Güzelkız.com

Kolay Saç Örgü Modelleri 2018


Kolay Saç Örgü Modelleri 2018

Kolay Saç Örgü Modelleri 2018

Kolay saç örgü modelleri ve yapılışları günlük hayatı kolaylaştırmak adına önemlidir. Hem şık bir görüntü kazmak hem de pratik bir modelle dışarıya çıkmak zamandan tasarruf yapmak adına gereklidir.

Bilhassa sabahları uyandığınızda saçlarınızı için bir çare düşünemiyor olmanız çok üzücü olabilmektedir. Saatlerce uğraşıp güzel bir model verememek ya da ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın istenilen sonuca ulaşılamamak saç modelleri için hüsrandır.

Saç modelleri arasında en büyük kurtarıcı örgü modelleridir. Bilmeyen kişinin saç örgü modelleri resimli anlatımlarla kısa süre içerisinde istediği modeli yapabilmesi mümkündür.

Örgü Saç Modelleri

Örgü saç modelleri ve yapılışlarıbirçok kişinin kurtarıcısı olmaktadır. Bu modeller arasından özellikle saçı derli toplu tutan örgüler çok daha popüler kabul edilmektedir. Saçın şık görünmesini mümkün kılan aynı zamanda kullanımını da kolaylaştıran birçok örgü modeli bulunmaktadır.

Örgü saç modelleri arasında en popüler olan atkuyruklu örgü modelidir. Son derece basit olan bu modelde saçlarınızı olabildiğinde gevşek fakat yukardan olacak şekilde atkuyruğu yapmanız gerekmektedir. Sonrasında tokanın altında kalan kuyruk kısmı kalın ve gevşek şekilde örmelisiniz.

Ördüğünüz saçın o şekilde kalmayıp daha hacimli görünmesini isterseniz örgünün halkalarından sağ ve sol yönlere doğru çekmelisiniz. Bu yöntemle daha geniş ve dolgun bir modele sahip olabilirsiniz.

Uzak Doğu Örgü Modeli

Çoğunlukla Uzak Doğu çizgi film veyahut dizi karakterlerinde görülen ve beğenilen Uzak Doğu örgü modeli saçın kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Saçlarınızı, başınızı öne eğerek son derece sıkı şekilde atkuyruğu yapmalısınız. Olabildiğince yüksekten olması gereken atkuyruğunu sıkı bir lastik toka ile toplamalısınız. Atkuyruğu olan kısımdan bir tutamı kenara ayırarak diğer tüm saçı belli inceliklerde gruplandırmalısınız.

Gruplandırma işlemi son bulduğunda her grubu örmelisiniz. İster ince ister kalın birçok örgü zincire ulaşmalısınız. Son olarak bıraktığınız düz bölümü lastik tokanın üzerinden geçirerek tokayı gizlemelisiniz.

Hazırladığınız bu model hem spor hem de okul için kolay saç örgü modellerinden bir tanesi olacaktır. 

Çift Taraflı Örgü Modeli

Eski modellerden biri olan ancak çocuk saç örgü modelleri ve yapılışlarıiçinde en çok tercih edilen modellerden biri çift taraflı örgüdür. Saçların ikiye ayrılarak yapıldığı bu model, küçük kızlar için oldukça idealdir.

Saçları alın bölgesinden ense bölgesine kadar ikiye ayırmalısınız. Baştan sona ortadan doğru çizgi ile ayırdığınız bu saçlardan önce sağ daha sonra sol bölümü örmelisiniz. Yukardan başlayarak aşağı doğru örerek gelmelisiniz. Sonrasında saçların uçlarına dilediğiniz lastik tokayı takabilirsiniz.

Çift taraflı örgünün üst kısmı ile alt kısmını geniş bırakırsanız saçlar daha fazla ve dolgun görünecektir.

Serbest Zincir Örgü Modeli

Saçlarının salaş kalmasını isteyen ve örgü ile daha gösterişli olmasını dileyen kişiler, serbest zincir modelini muhakkak denemelidir.

Öncelikle saçlarınızı tarakla taramalısınız. Fırsatınız ve vaktiniz varsa düzleştirici ile düzleştirmelisiniz. Sonrasında sağ ve sol bölgelerin uç noktalarından ince olacak şekilde saç grupları almalısınız. Arkaya doğru örmeli ve gevşek şekilde arkada birleştirmelisiniz.

İlk zincir tamamlandıktan sonra aynı başlangıç noktalarının altından ikinci örgülere başlamalısınız. Birbirine yakın ancak halka halka 3 zincir çok hoş bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır.

Pratik Örgü Topuz Modeli

Örgü modelleri arasında en popüler olanlardan biri de topuzlardır. Hem dağınık hem de şık görünen bu modeller, davetlerden kutlamalara kadar her yerde kullanılabilmektedir.

Öncelikle saçınızı atkuyruğu olacak şekilde başınızın orta kısmında toplamalısınız. Daha sonra bir tutamını ayırıp kalınca bir örgü yapmalısınız. Örgüyü bir kenara bırakarak kalan kuyruk kısmını kendi etrafında döndürüp topuz şeklini vermelisiniz.

Topuz şeklini alan saçı tel tokalarla tutturmalısınız. Sonrasında topuzun orta noktasındaki deliği kapacak şekilde örgüyü kemer olarak üzerinden geçirmelisiniz. Örgünün ucunu da tokalarla topuzun altına gizlemelisiniz.  Şerit şekilde ve çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Şerit Örgü Modeli

Şerit saç modeli, saçların yarım olarak derlenip toparlanmasını sağlayan bir modeldir. Saçın her iki noktasından da yan arkaya doğru kalın örgüler getirilmelidir. Örgülerin halkalı kısımları sağa ve sola çekilerek örgüye kalın ve dağınık bir görüntü verilmelidir.

Oluşturulan model, başın arkasında birbirinin içinden geçirilerek tokalarla tutturulmalıdır. Tercih edilirse saçın altında kalan kısım düzleştirilebileceği gibi maşa ile dalgalı da yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modelleri Bayan 2018 başlıklı makalemizde Çene Boyunca Kısa Saç Modelleri, Kazımalı Kısa Saç Modelleri ve Kısa Saç Modelleri Bayan 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.Kolay Saç Örgü Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.