Güzelkız.com

Kış İçin Tavsiye Edilen Cilt Bakım Ürünleri


Kış İçin Tavsiye Edilen Cilt Bakım Ürünleri

Kış İçin Tavsiye Edilen Cilt Bakım Ürünleri

Cilt için kış sezonu çok sıkıntılı olabilmektedir. Kış zamanı soğuk havalar ve mevsimsel değişikliklerin sebebiyle cilt kuruluğu gibi cilt sıkıntıları ortaya çıkabilmektedir. Kış mevsiminde cildinize farklı şekilde, kaliteli ve sabit ürünlerle bakım yapmanız yararınıza olacaktır. Daha doğrusu kış zamanı bakım yapmamanız halinde eliniz hissettiği soğuk havadan dolayı tahriş olur ve kırışıklaşmaya başlar. Buda hem siz hem de herkes için kötü bir görüntüdür. Kış mevsimi ve cilt için üzerinde durulması gereken konu ise cilt bakımını nasıl yapmalıyız? Hangi ürünleri tercih etmeliyiz? Sorularıdır. Yazımızın devamında bu sorulara birkaç cevap vereceğiz. Verdiğimiz önerilere uyduğunuz sürece sizi sorun yaşamadan bir kış mevsimi bekleyecektir. Cilt nemlendirici kremler kışın vazgeçilmeziniz olmalıdır. Havada ki nem oranı kış zamanı düşük olduğu için tahrişler ve cilt neminin az olması sağlanır. Bu durumda da nemlendirici kremlere ihtiyaç duyulur. Havadaki nem oranı düşük olduğu zaman bunun cilde zararı vardır. Özellikle ellerde ve yüz bölgesinde kırışıklara neden olabilmektedir. Nem dengesini bu konuda korumanız gerekir. Nemlendirici kremlerle hem el hem de yüz bölgeniz korumaya almanız gereklidir. Kimyasalların yoğun bulunduğu losyonlardan uzak durmanızı da tavsiye ederiz.

Mevsime Uygun Bakım

Her mevsim cildimize karşı farklı tavırlar sergilemektedir. Mevsime göre cildimizin tepkileri farklılaşmakta ve duruma göre hassaslaşmaktadır. Bu durumda her mevsim için aynı bakım ürünlerini kullanmanız size bir fayda göstermeyecektir. Her mevsimin bakım araç gereçlerini, krem vs. ne kullanıyorsanız ayrı ayrı almanız daha doğru olacaktır. Bunları gerçekleştirerek bakım ürünlerini vücudunuza daha faydalı hale getirebilirsiniz. Kısacası mevsime uygun bakım ürünlerini tercih edin.

Tek Ürün Yetmez

Kozmetik ve bakım ürünlerinde bir ürün sizin için yeterli olmayabilir. Kullandığınız bir ürünün yanında ek olarak bir ürün daha kullanırsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Çok aşırıya kaçmadan kullandığınız ürünlere destek amaçlı farklı farklı ürünleri kullanmalısınız. Buna örnek olarak nemlendirici serum kullanan birinin ek olarak bakım kremini de kullanması çok etkili ve başarılı sonuçlar verecektir.

El Bakımı Çok Önemli

Özellikle kış zamanlarında ellerinizin bakımı çok önemlidir. Kış mevsiminde rüzgâr ve soğuk hava yüzünden ellerimizde çatlaklar, kuruluklar ve kaşıntılar oluşabilmektedir. Bu durumlara karşı önlemimizi alarak ellerimizi dış etkenlere korumalıyız. En çok etkilenen yerimiz ellerimiz olduğu için dışarı çıkmadan bakım kremleri, el kremleri sürerek ayrıca da eldiven takmayı ihmal etmeyerek dışarı çıkmalıyız. Elinizi sabunladığınızda mutlaka kremin etkisi azalacaktır. Bunun için ellerinizi mutlaka kremlemeye dikkat edin.

Parfümü Kıyafetlerinize Sıkın

Parfüm kullanımının kış zamanlarında daha azalması gerekmektedir. Bunun sebebi ise parfümlerin içinde bulunan alkol vücutla temas halinde olduğunda vücudumuzu kurutmaktadır. Tabi ki parfüm vazgeçilmez bir ürününüz ise bu konuda parfümü cildinize değil de kıyafetlerinize sıkmanız daha sağlıklı olacaktır. Parfümleri sadece giysilerinize sıkarak bu kuruma durumundan kurtulabilirsiniz.

Kuru Bir Cilde Sahipseniz

Cildiniz kuruysa ve kuruluğundan eminseniz, alkol içeren toniklerden uzak durmalısınız. 19,20’li yaşlardan sonra göz çevresine dermokozmetik ürünlerle destek olunuz.

.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Temizleyerek Cilt Bakımı Tavsiyeleri başlıklı makalemizde cilt bakımı ve Cilt Gözenekleri hakkında bilgiler verilmektedir.Kış İçin Tavsiye Edilen Cilt Bakım Ürünleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.