Güzelkız.com

Kırışıklıklara Karşı Dört Tüyo


Kırışıklıklara Karşı Dört Tüyo


Kırışıklıklar yaşlanmayla birlikte kaçınılmaz sorunlar olarak başımıza geliyor. Eninde sonunda yaşlanıp bunlarla karşılaşırız ama o vakte kadar erken önlem almanın ve daha az kırışıklıkla kalabilmenin de yöntemleri var tabi. Hatta erken kırışıklık yaşama bazı faktörlere bağlı bir cilt problemi olabilir ve siz de bazı küçük tüyolarla bunun önüne geçebilirsiniz. İşte size kırışıklıklarla mücadele etmenin bazı yöntemleridir.

Yeşil Renkli Besinler 

Bütün beslenme ve diyet uzmanları yeşil sebze ve meyvelerin faydasından bahseder. Mutlaka beslenme düzenine eklenmesi gereken yeşil renkli besinler sizin için kırışıklıklara karşı bir kalkan görevi de görüyor. Bu besinlerde cildimiz için en önemli vitaminlerden birisi olan A vitamini bulunuyor. Ispanak başta olmak üzere, pazı, pırasa, bezelye, brokoli ve kabak hem içerdikleri farklı vitamin ve mineraller hem de cilt için birer sağlık deposu. Bu besinleri daha çok tüketmeye ve her gün en az bir tanesinden bir porsiyon yemeye çalışın. Kırışıklıklar dışında da mutlaka faydasını görürsünüz.

Balığı İhmal Etmeyin

Kadınlar için ilerleyen yaşlarda Omega 3 almak büyük bir zorunluluk. Vücudumuzun Omega 3 ve kalsiyum ihtiyacı yaş ilerledikçe artıyor. Bütün beslenme uzmanlarının söylediği gibi haftada en az iki öğün balık tüketmek hem cilt için hem de genel olarak sağlığımız için çok önemli. Daha genç, sıkı ve dolgun görünen bir cilt için özellikle somon, alabalık, uskumru ve ton balığı gibi Omega 3 açısından zengin balıklar tüketmeye çalışın.

Mimiklerden Kaçının

Kadınların özellikle göz çevresinde kırışıklığa yol açan en büyük problemlerden birisi gözlerini kısmasıdır. Eğer görme sorununuz varsa mutlaka gözlük ya da lens kullanın. Bununla birlikte sürekli tekrarladığınız kaş kaldırma ya da kaş çatma gibi hareketlerden de kaçının. Bu tür hareketlerin tekrarlanması da kırışıklığa yol açar. Sürekli kaç çatmamak için kendinize vakit ayırmaya ve kendinize iyi davranmaya çalışın. Yaşınız ilerledikçe vücudunuzun ve ruhunuzun daha çok bakıma ihtiyacı olur. Bu yüzden sürekli kızgın bir ruh halinden ve çatık kaşlardan da uzak durmak en iyisidir.

Her Derde Deva C Vitamini

C vitamini vücudumuzun en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçlendirmeye, cildin yenilenmesine, hatta iyi uyumaya bile etkisi vardır. Özellikle demir ya da protein gibi mineral ve enzimlerin vücut tarafından daha iyi emilimini de sağlar. Hem C vitamini içeren yiyecekler tüketmek hem de C vitamini içeren bakım ürünleri kullanmak cildinizin her daim daha genç ve diri görünmesine katkıda bulunur. Cildi hem daha güçlü ve daha genç hem de çok daha yumuşak bir görüntü verir. Cildinizin rengini eşitler ve de kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtilerinin önüne geçer. Bu yüzden C vitamini almadığınız ya da eksik aldığınız gün olmasın.     

Bir önceki yazımız olan Hangi Ülke Nasıl Sevişiyor? İşte Dünya Seks Haritası başlıklı makalemizde Hangi Ülke Nasıl Sevişiyor? İşte Dünya Seks Haritası, ülkelere göre cinsellik ve ülkelerin cinsel hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.Kırışıklıklara Karşı Dört Tüyo Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.