Güzelkız.com

Liposuction ile Üç Boyutlu Vücut Şekillendirme


Liposuction ile Üç Boyutlu Vücut Şekillendirme


Liposuction bizim bildiğimiz anlamıyla genel olarak yağ aldırma demektir. Ama artık çok daha geniş bir uygulamadır. Bugün liposuction sadece yağ aldırmak için değil aynı zamanda vücuda şekil vermek ve form kazandırmak için de başvurulan bir uygulama haline geldi. Vücuduna daha fit bir görünüm vermek isteyen her kadın da bu yönteme başvuruyor. 

Yağlanma ve Liposuction

Kadın vücudunun bazı bölgelerinin yağlanması farklı nedenlere bağlıdır. Bazen genetik nedenlerden bazen de hormonal sebeplerle kadınların bazı bölgeleri yağlanmaya yatkındır. Liposuction da genelde istenmeyen yağlardan kurtulmak için yapılan bir yağ aldırma uygulaması olarak bilinir. Ama aslında daha farklı uygulamaları da kapsayan bir işlemdir. Mesela liposuction yöntemiyle yağ aldırabileceğiniz gibi bazen vücudun bazı bölgelerine yağ da eklenebiliyor. Bu işleme de lipodilling adı veriliyor. Bazı bölgeleri sıkılaştırmak için yapılan işlemler ve de cildin hemen altındaki dokuların kalitesini arttırmak için yapılan işlemler de liposuctiona dâhil olarak kabul ediliyor. 

Selülit ve Liposuction

Selülit ve çatlak gibi istenmeyen görüntüler de hem dengesiz beslenmenin, hem genetik faktörlerin hem de yaşlanma ve kilo alıp vermenin sonucunda ortaya çıkabilir. Üç boyutlu liposuction yöntemi, yağ dokusunun hem iç hem de dış tabakalarını tünelizasyon tekniğinin uygulanmasını, ütüleme de denilen homojenizasyon tekniğini ve de bağ dokusunun daha sıkı hale gelmesi için yapılan işlemleri de kapsıyor. 

Üç Boyutlu Liposuction Nasıl Uygulanıyor?

Bu uygulamadan önce hastaya hangi bölgelere uygulanacağına bağlı olarak genel ya da lokal anestezi yapılıyor. Üç boyutlu liposuction genel olarak vücudun hemen hemen tüm bölgelerini kapsayan bir uygulama. Yağlanma olmayan bölgeler bile bu şekilde daha sıkı hale geliyor. Amaç sadece fazla yağlardan kurtulmak değil aynı zamanda vücuda üç boyutlu ve derinlikli bir şekilde vermek olduğu için genel liposuction uygulamalarından daha uzun sürebiliyor. 

Üç Boyutlu Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Kollar, sırt, yüz ve boyun başta olmak üzere üç boyutlu liposuction vücudun uygun olan her yerine geniş bir şekilde uygulanabiliyor. Uygulamanın tamamlanmasının ardından vücudun kendisini toparlaması ve yeni biçimine çabuk girmesi için bandaj ve korse kullanılıyor. Bandajlar genel olarak uygulamanın ertesi günü çıkartılıyor. Ama korseler daha uzun süre kalıyor. Korseler vücudun farklı bölgelerine uygun olarak hazırlanıyor. Bu korselerin 3 ya da 4 hafta kadar kullanılması gerekiyor. Eğer hemen forma girmek için egzersiz ve spor yapmaya başlamak isterseniz 2 ya da 3 hafta beklemeniz yeterli. Ama hafif bir fiziksel aktivite ya da yürüyüşe başlamak için operasyondan sonra sadece bir ya da iki gün geçmesi gerekiyor. 

Vücudun tamamına uygulanan ve daha çabuk şekil almasını sağlayan üç boyutlu liposuction uygulamasının etkilerinin uzun bir süre devam etmesi için tabi ki sağlıklı bir beslenme ve düzenli bir egzersiz programını takip etmek gerekiyor.   

Bir önceki yazımız olan İple Gelen Güzellik başlıklı makalemizde İple Gelen Güzellik, iple kaş aldırma ve iple kaş şekillendirme teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.Liposuction ile Üç Boyutlu Vücut Şekillendirme Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.