Güzelkız.com

Kimyasal içermeyen Şampuan Markaları


Kimyasal içermeyen Şampuan Markaları

Kimyasal içermeyen Şampuan Markaları

Son yıllarda artış gösteren organik ürün arayışı besin takviyeleri, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ürünler ve yiyecek maddelerinin ardından saç bakım ürünlerine de yansımaya başladı. Hali hazırda uzun süredir kimyasal içermeyen şampuan markaları pek çok üretime geçmiş olsa da eskisine nazaran daha fazla talep görmektedirler. Bizlerde bugünkü konumuzu bu markalar üzerinde gerçekleştirmek istedik. Uzatmadan konumuza geçelim.

Öncelikle bu markaları maddeler halinde sıralayalım. Ardından daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız;

Kimyasal İçermeyen Şampuan Markaları

 • Yeşilmarka
 • Naturalive
 • Faber Nature
 • Naturex
 • Nisanur
 • Feradisin
 • Ersağ
 • Spumy
 • Otacı

Yeşilmarka Şampuan

Üretim safhasında organik olmayan hammaddeler kullanmamaktadır. Helal sertifikasına sahiptir. 21 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Şu an 5 adet çeşidi vardır. Çeşitlere göre formül bilgisi değişmekle beraber genelde 11 adet bitki özünün karışımı kullanılarak geliştirilmiş şampuanlardır. Tabiî ki SLS, Paraben, Sülfat gibi kimyasallar içermemektedir. İçerikte tercih edilmiş tüm kimyasal maddeler ( örneğin Gliserin gibi ) doğal hammaddelerle elde edilmektedir. Bu tür maddelerin genel amacı kıvamlandırma, akışkanlık kontrolü, köpürme özellikleri ve ürünün kullanım ömrünü uzatma amacı gütmektedir. Yeşilmarka doğal şampuanlarının içerisinde Lavanta, Karite Yağı, Zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı, Shea Butter, Aloe Vera gibi bitkiler yer almaktadır. Gimdes sertifikası mevcuttur.  2018 Tüketici ödülüne sahiptir.

 • Yeşilmarka Doğal Bebek Şampuanı 21 TL
 • Yeşilmarka Doğal Şampuan – Yağlı Saçlar için 24 TL
 • Yeşilmarka Şampuan Kuru İnce Telli Saçlar için 24 TL
 • Yeşilmarka Kepek Şampuanı 24 TL / 15 adet farklı bitki özünün karışımı kullanılmıştır.
 • Yeşilmarka Bakım ve Onarım Şampuanı 24 TL

NaturaLive Şampuan

Bu markamızda uzun süredir faaliyet göstermektedir. Kimyasal maddeler olarak anılan; boya, PEG, Silikon, Dimetikon, Parfüm, SLS, Paraben, Sülfat, PG, Betaine bileşenlerinden hiç birini içermemektedir. Bu markanın sadece iki çeşidi vardır. Tüm saç tiplerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Diğer seçenek ise Bebek Şampuanı olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda saç bakım kremi de mevcuttur. Naturelive Beauty Doğal Şampuan olarak anılmakta olup 750 ml içeren şişelerde satılmaktadır. ECOCERT Organik sertifikası ve Helal sertifikası vardır. Hiçbir şampuanda hayvansal katkı maddeleri, sentetik düzeyde saç temizleyicileri veya renklendiriciler barındırmamaktadır. Ana etken maddeleri arasında Defne, Isırgan ve Biberiye vardır.

Faber Nature Şampuanları

Bu markaya ait üretilmiş şampuanlarda kimyasal bulundurmamaktadır. Diğer markalarda olduğu gibi hem helal hem de organik sertifikaları vardır. 400 ml içeren şişelerde satılmaktadır. Çok fazla bilinmese de mazisi oldukça eskiye dayanmaktadır. Genelde Faber olarak bilinmektedir. Doğal AHA içeriği ile ön plana çıkmaktadır. En çok tutulan çeşitleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Faber Nature Bal ve Sütlü Şampuan 19 TL
 • Faber Nature Kapalı – Güneş Görmeyen Saçlar için Şampuan 29 TL

Nisanur Şampuan

İkbal Gürpınar katkılı bir markadır. 200 ml v 350 ml içeren iki ayrı boy seçeneği mevcut olup kepekli ve normal saçlar için geliştirilmiş seçeneklere sahiptir. Gimnes, Helal, Ecocert doğal sertifikaları vardır. Ne yazık ki bu markaya ait formül bilgisine ulaşamadık.

Feradisin Şampuanları

Bu markayı bizlerde ilk defa duyuyoruz. Firmaya şöyle bir göz gezdirdik ve tamamen yerli sermaye kuruluşlu olduğunu gördük. Sadece kişisel bakım ve temizlik ürünleri satan bir firmadır. Şampuanları dahil tüm ürünleri doğal ve helal sertifikalarına sahip olarak geliştirilmiştir. Şu an için üretim ve dağıtımda olan iki ayrı şampuan seçeneği vardır. Çeşide göre formül bilgisi küçük değişiklikler gösterse de içerikleri genel olarak şu şekildedir; Zerdeçal, Argan, Papatya, Biberiye, Isırgan, Çam Terebentin, Aloe Vera. Çeşitleri 400 ml ve 750 ml boy seçeneklerinde tasarlanmıştır. Fosfat, Florür, Parabenler grubunda yer alan kimyasallar ve deterjan köpürtücüleri kullanılmamıştır.

 • Feradisin Kapalı Saçlar için Şampuan 21 TL
 • Feradisin Bitkisel Şampuan 15 TL

 

Bir önceki yazımız olan Yerli Şampuan Markaları Hangileridir başlıklı makalemizde dalin şampuan, duru şampuan ve komili şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.Kimyasal içermeyen Şampuan Markaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.