Güzelkız.com

Küt Saç Modelleri 2018


Küt Saç Modelleri 2018

Küt Saç Modelleri 2018

Küt saç modelleri 2018 yılına damgasını vuracak ölçüde başarılı olan modellerdir. İlk kez 1950’li yıllarda kendini gösteren model daha sonra 90’lı yıllarda revaçta olmuştur. 2000’li yıllarda zaman zaman kendini hatırlatsa da uzun süreli kalıcılığı bulunmamıştır.

2018 yılında saç modasının merkezinde yer alacak olan küt modeller, yıl boyunca kendinden söz ettirecek gibi görünmektedir. Bakımlı ve zarif görünüme yardımcı olan küt modeller, doğru kişiye yapıldığında inanılmaz bir saç olmaktadır. Modeli ve saç rengi de küt için önemli detaylardır.

Küt Saç Modelleri 2018

Küt saç modeli yaptırmak isteyen ancak bu konuda tedirginlikleri olan bayanlar küt saç modelleri kime yakışırsorusunu çok sık sormaktadır. Modelin seçici bir model olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır çünkü küt saç herkeste aynı güzellikte görünmemektedir.

Saçlarınızı küt olarak kestirmek istediğinizde öncelikle yüz hattınızı öğrenmelisiniz. Yüzünüz oval ise Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır sorusunun cevabısınız demektir. Küt saç için en uygun yüz, oval ve yuvarlak yüzlerdir.

Üçgen ya da kalp simetrisine sahip olan yüzler ise dalgalı veyahut kâküllü küt modelleri tercih edebilmektedir. Aynı durum uzun yüzlü bayanlar için de geçerlidir. Küt modelleri birbirinden farklı olduğu için size hitap eden bir model muhakkak bulabilirsiniz.

Uçları Boyalı Küt Saç Modelleri

Küt saç modeli dendiğinde akla ilk olarak kısa modeller gelmektedir ancak küt sadece kısa değil uzun olarak da düzenlenebilmektedir. Uzun küt saç modelleriarasından kendinize uygun olan herhangi birini seçmek isterseniz yalnızca renk dengesini korumanız yeterli olacaktır.

Saçların geçişli olması küt modelinde çok hoş bir görüntü yakalayacaktır. Kulak altında, omuz civarında olan saçlar için uçları boyalı modeller zarif bir görüntü sağlayacaktır. Ombre olarak da isimlendirilen bu model saç uçlarına istenen tonlarda aydınlık verme, renk açma temeline oturtulmaktadır.

Uzun Küt Saç Modelleri

Katlı küt saç modelleri en çok uzun saçlarda kendini göstermektedir. Saçlarının biraz daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini hayal eden her bayan, küt saç modelini muhakkak denemelidir. Saçların kendini toparlamasını daha fazla görünmesini sağlayan özel modellerden bir tanesidir.

Uzun küt saçlar çoğunlukla omuza dokunan ve biraz altına inen saçlardır. Hemen her renk için uygun ve son derece zarif bir görüntü kazandırmaktadır.

Kısa Küt Saç Modelleri

Kısa küt saç modelleri 2018yılında en favori olan saç modellerinden biri olacak. Yıl boyunca yaz kış kullanılacak olan bu model bilhassa düz saçlı bayanlar tarafından tercih edilebilir.

Saçlarında dalga olmayan ve model kazandırmayı düşünen hanımlar için kısa saç modeli iddialı bir görünüm sağlayacaktır. Saçlarınızda hareketlilik bulundurmak ve daha güzel görünmesini sağlamak için kısa küt modeli seçebilirsiniz. Enseden hafif açıklık bulunduran bu model, kullanım açısından da büyük rahatlık sağlamaktadır.

Kâküllü Küt Saç Modelleri

Küt saç dendiğinde akla gelen en tamamlayıcı kesim kâküldür. Saçların keskin ve doğal görüntü arasında gidip geldiği bir model olan küt, kâkül ile çok daha başka bir forma bürünmektedir.

Saçlarınızda zarif bir görüntü oluşturabilmek için dağınık kâkül tercih edebilirsiniz. Özellikle dalgalı küt saçlar için dağınık kâkül çok başarılı görünmektedir.

Düz saça sahipseniz tercih edebileceğiniz kâkül modeli de düz olmalıdır. Göz üzerinden düşük kâkül ya da kaş üzerinde kısa kâkül seçimi yapabilirsiniz.

Asimetrik Küt Saç Modelleri

Son yılların en favori saç modellerinden biri olan asimetrik kesimler, 2018 yılında küt saçta da kendini göstermektedir. İddialı ve son derece gösterişli bir saç kazanmanızı sağlayacak olan bu model, saçların bir tarafının daha kısa ya da daha uzun olmasını sağlamaktadır.

Küt saç modellerinde her iki tarafın uzunlukları da eşit ölçülerde görünmektedir ancak asimetrik kütlerde çoğunlukla sağ taraf sola nazaran daha kısa bırakılmaktadır. Özellikle yan perçemli kullanımlarda simetrik kütler oldukça hoş bir görüntü vermektedir.

Dalgalı Küt Saç Modelleri 

Küt saç modelinin en doğal göründüğü saç yapılarından biri dalgalı saçlardır. Dalgalı küt saç modellerikişinin yüzünün keskin olmasına izin vermeden sakin ve yavaş geçişler sağlamaktadır.

Özellikle tek renk olan koyu saçlar için dalgalı kütler çok iyi görünmektedir çünkü küt olan saçın ağırlığı hissedilmektedir. Hem şık hem de spor bir duruş sergileyebilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kolay Saç Örgü Modelleri 2018 başlıklı makalemizde Kolay Saç Örgü Modelleri 2018, Pratik Örgü Topuz Modeli ve Şerit Örgü Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.Küt Saç Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.