Güzelkız.com

Kusursuz Makyajın Sırları


Kusursuz Makyajın Sırları

Kusursuz bir cilt görünümüne kavuşmak için, belli adımları takip etmek gerekir. Kaliteli ürünlerin markalarını kullanmak önem taşır. Garnier Serisi, bu konuda çok farklı seçenekler sunar. Bal, ferahlatıcı özler, gül suyu esansı içeren serisi ile Garnier, tercih edilen markadır. Çıkardığı botanik serisi, cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlayacaktır. Doğal içerikli temizleme sütleri, her zaman tercih edilecektir. Özellikle, gül suyunun eşsiz rahatlatıcı etkisi ile ciltte hoş koku bırakacaktır. Garnier serisi içerisinde yer alan gül suyu içerikleri, tamamına yakını doğal ürünlerle hazırlanmıştır.

Makyaj Temizleme Esnasında Kullanılacak Doğal Ürünler

Garnier markasının gül suyu içerikleri, çok büyük oranlarda doğal olup, iyi bir makyaj temizleyicidir. Makyaj temizleme sütleri içerisine damlatılarak, cilt temizliği başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Hem doğal bir temizleyicidir hem de hoş kokulu bir aroması bulunmaktadır. Gül suyunun cilt üzerinde de hafif etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle, yaz kış kullanılacak ürünlerin başında gelir. Garnier, gül suyu özlerini çok güzel sunumlarla satışa sunmuştur. Makyaj temizliğinde doğallıktan yana olanlar için, markanın bu ürünü tercih sebebidir.

Cilt İçin Besleyici Kremlerin Önemi

Cilt sağlığı için, belli zamanlarda bakım yapılması gerekir. Sağlıklı ve parlak bir cilt için, doğal ürünlerle temizlenmesi önerilir. Garnier markasının bir başka ürünü de çiçek balının mucizevî özleri ile hazırlanmıştır. Garnier Botanik Grubu’nda yer alan bal özleri, şık ambalajı ile tercih edilen ürünlerdendir. Balın canlılar üzerinde mucizevî gücü tartışılmaz bir gerçektir. Arıların balı oluştururken yaptığı işlemler ve bal içeriği, inanılmaz aşamalardan geçerek oluşur. Bu kadar kıymetli bir besin kaynağının, cilt üzerinde de çok olumlu tesirleri bulunur. Garnier, bu düşünceden hareketle bal özlü ürün grubunu tasarlamıştır.

Cilt Ferahlatan Ürünlerin Kullanımının Önemi

Cildin özellikle, yaz aylarında ve çok sıcak havalarda serinleme ve ferahlama ihtiyacı çok fazladır. Bu ürünler içerisinde, üzüm özlerinin yeri çok farklıdır. Garnier Ürün Serisi içerisinde bulunan ferahlatıcı etki sağlayan üzüm özleri, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Doğal olmasının yanı sıra, hoş kokulu olması da kullanımı için tercih sebebidir. Canlandırıcı özelliği bulunması, pek çok kişinin kullanmasını sağlamaktadır. Yeşil çay özleri ile hazırlanacak olan Garnier Serisi’nin matlaştırma özelliği bulunan kremleri de tercih edilecek ürünler arasında yer alacaktır. Yeşil çayın antioksidan özelliği, cilt üzerinde, olumlu tesirler yaratacaktır.

Çevre Dostu Garnier Ürünlerini Tercih Etmek

Garnier ürünleri ile doğallık ve ferahlık, tercih edilen özelliklerdir. Tüm bu özelliklerin haricinde, çevre dostu ürünler tasarlamaları da tercih edilen özellikleri arasındadır. Garnier, doğaya ve cilde dost ürünler yaratmaktadır. Markanın en önemli özelliği, geri dönüşebilir ambalaj kullanımını tercih etmesidir. Ayrıca, paraben içermeyen yapısı ve doğal bitki özleri ile Garnier ürünleri, cilde dost markalar arasındadır.

Kolay Bir Şekilde Makyaj Temizleme

Kadınlar makyajlarının doğru bir şekilde yapılmasına ve dikkat çekici olmasına özen gösterirler. Ancak makyaja gösterilen özen mutlaka makyajın temizlenmesine de gösterilmelidir. Özellikle de uyumadan önce makyajın mutlaka temizlenmesi gerekir. Kimi zaman çok yoğun geçen bir günün ardından makyaj temizlemek oldukça zor bir iş gibi görünebilir. Özel ve oldukça yorucu bir davet sonrası da pek çok kadın makyajını temizlemeyi gözünde büyümektedir. Eğer sen de makyaj yapmaktan değil makyajı temizlemekten üşeniyor ve bu işin oldukça zahmetli olduğunu düşünüyorsan Micellar serisiyle tanışmanın vakti gelmiştir. Micellar serisi her zaman ve her durumda makyaj temizlemeyi oldukça pratik hale getirir. Sizler için değişik durumlarda makyajın nasıl kolay bir şekilde temizleneceğinin ipuçlarını hazırladık.

Zor Geçen Bir İş Günü Sonrasında

Zorlu bir işgünü sonrasında istenilen ilk şey güzel bir uykudur. Çoğu kadın böyle günlerde makyaj temizlemeyi fazladan bir iş gibi görür. Ancak Micellar sular, makyaj temizlemeyi oldukça pratik hale getirir ve çok kısa bir sürede tertemiz bir cilt ortaya çıkarır. Bu ürün çok yoğun göz makyajlarında bile oldukça etkilidir. Tek yapılması gereken bir parça pamuğa makyaj suyunun dökülmesi ve sonrasında göz makyajının silinmesidir. Gözün üzerinde birkaç saniye tutulan pamuk tüm makyajı kolayca temizler. Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, makyajsız ve taptaze bir ciltle uyumak isteyenler için en ideal üründür.

Özel Bir Organizasyon Sonrasında Yenilenen Bir Cilt

Özel organizasyonlarda veya önemli davetlerde yapılan makyajlar, normal zamanlarda yapılan makyajlardan daha yoğundur. Bu nedenle cildin tamamen makyajdan arındırılmasına dikkat etmek gerekir. Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, yoğun ten ve göz makyajlarını temizlemede oldukça etkilidir. İçeriğindeki Argan yağı sayesinde cilde bakım da yapan bu ürün yoğun geçen bir davetin ardından kullanılabilecek en doğru üründür.

Spor Sonrası Bakımı

Spor yapan kadınlar kimi zaman hafif şekilde makyaj yaparlar. Ancak spordan sonra cildin temizlenmesi gereklidir. Bu durum sporda makyaj yapmayanlar için de geçerlidir. Çünkü spor esnasında açığa çıkan ter gözeneklere dolar ve bu durumdan kurtulmak gerekir. Özellikle pürüzlü bir cildi ya da yağlanmaya meyilli bir cilt tipi olanlar Garnier Saf & Temiz Micellar Su ürününü tercih etmelidirler. Bir parça pamuğa Micellar sudan dökmek ve cildi bu suyla silmek yeterlidir.

Makyaj Tazelemek

Micellar su ile gün içerisinde dağılan makyajı düzeltmek mümkündür. Eyeliner kısmı yanlış yapıldığında ya da herhangi bir bölgede dağılma olduğunda Micellar su sayesinde kötü görünüm düzeltilebilir. Makyaj temizleme çubuğuna Micellar su dökülerek makyajda düzeltilmek istenen yer kolaylıkla silinir. Silinen alan hemen kurur ve kişiler bu alana diledikleri gibi makyaj yapabilirler. Micellar su makyaj yaparken ya da gün içinde dağılan makyajı toparlarken oldukça hız kazandıracak bir üründür.

Makyajı Yıkayarak Çıkartmak İsteyenler

Kişilerin bazıları makyaj temizleme esnasında cildi pamukla silmekten hoşlanmazlar. Bu kişiler makyajlarını mutlaka yıkayarak çıkarmak isterler. Garnier Micellar Jeller bu kişiler için idealdir. Seçilen ürün su yardımıyla yüzde köpürtülebilir ve tüm yüz hafifçe ovalanarak yıkanır. Özellikle göz ve dudak etrafı hafif dokunuşlarla ve masaj yapılıyormuş gibi ovulmalıdır. Sonrasında cilt durulanır ve tüm makyaj ciltten akıp gider. Garnier Micellar Jeller sayesinde arınmış ve taptaze bir cilde sahip olmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Yaza Uygun Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde akmayan fondoten, akmayan makyaj ve akmayan rimel hakkında bilgiler verilmektedir.Kusursuz Makyajın Sırları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.