Güzelkız.com

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler


Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Akıllı makyaj uygulamaları ile siz de istenmeyen kusurlarınızı kapatabilir ve istediğiniz gibi öne çıkan dudaklar ve gözler yaratabilirsiniz.
Sağ Araçlar
Kaliteli makyaj için makyaj fırça setleri gereklidir. göz farı ve allık uygulamak için kesinlikle makyaj fırçaları kullanmalısınız. Ayrıca parmaklarınızla uygulayacağınız makyajınızın hijyenik olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.
Makyaj sanatçıları sadece kaliteli makyaj fırça kullanarak düzgün bir makyaj uygulayabileceğinizi söylemektedirler. Ayrıca makyaj fırçalarını sabun ile temizleyerek doğal yoldan kurumasını beklemelisiniz. Bu kir ve bakteri oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır.

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı nasıl yapılır

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı nasıl yapılır

Zeki Şekillendirici
Şekillendiriciler yüz şeklin belirlemede akıllı bir yoldur. Özellikle elmacık kemikleriniz ve burnunuz için kullanacağınız şekillendiricilerle harika bir yüze sahip olabilirsiniz. Kim Kardashian akıllı şekillendirmenin büyük bir hayranı ve siz de onun gibi makyaj sanatçılarının kullandığı gölgelerle vurgular oluşturarak makyaj tonlarını bir arada kullanabilirsiniz.
Ancak, doğru kontur tonlarını karıştırmayı unutmamalısınız.

Kırmızı Halı Makyajı 2016

Kırmızı Halı Makyajı 2016

Kusurları gizleyin
Kapatıcılar herhangi bir makyaj için ana maddelerden biridir. Yüzünüzdeki gölgeleri ve sivilceleri gizlemek için krem bazlı kapatıcı kullanabilirsiniz. En iyi uygulama kapatıcı fırçaları ile mümkündür. Gözleriniz için kullanacağınız kapatıcıların soluk olmamasına dikkat etmelisiniz.
Öpülesi dudaklar
Kusursuz dudaklar oluşturmak için dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemleri, ince dudaklara vurgu yaparak veya düzensiz dudak hattını düzeltmek için en iyi yoldur. Dudak kalemi süper keskin hatlarla oluşturularak ana renk için dudak fırçası kullanmalısınız. Dudak kaleminizle rujunuzun rengi aynı olmalıdır.

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Rakun Gözlerden kaçının
Karanlık, dumanlı gözler çok seksi, ama karanlık toz farlar genellikle rakun bir bakış yansıtarak yanaklarınıza serpilebilir. Eğer dumanlı göz farı uygulamasına başlamadan önce bu durumun oluşmasını engellemek için, gözlerinizin altında kalan kısma da toz uygulaması yapabilirsiniz.
Doğru Maskara uygulayın
Çoğu kadın alt kirpik ucu kökünden maskara uygulamaktadır. Bu iyi, ama kalın, tatlı kirpik istiyorsanız, kirpiklerinizin üst tarafına rimel uygulamak gerekir. Kirpiklerinize iki kat veya üç kat rimel kullanabilirsiniz.

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması Gerekenler

Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması Gerekenler

Bronz Ten
Kış mevsiminde dahi yüzünüze bronz bir ışık vermek istiyorsanız bronzlaştırıcıları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Bahar için Beklenmeyen Makyaj Trendi Mavi başlıklı makalemizde 2016, 2016 makyaj trendleri ve bahar hakkında bilgiler verilmektedir.
Kusursuz Kırmızı Halı Makyajı için Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.