Güzelkız.com

Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri


Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri

Makyaj yapmanın zorlukları bir kenara, lens sahibi olmak da getirdiği zorluklarla makyajı daha da zorlaştırabilmektedir. Sizleri bu zorluklardan kurtarabileceğine inandığımız faydalı makyaj önerileri ve önemli ipuçları hazırladık.

  • HİJYEN

Öncelikle, lens takmadan ve makyaj yapmaya başlamadan önce kesinlikle ellerinizi yıkamalısınız. Çünkü temizlik her zaman önceliğiniz olmak zorundadır. Temizliği sağladıktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz.

  • ÖNCE LENSLER

Makyaj yapmadan önce lenslerinizi takmanız önemlidir. Bu şekilde göz çevrenize makyaj uygulamadan önce görüşünüzün iyi olmasını sağlarsınız. İyi bir görüşe kavuşmadan makyaja başlamanızı önermiyoruz.

  • DOĞRU MASKARA TERCİHİ

Gözlerinizin sağlığı için su geçirmez ve yağsız maskaralar kullanarak gözünüzde hem alımlı hem de sağlıklı bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Yağsız maskaralar lenslere bulaştığında gözünüzü çok fazla rahatsız etmeyecektir.

  • KREM FAR KULLANIMI

Lenslerinizin far sürmenize engel olmasına izin vermeyin. Toz farlar yerine krem far kullanarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

  • GÖZ KALEMİ

Göz kalemlerinizi sürerken lensleriniz takılı olmalıdır, çünkü nereye sürdüğünüzü net görmelisiniz. Ayrıca kesinlikle göz içine kalem sürmeyin aksi takdirde göz enfeksiyonu kapabilirsiniz.

  • SAĞLIKLI ÜRÜNLER

Alerjen etkisi yaratmayacak olan, hassas ciltlere uygun makyaj ürünleri kullanmanız lens kullanın ya da kullanmayın her zaman ihtiyacınız olan tipte ürünlerdir.

  • MAKYAJ TEMİZLİĞİ

Göz makyajınızı temizlemeden önce temiz ellerinizle lenslerinizi çıkarmanız doğru olacaktır. Temizliği köpük temizleyici ile pamuk yardımıyla yapabilirsiniz.

  • DOKTORUNUZA DANIŞIN

Göz makyajı konusunda endişelerinizi gideremiyorsanız göz doktorunuzdan bu konuda içinizi rahatlatabilecek tavsiyeler edinmeniz daha doğru olacaktır.

  • GÖZLÜKLER

Herhangi bir enfeksiyon halinde, lens takamayacak durumdaysanız bu konuda gözlük kullanmanızı tavsiye ederiz. Lens kullanmaya devam edemeyecek durumda olabilirsiniz ve bu nedenle gözlük kullanmaktan çekinmemelisiniz.

Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Bir Görünüm İçin 7 Harika Makyaj Önerisi başlıklı makalemizde detaylı makyaj, makyaj modelleri ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.Lens Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.