Güzelkız.com

Liposuction ile Zayıflayarak Değil Bölgesel İncelin


Liposuction ile Zayıflayarak Değil Bölgesel İncelin

Liposuction ile uzun diyetler yapmadan, ağır ameliyatlar geçirmeden ve günün her saati spor yapmadan bölgesel incelmek mümkün. Olur ya, bazı insanlar vardır şişman değil, bölgesel olarak balıketlidir. İşte Liposuction sayesinde bölgesel olarak zayıflamak mümkündür. Liposuction aynı zamanda lipoplapsi olarak veya bölgesel zayıflama olarak da bilinir. Lipoplapsi, fazla yağ depolarını eriterek vücudun bazı bölgelerini incelten cerrahi işlemdir.

Ancak lipoplapsi zayıflama değil, sadece incelme yöntemidir. Kişi ne kadar ideal kiloda olsa bile bazı bölgeleri kilolu olabilir. Örneğin kalçası, göğüs bölgesi veya karın bölgesi normalden biraz çıkıntılı olabilir. Bu durumlarda insanlar lipoplapsi yaptırarak bölgesel olarak zayıflayabilir.

Lipoplapsi İçin En Uygun Hasta

Lipoplapsi için en uygun hasta sağlıklı ve vücut formu iyi düzeyde olan hastalardır. Yani, 100 kilo olan bir kişiye lipoplapsi yapmak son derece yanlıştır. Fakat ideal kiloda olup bazı bölgeleri şişman olup bölgesel olarak zayıflamak isteyen hastalar lipoplapsi için uygundur. Bu nedenle lipoplapsi bir zayıflama operasyonu olarak değil bölgesel olarak zayıflama olarak düşünülmelidir.

Lipoplapsi ile pek çok bölge tedavi ettirilebilir. Bu bölgeler arasında karın ve bel bölgesi, kalçalar ve basen bölgeleri, kol, boyun ve sırt bölgesi, dizin iç kısmı, göğüs bölgesi, yanak ve çene altı, baldırlar ve ayak bilekleri gibi fazlalıklar alınabilir. Lipoplapsi tek başına inceltme ameliyatı olarak da yapılabilir, aynı zamanda yüz germe, meme küçültme ya da karın germe ile de beraber yapılabilir.

Lipoplapsi Spor Yerine Geçmez

Lipoplapsi diyet yerine geçmez ve asla bir spor ile kıyaslanamaz. Lipoplapsi spor ile desteklenebilir ya da diyet yaparak inceltilen bölgenin sağlığı korunabilir fakat asla bir diyet ya da egzersiz değildir. Ayrıca lipoplapsi selülit tedavisi yerine de geçmez. Baldırlarda veya diz kapaklarında oluşan gamzeli selülit için farklı tedavi uygulanmalıdır.

Lipoplapsi, aşırı kilo vermekten meydana gelen sarkmaların düzelmesine yardımcı olur. Böylece sarkıntılarınızı aldırarak daha güzel ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Lipoplapsi Ameliyatı Nasıl Olur?

Lipoplapsi, küçük ve belirgin olmayan kediler halinde yapılır. Öncelikle vücutta bulunan yağ dokusu bir şırınga yardımıyla vücuttan çekilir. Böylece vücutta bulunan şişkinlik ortadan kaybolduğundan görüntü bozukluğu da ortadan kalkmış olur. Birçok hastada cerrahi müdahaleden sonra 1 ay içerisinde iyileşme görülür fakat bazı durumlarda 8 haftaya kadar sonuç alma beklenebilir. Bu durum hastanın lipoplapsi yapılan bölgesine göre farklılık gösterir.

Gerektiği gibi diyet ve egzersiz yapıldığı takdirde vücuttan alınan yağlar geri alınmaz ve uzun ömürlü sağlıklı görüntüye kavuşmak mümkün hâle gelir. Ancak lipoplapsi ameliyatından sonra dikkatsiz beslenme ve aşırı hareketsizlik inceltilen bölgede yeniden sarkıntı ve şişkinlik oluşmasına neden olur.

 

İyi Karar Verilmeli

Lipoplapsi kesinlikle hasta kişinin deri dokusunu değiştirmez bu nedenle esnek deriye sahip olmak her zaman avantajlıdır. Lipoplapsi işleminin kesin sonuç vermesi için sağlıklı vücut hatlarına ve yeterli gelmesi gerekir. Aksi takdirde lipoplapsi uygun görülmez. Yüz germe, karım germe ve diğer estetik işlemlerinin de garanti sonuç vermesi için belli bir kilonun altında olmak gerekir.

Moral, lipoplapsi operasyonu için çok önemlidir. Hasta, kendine bu konuda güvenebilmelidir. Bu nedenle belli kilonun altında olan ve operasyon sonrası sağlıklı sonuç alabilmek için çaba sarf edeceğine emin olan bireyler lipoplapsi operasyonu geçirebilir. Ortalama bir hafta içerisinde iyileşmek mümkündür tabi bu durum lipoplapsi yapılan bölgeye göre ve alınan yağ miktarına göre değişiklik gösterir.

Yaşlanma Karşıtı Öneriler

Cildinizin uzun süre genç kalmasını istiyorsanız elbette bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Yaşlanmaktan anlaşılan terimler çok farklıdır. Yaşlanma denilince insanın aklına gelen cildin kırışması, gözlerin iyi görmemesi çeşitli ağrıların başlaması, tansiyon yükselmesi ve kolesterol yükselmesi gibi sebeplerdir. Oysa yaşlanma sadece burada sayılan unsurlar ile olmaz. Beden yaşının ruh yaşından küçük olması da bir yaşlılıktır.

Yani yaşlanmak için illa ki fiziksel gücünüzü kaybetmeye gerek yok. Örneğin normalde fiziki olarak 20 yaşındasınız fakat kendinizi 40 yaşında gibi hissediyorsunuz. Bu da bir çeşit yaşlanmadır. Birçok ülkede yaşlılık rakamları farklıdır. Örneğin gelişmemiş ülkelerde insan ömrü ortalama 48 yılken Japonya’da insan ömrü 80 yıldır. Fakat yapılan araştırmalara göre insanlar ortalama 150 yaşına kadar yaşayabilirler.

Insan kendini kendisi yaşlandırır. Sigara kullanımı, alkol kullanımı, temizlik, sosyal hayat, beslenmede yetersizlik, yoksulluk ve aşırı ilaç kullanımı insan sağlığını çeşitli yönlerde etkiler. Bu etkenler hem cildi hem vücudu erken yaşlandırır.

Yaş İlerledikçe Vitamin Deposu Azalıyor

İnsanın yaşı ilerledikçe vücutta bulunan A, B1, B2, B3, B12, C ve E vitaminleri azalıyor. Bunlarla beraber folik asit, demir, krom, çinko eksiklikleri de görülüyor. Çünkü insan vücudu yaklaştıkça fazla vitamin depolayamıyor. Bu nedenle bu tür vitamin ve mineral içeren besinlerin çocukluk ve gençlik çağlarında yeterince tüketilmesi gerekiyor. Yaşlılık zamanında tüketilen faydalı besinler vücut sağlığını geçici olarak koruyor.

Vücudun erken yaşlanması genetik bir faktör de olabilir. Genetiği etkileyen faktörlerden bir tanesi de beslenmedir. Bu durum bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Örnek vermek gerekirse insan vücudunda bulunan büyüme hormonu vücudun bağışıklık sistemini de arttırır. Ancak büyüme hormonu yaş ilerledikçe çok daha az miktarda salgılanır.

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Ne Yapılabilir?

Yaşlanmayı geciktirmek için 3 beyazdan mutlaka uzak durmalısınız. Bu üç beyaz ise tuz, un ve şekerdir. Bu üç beyaz cildin ve bedenin erken yaşlanmasına neden olur. Bununla beraber yağsız süt ve yoğurt tüketin. Yağlı süt ve süt ürünleri cildin yağlanmasına dolayısıyla zamanla erken yaşlanmaya sebebiyet verir.

Bol bol su için. Uzmanlar sağlıklı bir vücut için günde 2.5 litre su içilmesi gerektiğini vurguluyor. Az su içmek başta böbreklere zarar verdiği gibi diğer organları da olumsuz yönde etkilemektedir. O yüzden günde en az 2,5 litre su tüketin.

Meyve Ve Sebze Tüketimini Arttırın

Bol bol meyve ve sebze yiyin. Fakat meyve sebze seçiminde doğal davranın. İlaçlanmış ve hormonlu sebzelerin ya da meyvelerin insan vücuduna bir yararı olmadığı gibi aksine daha da yaşlanmasına yol açıyor. Meyve ve sebzenin yanında haftada en az iki kere balık ve diğer kırmızı et ürünlerinden tüketin. Yani, haftada iki gün balık, tavuk veya et çeşitlerinden yemelisiniz.

Yaşlanmayı geciktirmek için katı yağlardan uzak durun. Özellikle cips, hazır patates gibi yiyecekler insan sağlığına büyük oranda zarar vermektedir. Bununla beraber asitli içecekler de tüketmemelisiniz. Kola, fanta, gazoz gibi asitli içecekler insan sağlığına büyük oranda zarar vermektedir.

Zeytinyağı Kullanımını Arttırın

 

Normal yağ yerine zeytinyağı, beyaz ekmek yerine kepek ekmeği kullanın. Zeytinyağı dünyada eşi benzeri olmayan gıdalardan biridir. Bu nedenle çorbalarınızda, dolmalarınızda ve salatalarınızda mutlaka zeytinyağı kullanın. Beyaz ekmek kilo aldıran gıdaların en başında gelir. Bu nedenle sağlıklı yaşam için beyaz ekmek değil kepek ekmeği tüketin.

Bununla beraber ağız ve diş sağlığınıza önem vermelisiniz. Bu nedenle düzenli olarak günde üç kere dişlerinizi fırçalamalısınız. Sağlıklı yaşam için bu önerileri dikkate almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kıskançlık Nasıl Kontrol Altına Alınır? başlıklı makalemizde kıskançlığın aşamaları, kıskançlığın seviyeleri ve Kıskançlık Nasıl Kontrol Altına Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.Liposuction ile Zayıflayarak Değil Bölgesel İncelin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.