Güzelkız.com

Kırılan Saçlar Nasıl Engellenir ve Tedavi Edilir


Kırılan Saçlar Nasıl Engellenir ve Tedavi Edilir

Kırılgan saçlar hayatımızı çekilmez hale getirir.Saç uçlarınızdaki hasarı fark ettiğinizde paniğe kapılırsınız. Çünkü bunlar saç uçlarında başlayıp saç uzunluğu boyunca yayılan kırıklardır.Tüm saçları değersiz hale getirirler.
Kötü kalitesiz saçlar her kızı hayal kırıklığına uğratır.Kırık uçlar kısa saçlarda çok fazla hissedilmez bölünmüş,kırık ve hasarlı saçlar herhangi bir uzunluğu olan saçlarda daha net görülür.Çünkü saçlar uzadıkça kırılmalarda fazlalaşır.
Her kız için bu felaketi önlemek önemlidir.Kalitesiz şampuanlar, kaba yıkama,  saç kuruluğu, boyama, saç açma işlemleri, güneş, saç kurutma makinesi, ütü yada benzeri ısılı yöntemler saçların hasarına ve kırılmasına neden olur.Bu yöntemler hayatınızı kolaylaştırsa da saçlara büyük zarar verir.

Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için aşağıda saçınızın korunmasını sağlayacak güzellik ve saç bakımı ipuçları vardır.

Kırık saçlara nasıl davranılmalı.

Aklınıza gelecek ilk şey kırık saçları kestirmektir.Onlardan kestirerek kurtulmak sorunu kökten çözmez kırıkların nedenlerini bulup bunları önlemek gerekir.Kırık olan uçları hızlı onarmak be büyütmek için yollar aramalısınız. Her şeyden önce amatör bir kuaföre güvenmek durumu daha da kötü yapacaktır.Kaliteli bir makas ile saçlarınızın kırık olan sizi rahatsız eden parçalarını düzeltebilirsiniz.Bunu yapamıyorsanız profesyonel bir kuaför bulup bunu sık sık yaptırın.

İlgili: 7 Doğal Saç Bakım Maske Tarifi
Saçınızın büyüme hızına bağlı olarak bir salonu ziyaret edin.Zaman bazen 6 hafta yada 1 ay arasında değişebilir.Düzenli saç kesimi sadece kırık uçlara son vermekle kalmaz genel saç sağlığını ve büyümesini de kolaylaştırır.Sık sık kesilen saç daha hızlı büyür.

Saçların kırılması nasıl engellenir

Öncelikle kırılmış saçlardan kurtulup sağlıklı bir bakım yapmalısınız.Aşağıda her kızın sağlıklı saçlar için yapması gerekenler vardır.

saç kırıkları nasıl engellenir 2017

saç kırıkları nasıl engellenir 2017

 • 1-Saçınızı doğru yıkayın.Öncelikle saç tipinize uygun bir şampuan seçin.Her şampuan size uygun olmayabilir ve saçınıza zarar verebilir.Özellikle yüzme havuzunda sunulanları asla kullanmayın.Saçınıza krem her zaman uygulayın.Uyguladığınız krem saç tipinize uygun olmalıdır.Kremi saç uçlarına uygulayın .
 • 2-Kimyasalların kullanımını en aza indirin.Saç boyamanın miktarını sınırlayın.Doğal saçınız her zaman daha güzel olacaktır.Saç renginizi çok sık değiştirirseniz zarar görmüş saçların olasılığı da yükselecektir. İlk olarak kimyasalların kullanımını azaltmalısınız yada zorunluluk halinde zararı en aza indirmek için doğal malzemeli olanları kullanmalısınız.Bunun yanı sıra yüksek kaliteli şampuanları kullanın.
 • 3-Saçlarınızı doğal olarak kurutun.Bir havlu ile saçınızı kabaca ovmayın. Bu durum saçınızı her zaman kırar ve kırık uçlara sahip olma riskini en üst düzeye çıkarır.Havlu ile nazikçe masaj yaparak saçlarınızı kurulayın.
  Mümkün olduğunca saç kurutucuları kullanmamaya çalışın.Ek ısı saçınızın bir numaralı düşmanıdır.
 • 4-Saçlarınızı doğru taramayı öğrenin.Saçlar çok ıslak iken saçlarınızı taramayın.Saç ıslakken çok hassastır.Saçınızın kurumasını bekleyin ve daha sonra tarayın.Saçlarınızı taramaya uçlardan değil üstten başlayın.Daha doğal kılları olan iyi bir fırça kullanın.Saçlarınızı çok sert taramayın ve sabırlı olun.Saçı çekerek taramak saç kaybına neden olacaktır ve ikinci olarak kırılmış saçlara neden olacaktır.Saçları çok fazla taramakta iyi bir fikir değildir.
 • 5-Saçınıza şapka gibi koruma aksesuarları takın.Bir havuza yada plaja gittiğinizde korumasız şekilde saçların güneşe maruz kalması saçlara zarar veren bir başka faktördür. Yüzerken de saçınızı bir bone ile kapatabilirsiniz.Havuzdan çıktıktan sonra saçınızı bekletmeden yıkayın.Saçlarınızda kimyasal maddelerin çok fazla kalmamasına da dikkat edin.Temiz su ile saçlarınızı yıkayıp durulayın.
 • 6.Nemlendiriciler kuru ve kırık uçların büyümesini hızlandırır. Sık sık saçınızı nemlendirmek için elinizden geleni yapın. Düzenli olarak nemlendirici kullanın.Ayrıca güneşten saçınızı korumak için özel bir nemlendirici spreyi günlük olarak uygulayın.
  Bu ipuçlarını takip ederek kırık saçlarını önleyeceksiniz ve aynanın karşısına geçtiğinizde hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Zeytinyağı ile Saç Maskesi Nasıl Hazırlanmalı başlıklı makalemizde saç bakımı, saç maskesi ve Zeytinyağı hakkında bilgiler verilmektedir.
Kırılan Saçlar Nasıl Engellenir ve Tedavi Edilir YORUMLARI - 1 YORUM
 1. […] İlgili: Kırılan Saçlar Nasıl Engellenir ve Tedavi Edilir […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.