Güzelkız.com

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları


Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir?

Estetik cerrahi alanının en çok merak edilen, sıklıkla kilo verme yöntemi olarak adlandırılan Liposuction, kilo problemi yaşayan kişilerin vücutlarında bulunan fazla yağları aldırdığı bir işlem olarak adlandırılmakta. Genel olarak karın, kalça, uyluk, yüz ve belirgin bölgelerine uygulanan işlem yağ dokularının alınarak kişilerin vücut hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için uygulanmaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle kilo problemi yaşayan kişilerin diyet programları ile yağlarından kurtulma aşamaları uygulanmaktadır. Tedavilere olumsuz yanıt veren kişiler için son çare olarak uygulanan bir cerrahi işlem olduğunu belirtmek istiyoruz.

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

 

Belirli Aralıklarla Luposuction Yaptırmak Gerekir Mi?

Bazı durumlarda hastalar bu operasyonu “Botoks” işlemi ile karıştırmaktadır. Sürekli olarak ameliyatlı olan bir bölgenin sonradan tekrar bir operasyona maruz kalıp kalamayacağını sormaktadır. Liposuction operasyonları sonunda ameliyatlı bölgelere tekrardan bir operasyon uygulanmaz. Sağlık açısından bölgede bulunan tüm yağlar alınmaz. Bu nedenle kalan bir miktar yağ sonradan büyümeye kalkarsa Lipo operasyonu tekrardan uygulanabilmektedir. Bu operasyonlar sonucunda hastaların kendilerine olduğundan daha fazla dikkat etmeleri, yağlı ya da abur cubur gibi besinlerden mümkün olduğunca uzak durmaları gerekmektedir.

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

 

Liposuction Zararlı Mıdır? Herhangi Bir Şekilde Ölüm Riski Var Mıdır?

Cerrahi operasyonlar arasında en güvenilir ameliyatlar arasında yer alan Liposuction işlemlerinin herhangi bir zararı, bir riski bulunmamaktadır. Ölüm riskinin bulunmadığını belirten doktorlar, hastalarda ani bir komplikasyon gelişmesi durumunda istenmeyen durumların da meydana gelebileceğini belirtmekte. Bugüne kadar bu operasyon sonucu hayatını kaybeden kişi sayısının bulunmadığını söyleyebiliriz.

 

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

 

Liposuction Fiyatları

Liposuction, özel bir cerrahi operasyon olması nedeni ile ameliyat ücretlerinin tam anlamı ile belirgin olmadığını belirtmek istiyoruz. Fiyatlar, ameliyat yapılacak bölgeye, vücuttan alınan yağ durumuna göre değişiklik kazandığını belirtmek istiyoruz. Fiyat önerisi almak adına kliniklere başvuru yapabilir, vücut analizleri yaptırarak fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction Nedir?

Sıradan bir Liposuction operasyonu ile Vaser Lipo operasyonu arasında çok fazla bir fark olmadığını dile getiren uzmanlar, sıradan bir lipo operasyonunda vücudun her bölgesinden yağ alırken Vase Liposuction operasyonunda bölgesel çalışmaların yürütüldüğünü dile getirmekteler. Bazı kişilerde meydana gelen bölgesel kilo problemlerine en uygun çözümün vaser operasyonundan geçtiğini, bu operasyon sonucunda alınan yağların vücut içerisinde farklı alanlarda kullanıldığından bahsedilmekte. Örnek olarak; bel bölgesinden alınan yağlar operasyon sırasında göğüslerin daha dolgun görünmesi için, yüz bölgesinde çizgileri kapatmak, dudakların dolgunlaştırılmasını sağlamak adına da kullanıldığını belirtebiliriz.

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Sonrası Nasıldır?

Lokal anestezi ile uygulanan bir ameliyat olması nedeni ile Liposuction oldukça hafif sonuçlar ile sona eren bir ameliyat türüdür. İyileşme süreci oldukça hızlı olup hastaların birkaç gün içerisinde işlerine başlayabileceği, 2 haftadan sonra normal aktiviteleri ile hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilecekleri ifade edilmekte. Ameliyatın uygulandığı bölgeye göre ağrılar değişmekte olup kısa sürede geçeceği belirtilmekte. Ameliyat olunan hastane ya da doktor ayrımı olmaksızın operasyonlar sonucunda korse kesinlikle takılmalıdır. Korse, operasyonlar sonucunda vücudun belirli bir şekilde kazanması için gerekli görülmektedir. Son zamanlarda kilo sorunlularından ziyade vücutlarını toplatmak isteyen kişilerin de artış göstermesi korse durumunun bir gereklilik hale gelmesine neden olmuştur.

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları

Lazer Liposuction

Operasyon korkusu yaşayan kişiler için alternatif yöntem arayışında olan kişiler içinde çeşitli çözüm önerileri bulunmaktadır. Lazer Liposuction operasyonu sırasında hastalar uyutulmadan, narkoz alımı yapılmadan canı olarak işlemlere şahit olabilirler. Öncelikle operasyon yapılacak bölgelere ufak ince delikler açılır. Sonrasında lazer işlemi başlayarak vücut içerisindeki yağın erimesi sağlanır. Eriyen yağlar, açılan bölgelerden dışarı atılarak operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanmasına olanak sağlar.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Ürünlerdeki Zararlı Maddeler başlıklı makalemizde paraben içermeyen markalar ve paraben nedir zararları hakkında bilgiler verilmektedir.Liposuction Nedir ve Liposuction Fiyatları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.