Güzelkız.com

Kısa Saçlar İçin En Akıllıca Saç Modelleri


Kısa Saçlar İçin En Akıllıca Saç Modelleri

Kısa saçlarınıza model vermek ilk düşündüğünüzde çok zor ve uğraştırıcı gelebilir. Zor durumda kalmadıkça kısa saçlarınıza model vermek istemeye de bilirsiniz. Özel bir gününüzde veya bir davete katılırken soluğu kuaförde bulduğunuz zamanlar dışında sadece tarayıp günlük bir kullanım tercih de edebilirsiniz.

Örmek isteyip de şekil veremediğiniz, dalgalı kullanmak isteyip kullanamadığınız hatta kısa olmasına rağmen topuz yapmak için can attığınız saçlarınıza o kadar güzel şekil verebilirsiniz ki.. Denemeden asla bilemeyeceğiniz için gelin sizlere o istediğiniz saçları kavuşacağınız saç stillerini gösterelim;

Dalgalı Modeller

Kısa saç için sanırım en rahat kullanabileceğiniz saç modellerini dalgalı modellerle sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınızın yapısı hafif dalgalı ise bu modeli kullanmak sizin için çok daha kolay olacaktır. Saçlarınız ıslakken köpük ile veya uçlarına şekil verip kurutma makinesi yardımıyla kabarık ve doğal dalga elde edebilirsiniz.

Saçlarınızın yapısı düz ise maşa kullanarak sadece uçlarına bile uygulamanız sonucunda spreyleyerek dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz tarafa ayırarak kullanabileceğiniz modelleri oldukça kolay elde edebilirsiniz. Hem şık hem de doğal görünümü aynı anda sağlayabilen dalgalı saçlarınızla göz kamaştıracağınıza emin olabilirsiniz.

 

Örgülü Modeller

Örgü modellerini yapmak uzun saç da olsa uğraş gerektiriyor. Ancak yapıldığında çok doğal ve güzel duran örgü modellerini kısa saça uygulaması aslında sandığınız kadar zor değil. Her şekilde doğallığı yakalayabileceğiniz modeller bütün kıyafetlerinizle de uyum içinde görünecektir.

 

Yarım topuz örgü veya taç örgüsü modellerini gece davetlerinde kullanabileceğiniz gibi yandan örgü veya çift örgüyü günlük kıyafetlerinizle kullanabileceksiniz. Açık saçlarınızın bir kısmını örgü ile hareketlendirebilir hatta içerisine bir çiçek iliştirerek romantik bir görüntü de elde edebilirsiniz. Düğünlerde nedime saçı olarak da bu yıl çok fazla kullanılan örgülü modelleri denemenizi tavsiye ederiz.

 

Topuzlu Modeller

Bu modeller kısa saçlar için her zaman çok zor olarak tanımlanmıştır. Zaten kısa olan saçlara nasıl şekil verip de topuz yapılacağını düşünmek bile istemen çoğu kadın. Eğer davete gidiyorsa en basitinden bir kuaföre gider ekleme saçlarla topuz yaptırır ve bu kadarla sınırlar kendini. Ancak yarım topuzlar ve düşük topuzları kısa saça uygulamanın ne kadar kolay ve şık olabileceğini ancak görünce anlayabilirsiniz. Aynı zamanda örgüyle de rahatlıkla yapabileceğiniz topuzları her ortama uydurmak da sizin elinizde. Hem yarım topuz hem de düşük topuz modellerini uygulayabilirsiniz.

Toplu Modeller

Kısa saç mı? Toplamak mı? Toplanabilecek kısalıkta kestirmediyseniz kesinlikle aklınızın ucundan geçmeyecek toplu modeller kısa saçlarda birkaç yardımla elde edebilirsiniz. Küçük tel tokalarla ve küçük lastiklerle toparlayarak kullanabileceğiniz modeller özellikle iş hayatında kadınlar tarafında tercih edilmektedir. Çok yorucu bir gününüz geçecek ve saçlarınızın sizi rahatsız etmesini istiyorsanız toplu modelleri denemenizde fayda olacaktır. Küçük bir iki hareketle saçlarınızı hemen toparlayacak aynı zamanda da şık da gözükebileceksiniz.

Düz Modeller

Kısa saç ve düz modeller, bu ikisi vazgeçilmez ve şüphesiz en şık görünümlerdir. Eğer saçınız kısaysa saçlarınızı düzleştirmek veya düz fön çektirmek hem sağlıkla ışıldamasını hem saçınızın keskinliğini gözler önüne serecektir. Şayet keskin kesimler yaptırdıysanız kesinlikle bu modeli denemelisiniz. Düz saç modelinde en büyük sorun ise çabuk kirlenmesi olabilir, bunun çözümü olarak da eğer saçınızı düzleştirdiyseniz çok fazla elleyip bozmamalısınız. Saçlarınızı bırakın ahenkle dans etsin, kolay ve hızlı bir yöntemin tadına varabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sonbahara Damgasını Vuracak 8 Saç Modeli başlıklı makalemizde 2017 düz saç modelleri, 2017 örgü saç modelleri ve 2017 sonbahar saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Kısa Saçlar İçin En Akıllıca Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.