Güzelkız.com

Kirpik Tipine Göre Maskaralar


Kirpik Tipine Göre Maskaralar

Kirpik Tipine Göre Maskaralar

Kirpik yapılarımıza en uygun maskarayı bulmak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Eğer doğuştan gür, sıkı, siyah bir kirpiğe sahipseniz o başka. Kirpik Tipine Göre Maskaralar isimli araştırma makalemizi iyi bir maskar seçimi yapamayan bayanlar için hazırlamaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz ve bir o kadar da memnun kalırsınız diyerek konumuza geçiş yapıyoruz.

Seyrek Kirpikler için Maskara Seçimi

Kirpik yapınız seyrek ve koyu yani belirgin bir kirpik görüntüsünde değil ise Loreal markasına ait Loreal Paris Paradise maskarayı seçebilirsiniz. Şu an mevcut fiyatı 52 TL civarındadır. Bu maskara kirpiklerin tek tek ayrıştırılmasını sağlayarak sanki daha fazla kirpiğimiz varmış gibi gösterebilmemize yardımcı oluyor. Aynı zamanda her bir kirpik teline daha fazla yoğunluk kazandırarak belirginleştirme hedeflerimize uyumlu bir hale getirebilmektedir. Seyrek ve belirgin olmayan kirpik yapısına sahip iseniz bu maskarayı şu şekilde kullanmanızı öneriyoruz: Maskarayı birkaç saniye sallayınız. Açınız ve kirpik başlangıcına yani kirpik köküne oturtunuz. Zig – zag hareketler çizerek yukarıya yönelerek çekmeye çalışınız.

Kısa ve Düz Kirpik için Maskara Tercihi

Kirpikleriniz hem olağandan kısa boyda hem de düz ise Loreal Paris Baby Roll isimli maskarayı tavsiye edebiliriz. Bu maskarayı günde bir defa sürmeniz yeterlidir. Öyle her iki saate bir süreceksiniz diye bir durum ile karşılaşmak istemeyenler için ideal bir seçim. Kirpiklerin daha fazla kıvrımlandırılmasını sağlayarak daha yoğun bir renge ulaştırılmasını sağlayan bu maskaralar kirpik hacimlendirici formülü ile ön plana çıkmaktadır.

Takma Kirpik Edasına Sahip Olun

Hacimden yoksun, boydan yoksun bir kirpiğim var diyorsanız adeta bir takma kirpik görüntüsü oluşturan maskaralardan biri olan Loreal Paris False Superstar XFiber maskarasını önerebiliriz. Fiber keratin lifleri içeren bu maskara kirpiklere yapışarak daha koyu bir renk sunduğu gibi daha kalın – gür bir görüntü de oluşturabilmektedir. Aynı zamanda kısa kirpiklerinizi kolayca uzatabilen bu ürün ile sizde daha dolgun bir kirpiğe sahip olabilirsiniz. Örnek görselde görülen bu kirpikler bu maskara ile çekilmiştir. Önermesi bizden denemesi sizden diyerek devam ediyoruz.

Cat Eye, Kedi Bakışı için Hazırlanın

Seyrek ve düz kirpikler için de Kedi bakışı yani Cat Eye’ı elde edebilirsiniz. Hayal olarak gelebilir ama denemesi bedava. Cat Eye makyajı için özel olarak geliştirilen Loreal Paris Volume Million Lashes Feline isimli maskara ile kirpiklerin kıvrımlandırılmasını arttırabilir ve uzatabilirsiniz. Çok yoğun bir siyaha ulaştırmayan bu maskara uç kısımlara geldikçe yoğun bir renk vererek kedi bakışının sağlanmasına yardımcı olabilmektedir.

Açık Renkli Kirpikler için Maskara Seçimi

Ehh hepimizin kirpiği siyah ve gür olmayabilir. Bazılarımızın kirpik sayısı oldukça az ve açık renkli olması sebebi ile neredeyse hiç belirgin değildir. Bu durum özellikle beyaz tenliler ile sarışınlarda ortaya çıkmaktadır. Ama neyse ki maskaralar var ve artık bununla yaşamak zorunda değilsiniz. Seyrek ve açık renkli kirpikler için tasarlanan Loreal Paris Million Lashes Extra Black ile daha siyah kirpiklere ulaşabilirsiniz. Belirgin bakışların anahtarı olarak temsil edilen bu maska kökten başlayarak tüm kirpik yolu boyunca kıvrımlandırma ve ekstra bir siyah görüntü imkanı vaat ediyor.

Bir önceki yazımız olan Ruj Sürme Teknikleri Nedir başlıklı makalemizde ruj nasıl sürülür, Ruj Sürme Teknikleri Nedir ve ruj video hakkında bilgiler verilmektedir.Kirpik Tipine Göre Maskaralar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.