Güzelkız.com

Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır


Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır

Her kız farklı saç stilleri ile toplumda çarpıcı bir görünüme kavuşmayı ister. Kimimiz kendi kendimize kimimiz ise uzmanların önerilerini dikkate alarak bir şeyler yapmaya çalışır. Örgü her zaman moda dünyasının trendleri arasında bir saç modelidir. Saçlarınız orta uzunlukta ya da yeterince uzun ise bir küçük taç örgüsü ile hem genç hem de kadınsı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kısa saçlar için ne yazık ki tam bir örgü elde etmek kolay olmayacaktır. Bunun için size evde küçük taç örgü stilini öğrenmenin yolları hakkında önerilerde bulunacağız.

Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır

İdeal saç örgüsü yeni yıkanmış ve temiz saçta iyi durmadığı için kirli saçınıza uygulamanızı öneririz. Elinizde olması gereken malzemeler bir adet iğne ve bir sprey olacaktır. Saçınızı örmeye başlamadan önce ellerinizi spreylediğinizde saçınızın modelini sabitlemiş olacaksınız.

Saçınızı ilk olarak saç tarağı ile ikiye bölün. Sonra üç eşit parçaya bölerek, saçınızın bir kısmını alarak örmeye başlayın. Saçınızın orta kısmından örmeye başlayarak alın orta hattına doğru getirin. Daha sonra yine alnınıza yakın bir yerden örme işlemine devam edin ve bu ördüğünüz saçınızı da orta bölümüne getirin.

Ayrıca Bakınız: Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır

Bunu yaptıktan sonra, saçınızın kalan kalın bölümüne saç ekleyerek orta bölüme kadar gelin alnınıza yakın kısmına da biraz saç ekleyin ve orta bölümün altına getirin. Bunu yaptıktan sonra, saçınızın küçük parçalarını da bu bölüme getirerek örmeye devam edebilirsiniz. Yada saçınızı bu şekilde bırakabilirsiniz.

taç örgüsü ile saç modeli nasıl yapılır

taç örgüsü ile saç modeli nasıl yapılır

Eğer kalın örgü istemiyorsanız yada saçınızı örmekte zorlanıyorsanız, saçınızın sonuna ulaşana kadar bu şekilde yapmaya devam ederek örebilirsiniz. Sonra saçınızın uçlarını sabitleyerek işlemi bitirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kafanızın diğer tarafında aynı işlemi tekrarlamalısınız. Örgünüzü tamamladıktan sonra örgü uçlarınızı saklamak için ördüğünüz örgülerin altına sokarak spreyle gizleyebilirsiniz. Ve işte sade ama şık bir görünümle göz alıcı olmaya hazırsınız.

Küçük Taçlı Saç Örgü Modelleri 2016 / Galeri

Bir önceki yazımız olan Sıcak 2017 Saç Trendleri başlıklı makalemizde 2016 saç renkleri, 2016 Saç Trendleri ve 2017 saç trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Aktris Amanda Seyfried de görüldüğü gibi bu model oldukça seksilik katan bir modeldir.Kafanızın üstünde yüksek bir at kuyruğu oluşturup at kuyruğu içine saçınızı çekin.Sonra at kuyruğunu üç bölüme ayırın ve örgüleri oluşturun.Başın üstüne ekstra yüksekliği sağlamak için ve örgülü etkisini vermek için bir topuz halinde örgüyü sarın.Saç spreyi ile saçınızın önünü geriye doğru düzeltin. İlgili: Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır […]

  2. […] Ayrıca Bakınız: Küçük Taçlı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.