerjik bir görünüme kavuşmuş olur. Hem gözeneklerin hem de sivilcelerin belli olmaması için Maybelline New York markasına ait olan Master Storbing Liquid aydınlatıcı tercih edilmelidir. Gün içerisinde makyajın tazelenmesine ihtiyaç duyulması halinde ince bir yapıya sahip olan ve ten renginde pudra tercih edilmelidir. Gece uyumadan önce ise cilt yapınıza uygun olan bir makyaj temizleyici ile makyajınızı temizlemeniz gerekir. Gözeneklerin sıkışması amacı ile tonik uygulamakta en doğru işlem olur.

Bir önceki yazımız olan Suya Dayanıklı Makyaj Modelleri başlıklı makalemizde Allık Tercihi, Aydınlatıcı Tercihi ve Su Geçirmeyen makyaj malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Makyaj Hileleri ile Daha Mükemmel Makyajlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.