Güzelkız.com

Kısa Saç Modelleri Bayan 2018


Kısa Saç Modelleri Bayan 2018

Kısa Saç Modelleri Bayan 2018

2018 kısa saç kesim modelleri bayanların hoşuna gidecek favori birçok kesimden oluşmaktadır. Saçlarında farklılık ve daha özgün bir görüntü arayan hanımlar için 2018 kısa saç kesimleri tercih edilebilir niteliklere sahiptir.

Saç modeli, stil oluşturma konusunda en etkili unsurlardan biridir. Dolayısıyla belli bir tarza sahip olmak isteyen bayanlar kendilerine en uygun saç stili ile işe başlayabilirler.

Saçlarınızın istediğiniz formda görünebilmesi için düzenli bakım yapmanız ve kesimini canlı tutmanız çok önemlidir. Kısa saç modelleri, doğru saç stili ile bir araya geldiğinde, görüntünüzün istediğiniz gibi olmasını sağlayacaktır.

2018 Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modeli herkesin beğenebileceği ancak herkesin yüzünün kaldırabileceği bir model değildir. Bu doğrultuda yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri üzerinde bilgi sahibi olmak önemlidir.

Kısa saça sahip olan ve saçı gerektiği gibi kaldırabilen en ideal yüz türü oval yüzdür. Keskin yüz hatlarına sahip olmadığı için oval yüz sahiplerinin yüzleri çok daha sakin bir görüntü oluşturmaktadır.

Kısa saçlar için kalp ve üçgen yüz modelleri de ideal modellerdir. Saçı doğal kesimlerle yan perçemli şekilde kullanmaları, kısa saçla çok hoş görünmelerini sağlayacaktır. Tüm bunların aksine kısa saçı en zor kullanabilen yüz modelleri ise uzun yüz sahipleridir. Uzun yüz için kısa saç modeli tercih edilecekse renk ve kesimin dikkatle seçilmesi gerekmektedir.

Uzun Tarzda Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri 2018 erkek stiline dikkat ettiğinizde hepsinin çok kısa ölçülerde tutulduğu dikkatinizi çekecektir. Bayanlarda ise kısa saçlarda dahi uzunlu dengelemeler görülebilmektedir. Kısa saçların kendi içinde belli ölçülerde bulunması, doğru kesimi yapmaya mecbur bırakmaktadır.

Kısa modelinizi uzun tarzda oluşturmak isterseniz arkası kısa önü uzun saç stilini benimseyebilirsiniz. Böyle bir tarz oluşturduğunuzda saçınız absürt bir görüntü oluşturmayacak ve istediğiniz uzunlukta kalacaktır.

Kâhküllü Tarzda Kısa Saç Modelleri

Düz kısa saç modelleri arasında en favori olan model şüphesiz kâküllü kesimlerdir. Kâküllü kesimler özellikle kısa saçlarda çok iddialı görüntüler elde etmeye yardımcı olmaktadır. Makyaj ve kıyafet ile bütünlüğü sağlandığında kısa saçlı bayanların girdiği her ortamda dikkat çektiği bir gerçektir.

Kâkül tercihi, kişinin yüz tipine göre yapılması gereken bir tercihtir. Doğru yüze uygulanması halinde istenilen şıklığı sağlayacaktır. Üstelik kâkül ile birleşen saçlar çok daha sağlıklı ve canlı görünmektedir.

Saçınızın olduğundan daha gür ve sağlıklı görünmesini isterseniz kâküllü kısa saç modelini tercih edebilirsiniz.

Çok Kısa Tarzda Saç Modelleri

Kısa saç modelleri arasında nadir tercih edilen ancak tercih eden kişilere çok yakışan kesimlerden biri de çok kısa kesimlerdir. Saçlarını erkek kesim ismi verilen çok kısa kesimlerle modelleyen bayanlar, iddialı ve bir o kadar da doğal görüntü elde ederler.

Çok kısa tarzda saç modelini denemek isteyen ancak cesaret edemeyen bayanlar renkleriyle beraber iddialı görüntüyü hafifletebilirler. Siyah, kızıl gibi çok cesur renkler yerine kahverengi tonlarını tercih ederlerse modele alışmaları ve benimsemeleri çok daha kolay olacaktır.

Çene Boyunca Kısa Saç Modelleri

2017 yılının en çok tercih edilen, 2018 yılında da aynı şekilde modası devam eden kesimlerden biri çene boyu saçlardır. Çene hizasında kesilen ve dışarıdan bakıldığında doğal ve derli toplu görünen bu modeller, son derece popülerdir.

Saçlarınızın ense hizanızda kalıp sağlıklı görünmesini isterseniz çene boyu kısa saç modeli, sizin için ideal olacaktır. Özellikle çenenizde çıkıntılık ve biraz daha uzunluk söz konusu ise bu model ile uzunluğu dengeleyebilmeniz mümkündür. Hem çene görüntünüzü dengeleyecek hem de yüzünüzün daha oval durmasına yardımcı olacaktır.

Kazımalı Kısa Saç Modelleri

Son birkaç yılın en popüler saç kesim modellerinden biri olan kazımalı saçlar, popülerliğini 2018 yılında da korumaya devam edecek. Saçların tamamının kısaltılması sonrasında sağ ve sol yönlerinin kazınması, iddialı ve çok cesur bir model ortaya çıkaracaktır.

Kişinin tercihine bağlı olarak taraflardan yalnız birinin kazınması da saçların tek yönlü model kazanmasını sağlayacaktır. Çoğunlukla kazınan tarafın boş bırakılıp kalan saçların, tersi yönüne yatırıldığı görülmektedir.  Sevilen bu model, yaş farkı gözetmeksizin neredeyse tüm bayanlarca tercih edilmektedir. Uygun renk ve kıyafetlerle absürt görünmeyen, hoş bir tarz yaratmaktadır.

Kısa Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Modelleri 2018 başlıklı makalemizde Dalgalı Kâhkül Modeli, Kahküllü Saç Modelleri 2018 ve Kuyruklu Kâkül Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.Kısa Saç Modelleri Bayan 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.